--------------------

____________________

 

 

 



Gruzja - eskapada na dwóch i czterech kółkach oraz podejście pod Kazbek

120 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013
Gruzja - eskapada na dwóch i czterech kółkach oraz podejście pod Kazbek

W tym roku ciężko było zaplanować urlop, najpierw złamanie nadgarstka, następnie zmiana pracy.Wacko

Jednak rok bez urlopu w moim wypadku w ogóle nie wchodzi w rachubę. Wstępnie planuję wyjazd z ekipą na BMW GS po Alpach, bo Marek ciągle nie jest zdecydowany gdzie chciałby pojechać. Kiedy już prawie mam wszystko załatwione, dostaję propozycję wyjazdu do Gruzji z jego ekipą. On tam z kolegą ma jeździć na motocyklach, a my w pięć osób w busie.

Bilet na samolot kupuje w ostatniej chwili, nie należy do tanich, bo kosztuje około 1400 zł w dwie strony z bagażem. Ale tu miła niespodzianka, bo bilet kupuje mi Marek.  Dance 4 Ja tylko dokupuję dodatkowe ubezpieczenie, bo licho nie śpi.

Marka bilet jest dużo tańszy bo jest dużo wcześniej zakupiony.

Teraz już tylko trzeba przygotować się do wyjazdu. Niestety nie jest łatwo bo ogólnie musimy spakować ciuchy na motor, na wyjście w góry czyli plecak, raki, kijki, cały sprzęt noclegowy począwszy od namiotu, karimaty i śpiwór oraz trochę jedzenia. Póki co pakuję to co dla mnie jest najważniejsze i wyjeżdżam do Krakowa.

W Krakowie od samego rana pakujemy się na kilka sposobów. Najgorzej upchać jest buty motocyklowe i kask. Jakimś cudem udaje się, walizki pękają w szwach. Kontrolujemy wagę bo nie mogą przekroczyć 31 kg. Wacko

Wylot z Katowic mamy o 23:55 więc musimy gdzieś najpóźniej o 20:00 godz. wyjechać z Krakowa. 

 

Wyjeżdżamy z Krakowa, w Katowicach-Pyrzowice jesteśmy na godzinę przed odlotem. Parkujemy samochód na prywatnym zamówionym parkingu.

Gość zawozi nas bezpośrednio na lotnisko. Po odprawie która przechodzi dość sprawnie, robimy ostatnie zakupy w strefie bezcłowej.

Czekamy na Wiktora, który ma z nami lecieć. Nie trudno było go poznać bo ubrany jest w zbroje, ma na sobie motocyklowe buty, a w ręku trzyma kask. Na plecach ma malutki plecak, jakby jechał na dwa dni. Nawet przy odprawie osobistej ubrany w zbroje i w butach motocyklowych przechodzi bez większych problemów. Patrzymy na siebie i śmiejemy się, że nasze walizki pękają w szwach. Lol

Nadchodzi godzina odlotu, bilety mamy nie ponumerowane, więc tradycyjnie siadamy przy drzwiach awaryjnych. Lot trwa lekko ponad 3 godz.

W Gruzji jesteśmy o 5:45 czasu miejscowego. Dla niezorientowanych jest tu dwu godzinna różnica czasowa.

Zaczyna świtać, pogoda wydaje się być ciekawa, fajnie bo po ostatnich opadach deszczu w naszym kraju, marzę o tym aby wygrzać się w słoneczku.  :)
Odbieramy swoje ciężkie walizki, kupujemy bilet na busa, który zawozi nas prosto do hostelu Kutaisi, gdzie czeka na nas Mirmił i motory. 

Kierowca zasuwa swoim busem tak jakby miał mu odlecieć samolot. Biggrin , a tu dziura na dziurze. Dojeżdżamy do hostelu, w drzwiach wita nas Mirmił. Częstuje nas kawą i rzuca propozycję przespania się. My pomimo lekkiego zmęczenia, dajemy radę i nie tracimy dnia na odespanie nie przespanej nocy. Biggrin

pyszna kawusia z rana jak śmietana

motory już na chłopaków czekają

megi zakopane

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Megi jestemYahoo

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013

janjus :

Megi jestemnYahoo

super, bo dawno mnie nie było i pewnie już wszyscy o mnie zapomnieli Wink

megi zakopane

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

megizak :

janjus:

Megi jestemnYahoo

super, bo dawno mnie nie było i pewnie już wszyscy o mnie zapomnieli Wink

Chyba nie,tylko sobota i niedziela,to trochę zastój na forumBiggrin

Kierunek ciekawy,no i te 2 kółkaPreved

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

trina
Obrazek użytkownika trina
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 30 sty 2014

Miałam być w Gruzji w tym roku, ale nie wyszło, planuję w następnym, więc z przyjemnością poczytam o Twoich wrażeniach z Guzji Dance 4

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Megi, no co ty Pleasantry jak by mozna zapomniec twoje super eskapady na motorze po różnych górkach  Preved .  Gruzja bardzo fajny kierunek, też sie do niego przymiarzalam i wciąż przymierzam wiec chetnie poczytam i popatrze Preved

No trip no life

.
Obrazek użytkownika .
Offline
Ostatnio: 9 lat 3 godziny temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

a mi sie Gruzja marzy... mimo, ze 2 kółka mnie nie kręcą, to chętnie pozaglądam ( ja to raczej taki typek 4x4) .. Biggrin

.

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013

lordowski :

a mi sie Gruzja marzy... mimo, ze 2 kółka mnie nie kręcą, to chętnie pozaglądam ( ja to raczej taki typek 4x4) .. Biggrin

Mnie dwa kółka kręcą i to bardzo ale tym razem busem jechałam a mój partner na motorze Biggrin

megi zakopane

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Megi - super wyprawa się szykuje Smile Coś nowego na forum - z chęcią przeżyję z Tobą tą przygodę Biggrin

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zapomnieli? No coś Ty megizak. Z niecierpliwoscia czekam na dalszy ciąg. i licz się z pytaniami he he.

Hapol
Obrazek użytkownika Hapol
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 01 sie 2014

marinik :

Zapomnieli? No coś Ty megizak. Z niecierpliwoscia czekam na dalszy ciąg. i licz się z pytaniami he he.

x2 BiggrinROFL

"Nadzieja to największe skur......two jakie wyszło z puszki Pandory"....

Strony

Wyszukaj w trip4cheap