--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny luty 2014, ktore wyspy wybrac?!!!

150 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

hehehe Biggrin

No to Melka plan widzę postanowiony Biggrin

Nam się dzisiaj wyklarowało co nieco również.

Małża przepłynęła 200 metrów, na wodzie też się utrzymuje. Jutro zaczynamy kurs nurkowy. To trochę wpływa na rozkład aktywności na wyjeździe.

18.02: Wylot z Wawy

19.02-przylot do Hongkongu (nocleg)

20.02-wylot do Puerto Princessa (Palawan)(via Manila). Nocleg w PP.

21.02-Trip do podziemnej rzeki.  Potem autobus do El Nido. Jesteśmy w ElNido około 4 rano nast. dnia.

22.02- ElNido

23.02- ElNido

24.02-ElNido

25.02-ElNido

26.02-ElNido

27.02-ElNido

28.02-ElNido - czyli 7 pełnych dniw Elnido (fakultety itp )

01.03- transfer na Coron (bangka lub samolot-jeszcze nie wiem , ale zajmie jeden dzień. Nocleg w Coron (być może na jakiejś malutkiej wyspie, jeszcze myślę)

02-03 - Coron - fakultet i odpoczynek

03.03--kończenie kursu nurkowego Openm Water

04.03--kończenie kursu nurkowego Open Water

05.03

06.03

07.03

08.03

09.03

10.03-czyli kolejne 6 dni na fakultety na przemian z nurkami (razem 9 pełnych dni w Coron)

11.03--wylot do Hongkongu

12.03- cały dzień Hongkong

13.03.- 3/4 dnia Hongkong, przed północą wylot do Europy

14.03 - przylot do Wawy.

Może ulec zmianie jeszcze trochę pobyt w El Nido. Może zostać skrócony o 1 dzień na rzecz Coron - bo dopiero tam zaczniemy nurkować.  Wszystko zależy od tego jak bardzo nas to wciągnie. Za 2 tygodnie będę wiedział Biggrin

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

hahhaha Tomek, nic razem nie planowalismy a okazuje się, ze tego samego dnia wyruszamy do El Nido Shok czym chcesz sie tam  dostac ? Vanem, autobusem, łodzią? Mowisz, ze dopiero na 4 rano zajedziesz na miejsce?? czyli chyba jakos pod wieczor wyjedziesz z PP?

hehe jeszcze sie tak zdarzy, ze razem na fakultecie wylądujemy  Dirol

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Melka , spoko Biggrin

Wykupimy sobie razem bangkę na wyłączność i możemy wypływać o świcie omijając dzikie tłumy hehehe Drinks

Co do autobusu - mimo, że mamy więcej czasu to jednak przyoszczędzimy jeden dzień - sądzę że pojedziemy do ElNido ro-ro busem około godziny 22-giej z Puerto Princessa po wycieczce do podziemnej rzeki. Jedzie tyle samo czasu co Van, podobno nieco wygodniejszy - 2 razy tańszy . Tylko , że dojedzie przed świtem. 3.30-4.00 rano

Linka na temat autobusów wkleiłem wcześniej w tym wątku albo w wątku Kasi.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

tak tak, mam linka do autobusow, van jesli dobrze pamietam to koszt ok 14 e a autobus ile Cie wyniesie? Jesli okaze się, ze vany nie odjezdzaja po poludniu to zostanie mi jechac autobusem i tez bedzie ok:)

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Po prawie 3 tygodniach dumania, szukania, kombinowania, czytania w koncu mam zabukowane bilety na loty wewnętrzne.

Pierwotny plan troszke się zmienil. 

 16.02 ladujemy w Manilii (niestety tego dnia nie bylo juz lotow na wyspy) nocleg

17.02 rano wylot  do Tagbilaranu Biggrin 

17.02 -22.02 nocujemy na Panglao

22.02 rano lot do Manili,  kolejny lot do Puerto Princessa i o 20 bus do El Nido

23.02- 28.02 nocujemy w El Nido

28.02  bus do Puerto Princessa i stamtad lot do Manilii, nocleg

01.03 wylot do Mediolanu.

Udalo mi sie znalezc fajny, tani lot bezposdernio ode mnie z Amsterdamu do Mediolanu. wczesniej mislielismy leciec z Eindhoven gdzie mamy 120 km. Bilety z Amsterdamu kosztowaly połowe ceny niz te z Eindhoven takze omijaja nasz koszty paliwa i parkinu na 16 dni.

 

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Witam, jako ze wszystko co dobre szybko sie kończy.. jestem juz w domu od 2 dni:)))

Na Filipinach bylo pięknie z czego sie bardzo ciesze, bo przed tym wyjazdem jakos najmniejsze emocje miałam ze wszystkich naszych wyjazdow. Pogode mielismy idealna, stale słońce plus kilka chmurek. Ludzie na Filipinach najmilsi chyba ze wszystkich jakis spotkalismy podrózując. Jedzenie troszke słabsze niz w Taj, no ale tajskie jedzenie przebija wszysto i nie ma sobie równych.. Na Panglao wybralismy resort South Palm  i to byl strzał w 10!! Plaza prywatna, pusta dluuuga przepiękna, jak opłynelismy wyspe, to mialam wrazenie ze najlepsza plaza na wyspie, z najwieksza laguna, iloscia palm. Sam resort bede polecac WSZYSTKIM -rewelacja! Wg mnie wszystko tam takie jak byc powinno. Zrobilismy tour po Boholu i wycieczke na Balicasag Island.

Palawan rozniez nas nie rozczarował. gorzysty soczyscie zielony. El Nido zachwyca! Tzn dokladnie okolice El Nido czyli Toury. Pojechalismy na NAcpan Beach, ok 45 min drogi z El Nido tricyklem. Obok corong corong jest tez fajna plaza Las Cabanias, na ktora tez warto sie udac.  z Tourow udalo sie zobaczyc tylko A i B bo Aleks troszke sie rochorowal na 3 ostatnie dni i musielismy z pozostalych zrezygnowac, nad czym baaardzo ubolewałam, ale co zrobic, czasem tak bywa.. jednak jak czytalam ostatnio, pech i innych nie oszczedza np Nelciowata..:((

Trafilismy na super grupe ogranizujaca wycieczki wiec byla to wielka przyjemnosc a jedzenie na wycieczkach REWELACJA az mi slinka cieknie na sama mysl..

W El Nido mieszkalismy w Corong Corong w Coral Bay Resort, niedaleko Greenview.. Tomka jednak nigdzie nie spotkalam, a nie ukrywam, ze wypatrywałam go;P

Resort z El Nido rowniez polecam, w klimacie El Nido czyli drewniane domki, ale z klimą, zaraz przy plazy z oszałamiajacym widokiem wsrod zieleni.. Sniadanie obfite i pyszne, ale podane na talerz nie w formie bufetu.

Ceny na Filipinach dosc przystepne, ale mam wrazenie ze drozej niz w Tajlandii. 

Ten wyjazd byl dosc męczący z razji utrudnionego przemieszczania sie po Filipinach, brak lotow bezposrednich, wszystko przez Manilę, takze wyszlo na to, ze podczas tej podrozy mielismy 10 lotow, ale tylko jedno opóznienie ok 40 min, wiec jak na warunki filipińskie uwazam ze to super!

Z Puerto Princessa do El Nido i z powrotem jechalismy Vanem, bo akurat tak nam pasowalo czasowo. Podroz nie jest zbyt męcząca, trwala ok 5,5 h w wygodnym klimatyzowanym aucie, bez scisku, takze nie musicie sie tego bac, bo wiem ze duzo osob omija z tego powodu El Nido, a szkoda...

O Manili nie będe się rozpisywac, bo jak wiekszosc tez jej nie polubilismy! Pierwszy wieczor spedzilismy w Makati gdzie jest inny swiat, to nie Manila! Dopiero dzien przed powrotem do domu dał nam w kosc.. po wyladowaniu ok 20.30 w Manilii wzielismy taxi zeby dojechac ok 5 km do naszego hotelu i nie zgadniecie ile czasu nam to zajelo.... 3.5 h!!!!!!!!!

Jeden facet nas wozil ok 40 min po czym stwierdzil, ze on nie wie gdzie to i rezygnuje, zlapalismy drugie taxi, facet mowil wiem wiem gdzie to jest, jedziemy!  i tak jezdzilismy do połnocy!! zatrzymywal sie pytal, krecil po jedej ulicy w tą i spowrotem.. szok. Mowilismy zeby zadzwonil do hotelu i zapytal, to najpierw przekrecil numer, wiec Daniel go poprawil, pozniej niby cos gadal po swojemu i po pary wykrzyczanych slowach sie rozlączyl.. krazywlismy dalej, zatrzymywal sie to to daniel pytal gdzie znajduje sie ten adres a facet siedzial w aucie.. (szok) a licznik bił!! jak juz sie porzadnie wkurzylismy to stwierdzil ze wie gdzie to jest i dojechalismy bez problemu!!! Babeczka w hotelu mowi "czemu nie zadzwoniliscie"  wiec on oszukal nas, udajac ze z nia rozmawia... Babeczka powiedziala, ze to troszke sposob manilskich taksowkarzy... ehhh na szczescie za placilismy tylko 500peso wiec to nie duze pieniadze, ale zalezalo nam na tym zeby odpoczac, wyspac sie przed podroza do domu... tymbardziej ze tego dnia mielismy 5 h podroz vanem i dwa loty..

Chciałam tez podziekowac wszystkim za pomoc przed wyjazdem szczegolnie Kasi, ktora ciepliwie odpowiadała na wszystkie moje pytaniaGive rose

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dodaję linka do zdjec, jak ktos ma ochotę to prosze: https://picasaweb.google.com/106327018169646703134/FILIPINYLUTY2014BoholPanglaoPalawanElNido?noredirect=1

mam nadzieje ze link dziala..4

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Bepi, Ty mi napisałas, ze na Boholu bierzesz pod uwage tylko plaze przy hotelu Bohol Beach Club na Panglao.. mieszkancy mowia na niego BBC i to stary hotel z ktorego zrobiono moj nowiutki resort:)  Resort dziala od 2 miesiecy... wlasciciel BBC byl juz starszy i odsprzedal czesc terenu, te piekniejsza czesc zdecydowanie i teraz w tym miejscu jest wlasnie cudny komplex w ktorym bylismy..

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Melka,ale będzie relacja,czy to już koniec Blush ??

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

KAriss yyyyy no chyba nie bedzie, lada moment Tomek nas tu wszystkich oczaruje swoją relacją wiec jakos nie mam ochoty sie nawet wychylicCrazy

Jesli ktos ma pytania, to chetnie odpowiem:)

Kariss a wiesz kiedy Tomek wraca? Jestem strasznie ciekawa jego odczuc i zdjec!

Strony

Wyszukaj w trip4cheap