--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny + HKG Marzec 2014:) Hong Kong -> Boracay -> Bohol -> El Nido -> Hong Kong

40 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tak sklerozo chodząca Lol  Kasia pisała.  Nic nie widać . Jest bajka nad bajkami. O Huraganie tu już nikt nie mówi.

Tak przy okazji. Plaża Corong Corong pozdrowiona. Nawet coś wypluła w odpowiedzi.

Słońce nas zabija. Dzisiaj chodzę w piżamie z długim rękawem.

Wczoraj było Tour A , dzisij była Nacpan Beach . Teraz siedzą na Las Cabanas Beach o zachodzie słońca.

Dla KaBe - kurs na lotnisku 1 usd = 44,30 peso. Bardzo dobry.

Jutro Tour C. Potem zaczynam nurkowanie.

Kończę bo bateria już krzyczy.

Do usłyszenia. Biggrin

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tom - do zobaczenia - chce te pocztowki podziwiac.

Kurna a z Birma co dalej?

Duży Zając
Obrazek użytkownika Duży Zając
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 21 sty 2014

Może i sklerotyk jestem (jakoś pamiętam, że wpisywałem się na Twojej relacji). TYle, że sytuacja po katastrofach takich, jak nawiedziła Filipiny jest zawsze dynamiczna i warto wiedzieć, jak się zmienia. Sama doświadczyłaś tego, że były kłopoty z prądem, wodą, drogami, itd... Warto więc wiedzieć, czy idzie ku dobremu, czy ku złemu... Mnie na przykład interesuje co dzieje się na Boracay, czy Bohol poprawia sytuację wodno-prądową, czy robią coś z drogami, itd...  

Duży Zając

Duży Zając
Obrazek użytkownika Duży Zając
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 21 sty 2014

No cóż, każdy wie swoje i ma swoje potrzeby... Wiem, jak wygląda codzienna sytuacja w krajach takich, jak Filipiny. I dlatego włąśnie interesuje mnie, jak wygląda po niecodziennym zdarzeniu, bo ostatnia katastrofa różniła się nieco od "normalnych" zjawisk tam występujących, jeżeli oczywiście czujesz różnicę...

Duży Zając

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zając owszem w pewnych rejonach  ostatni tajfun  narozrabiał - zmiotł doszczetnie to i owo, ale Filipiny to nie tylko ten rejon, osobiście nie miałabym oporów by jechać na Filipiny, a tu masz Boracay 2014, wiecej dymu było o tajfun, niz o trzesienie ziemi na Cebu, takie to już nasze media. 

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

Duży Zając
Obrazek użytkownika Duży Zając
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 21 sty 2014

Dzięki serdeczne za filmik, który w znacznym stopniu rozwiewa moje wątpliwości... Chodziło mi przede wszystkim o stan przyrody (pokazywane w naszej telewizji zdjęcia pokazywały absolutną katastrofę) oraz stan infrastruktury (tu znowu nasze media pokazywały jedynie ruiny i zgliszcza). Po tym filmie widać, że wszystko działa normalnie, więc można spokojnie włączać alert na promocję w tym kierunku (tylko najpierw trzeba jeszcze zrealizować najbliższe plany, czyli Singapur - Bali - Kuala Lumpur w czerwcu...

Duży Zając

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mara, ja nie mam chwilowo możliwości wklejenia fotek. Tak czy siak jest super.

Zając - My jesteśmy jedynie na Palawanie (Sabang,ElNido), będziemy też w Coron na Busuandze .

El Nido w żaden sposób nie ucierpiało, Coron owszem , ale podobno poza ściętymi palmami reszta wraca do normy. Zobaczę za 4 dni.

Na razie za nami Trip C oraz 3 dni nurkowania. Kurs OWD dokończony, 7 zejść po 18-23 metry zrobione. Rafa podwodna jest mega. Żywa, pełna ryb i korali, ale jest też sporo planktonu. Zabawa jednak jest cudowna. W Coron nurkuję dalej na wrakach.

Dzisiaj chyba popłyniemy na Trip D.

Mega słońce jest non stop ale temperatura idealna. Powietrze 27-29 stopni - woda 26-27.

Nie potrzeba klimy i wiatraka w pokojach . Śpi się komfortowo.

Pokoi w ElNido jest całkiem sporo, można szukać na miejscu.

Polaków widziałem ponad 20-tu, z szóstką nurasków spędziliśmy dwa dni na łodzi nurkowej. Melki nie spotkałem.

Roro Bus to dobra opcja dotarcia z PP.  Można też lecieć bezpośrednio z Manili do ElNido (ale to już dość drogo- ok 350 pln/os/1 stronę)

ElNido jest jedną z najdroższych lokacji na Filipinach - na jedzenie warto przyjąć 50-65 pln/osobę na dzień (za dobre knajpy - rybki i owoce morza + piwka).

Pozdrawiam Biggrin

Tomek.

Jeszcze 12 dni zabawy ROFL

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Noooo Tomek - jak wrócisz to zostaniesz LAZUROWYM KRÓLEM Yahoo Yahoo

Jeszcze 12 dni w oczekiwaniu - chyba uschnę z tęsknoty!!!!   

katerina
Obrazek użytkownika katerina
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

momita :

Noooo Tomek - jak wrócisz to zostaniesz LAZUROWYM KRÓLEM Yahoo Yahoo

Jeszcze 12 dni w oczekiwaniu - chyba uschnę z tęsknoty!!!!   

Momi do lazurow czy do Tomka Kiss 3 Lol Angel 

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tomek, chilowo wybaczam, ale liczna na foty po powrocie, no i pozdrawiamy Palawan,  z sasiedniego Borneo 

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

Strony

Wyszukaj w trip4cheap