--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny + HKG Marzec 2014:) Hong Kong -> Boracay -> Bohol -> El Nido -> Hong Kong

40 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasiu, Momi tęskni za basenami Biggrin  Tu tylko baseny naturalne słonowodne.

Mara - wobec tego pozdrawiam sąsiadkę . Jesteś niedaleko,wpadnij na pączki i piwko Biggrin

Ale się wymieniliśmy.Ty teraz jakieś ekstremalne eskapady urządzasz z orangutanami na plecach, a ja sobie moczę nogi i oglądam rozgwiazdy.

Wczoraj dotarły do mnie migawki z telewizji. mam nadzieję , że jak wrócę to Ruskie Warszawy nie bedą okupować.

Pozdro.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Serwus Tom, alez zazdroszcze tych podwodnych atrakcji. No i gratuluje oczywiscie. Obiecaj, ze relacja bedzie na maxa

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Oczywiście, że za Tomkiem ... Biggrin Wątpliwości chyba nikt nie ma..... nawet Sznupek juz się pogodził z tą tęsknotą... Yes 3   

Madziarra-M1 (nieaktywny)
Obrazek użytkownika Madziarra-M1

momita :

Oczywiście, że za Tomkiem ... Biggrin Wątpliwości chyba nikt nie ma..... nawet Sznupek juz się pogodził z tą tęsknotą... Yes 3   

 

Good

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Opuszczamy ElNido dzisiaj o 22-giej. Jutro będziemy na Busuandze.

Marinik - bardziej mi się podoba dziń spędzony na nurkowaniu niż dzień na kiwaniu się po pięknych plażach i lagunach. Wszystko okazało się prostsze niż myślałem.

Zobaczymy jak wypada Coron na tle ElNido.

Pozdrawiam.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

KaBe
Obrazek użytkownika KaBe
Offline
Ostatnio: 10 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Tomek , dzieki za info o wymianie walut , pytanko , na ktorym lotnisku wymieniales , bo my w Manili nie bedziemy.

Zostalo 2 tygodnie do wyjazdu a ja przez zawirowania w pracy i urzadzanie nowego mieszkania w ogóle nie mam czasu sie do niego przygotowac , tyle dobrze , ze hotele i loty juz dawno porezerwowalem , cos czuje bedzie duza improwizacja , co w sumie pasuje do filpińskiego klimatu Biggrin

A hotelik w El Nido mamy na samej plazy Las Cabanas , ponoc najladniejsza w okolicy Biggrin

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

KaBe - rozmieniałem w Manili na lotnisku.

Plaża Las Cabanas podczas przypływu jest urocza na maxa. Traci połowę podczas odpływu, więc wyżej postawię Corong Corong.

A jeszcze wyżej pewnie Nacpan Beach , ale to za daleko oczywiście.

Loty na razie prawie rozkładowo. To co mieli pozmieniać 2 miesiące temu to pozmieniali i reszta względnie ok. Tylko 1-godzinne spóźnienie.

My już jesteśmy w Coron. Dzisiaj miałem 3 nurki. 26 metrów głębokości. Przeciągnęli mni przez wnętrze wraku Olimpia (przepłynęliśmy połowę długości) . Przegoniłem żółwia z ładowni....Mega wrażenia, szkoda , że nikt tu nie zawraca sobie głowy tym iż przekraczam swoje uprawnienia co do głębokości oraz nie posiadam specjalizacji wrakowej dającej prawo do penetracji przestrzeni zamkniętych..... Takie Filipiny....

Na jutro namawiali mnie na kolejne dwa wraki i jakąś rafę... Miło, ale jak spytałem jakie głębokości.....to gość wypalił że od 36 m do 42....

--ale dasz radę, masz już OWD i 10 nurkowań za sobą....

Idioci.

Podziękowałem.  Nawet nikt nie chciał oglądać mojego certyfikatu heheheh.

Ponad dwukrotne przekroczenie głębokości (to nawet nie leży w kompetencjach AOWD), nurek zahacza o nurkowanie techniczne, a oczyma wyobraźni zobaczyłem te sterty żelaztwa wokół mnie. Na bank by mnie wcisnęli w środek.

Pomalutku.....

Dorobienie AOWD  proponowali mi w ElNido i w Coron również. W 2 dni...... Biggrin

Inni tu za nas nie zamierzają myśleć, trzeba się samemu wysilać Biggrin

Pozdrawiam Biggrin

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ufff, Tom nabyles w koncu jakies cacko to focenia podwodnego?

Bo juz oczami mojej wyobrazni widze to, co Ty naocznie i zastanawiam sie, czy dokumentacja jakas powstaje.

Lo matko - trzymajcie sie i wracajnie sczesliwie.

Drinks - za trzymanie sie rygorow !!!!!!

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Marinik, szczerze żałuję, że niczym nie dysponowałem. Nawet żonie nie mogę pokazać czego się naoglądałem. A było sporo. Gromady całkiem sporych tuńczyków, żółwie , lion-fishe i różne dziwne dziwności.

Jeszcze 3 dni Coron . Potem Hongkong.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Strony

Wyszukaj w trip4cheap