Kto korzysta z Blablacar?

11 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
antykaczor
Obrazek użytkownika antykaczor
Offline
Ostatnio: 4 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 03 mar 2016
Kto korzysta z Blablacar?

Czy ktoś z was korzystał lub korzysta z Blablacar? Opinie na temat blablacar są z reguły pozytywne, niemniej jednak jak jest z bezpieczeństwem? Nie ukrywam, że tego obawiam się najbardziej :/ Może ktoś się wypowiedzieć?

Pozdrawiam

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Korzystałam z bla-bla jeden raz i jestem zadowoloa. Nie miałam jak dojechać do Warszawy, brak było biletów na bus i pociąg, bo to był dlugi weekand, znalazlam ofertę mężczyzny , zplacilam bodajże 50 zl,razem z kolezanką dojechalyśmy bezpiecznie do Warszawy- także polecam. Koleżanka korzystala tez kilka razy - zadowolona.

Iwona

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Online
Ostatnio: 13 minut 5 sekund temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Myślałem o tym jako przewoźnik ale jednak po przemyśleniu zrezygnowałem bo to jednak jakiś tam kłopot z pasażerem jednak jest. Niby fajnie czas mija bo można pogadać ale np. w czasie kontroli drogowej nigdy nie wiemy kogo przewozimy i może czasami się okazać że jest problem a to trwa. Jeżdżąc zarobkowo przemieszczam się jednak według czasu i każdy dłuższy "poślizg" czasowy to czasami duże kary finansowe oraz niekorzystna opinia o przewoźniku na giełdzie transportowej.

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 dni 8 godzin temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Brat wielokrotnie korzystał.

Dotąd bez zarzutu. Oczywiście wszystko zależy od ludzi. Zwykle brał pod uwage opinie poprzedników i już.

Takie "usługi" świadczą zwykle osoby przemierzające daną trasę względnie często. Im to pomaga zwrócić częśc kosztów paliwa, pasażerom - zwykle nawet nie chodzi o oszczędność , raczej o kurs bezposrednio do celu  (szybko i wygodniej)

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 21 godzin temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Ja zawsze kogoś ze sobą zabieram w podróż... Mam nawet status Ambasarora z oceną 5/5 pkt (przy 40 ocenach). Obecnie rzadko jeżdżę autem, ale jeszcze rok-dwa lata temu bardzo często. Generalnie jest to świetna idea i można spotkać świetnych ludzi. Podróż upływa wtedy znacznie szybciej.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to Blabla oferuje swój system weryfikacji, ale oczywiście ostrożności nigdy nie za wiele. Nigdy nie miałem sytuacji kryzysowej. Ponadto 70% moich blabla ludków to kobiety Biggrin

Osobiście tylko jeden raz byłem blabla ludkiem. Uciekł mi kiedyś pociąg i jedyną alternatywą było skorzystanie z tej formy przejazdu. Wspominam tę podróż tak sobie. Cuchnącym wewnątrz gazem lanosem wlekliśmy się autostradą A2 100 km/h. Żeby mnie nerwy nie zjadły wolałem usnąć. Na koniec kierowca pomylił zjazdy na autostradzie i wysadził mnie na rogatkach miasta zamiast w centrum.

Przy wyborze oferty należy kierować się m.innymi marką samochodu (żeby nie jechać jakimś starym zagazowanym rymplem), ilość pasażerów na tylnej kanapie (bo 3 osoby z tyłu to masakra; max. 2 os) i opinią o kierowcy.

Wskazówki dla kierowcy (jest to mój prywatny i subiektywny punkt widzenia): ja najpierw sprawdzam jaką mam konkurencję i wystawiam swoją ofertę w... najwyższej cenie. Ponieważ kompletnie nie zależy mi na pieniądzach, ani na tym czy ktoś ze mną pojedzie czy nie, bo i tak muszę jechać i mam zabudżetowane na ten cel środki, ale nie chcę, aby byle kto ze mną jechał. Wychodzę z założenia, że na najwyższą stawkę decydują się tylko osoby, którym zależy.

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Online
Ostatnio: 13 minut 5 sekund temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Możliwe że spróbuję. Zobaczymy jak to się sprawdzi.

MaLa
Obrazek użytkownika MaLa
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 07 kwi 2014

Mój mąż często dojeżdża tak do Krakowa a i my jeśli tylko jedziemy bez dzieci wystawiamy wolne miejsca. Fajne jest to że introwertycy raczej nie korzystają z takich przejazdów i zawsze trafiamy na pozytywnie zakręcone, fantastyczne osoby.

Ciągle przed siebie...

Krzysiek
Obrazek użytkownika Krzysiek
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 17 maj 2016

Używałem przez długi czas, ostatnio ceny za przejazdy wzrosły(mimo niższych kosztów paliwa) i bardziej opłaca mi się jechać autokarem czy pociągiem.

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 21 godzin temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Ceny wzrosły, bo blablacar pobiera 20% prowizji od każdego pasażera Sad

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Online
Ostatnio: 13 minut 5 sekund temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Jakiś dziwny ten portal w obsłudze. Brak wielu opcji. Nie będę już korzystał bo szkoda czasu na bzdety.

Aniela
Obrazek użytkownika Aniela
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 28 sty 2015

Bałabym się z tego korzystać. Wiem, że wiele osób lubi takie podróże (autostop to dla nich codzienność, więc takie BlaBlaCar to nic niezwykłego), ale ja nie potrafiłabym. 

Czy wam tez kojarzy się to ze studentami? Wolę autobus/pociąg

Wyszukaj w trip4cheap