--------------------

____________________

 

 

 



Malezja i południowa Tajlandia 18.01. - 04.02.2016. plan :)

46 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014
Malezja i południowa Tajlandia 18.01. - 04.02.2016. plan :)

Witam Biggrin

Zakupiliśmy w promocji Turkisha bilety WAW-KUL-WAW, wylot z WAW mamy 18 stycznia i lądujemy w KUL 19 stycznia o godz. 17.25, powrót z KUL planowo 3 lutego o godz. 23.25 (już nam dwa razy nieco modyfikowali godziny lotów).

Plan rysuje się już nieco ale wszystkiego nie ogarniemy i z pewnością nie damy rady zwiedzić. Co chcemy robić ? Hmm napewno zwiedzanie KUL i teraz pytanie czy tylko KUL, czy też Malacca - kwestia do ogarnięcia. Wstępnie myśleliśmy w KUL o hotelu Fraser Residence Kuala Lumpur.

Na wyspach chcemy trochę poleżeć, wiadomo Biggrinplażing smażing + fakultety, jakieś fajne hoteliki przy plaży wystarczą dobre 3* ze śniadaniem, drobnym piaseczkiem, no i aby było blisko w miarę do sklepów Drinks i wieczornych rozrywek - coś powiedzmy jak Chaweng na Samui (tam bardzo mi się podobało)

Chcemy odwiedzić Langkawi (tutaj proszę o rady odnośnie wyboru hotelu), być może Penang. O tej porze roku jak domniemywam z relacji Perhentians, Redang, Tioman i Sibu Besar raczej odpadają ? Myślałem też o Kota Kinabalu ale chyba to odpada, nieco za daleko ?

Rozważam aby z KUL polecieć na Phuket albo na Krabi i powoli kierować się na południe w kierunku Langkawi. Nie wiem właśnie jak to lepiej ogarnąć aby nie tracić nadto czasu na transfery jeśli chcemy zaliczyć Similiany (z Phuket, czy z Krabi), Phi Phi, Railay, być może też Khao Sok. Gdzie brać pobyt i fakultety. Zastanawialiśmy się nawet nad hotelem Railay Bay Resort & Spa ale nie jesteśmy jeszcze zdecydowani czy brać kilka dni na Railay, czy lepiej potraktować to jako jednodniową wycieczkę Mda

W sumie Koh Lanta i Koh Lipe też mi się podobają ale wszystkiego się nie da zaliczyć Ireful 1

Taki mamy narazie ogólny i wstępny zarys ale kwestia jest jeszcze do ogarnięcia. Myśleliśmy nawet aby z KUL przetransferować się na 5-6 dni na Male, a potem już budżetowo Phuket lub Krabi i powrót do domu przez KUL.

Z uwagi na wyjazd w sezonie, czas już chyba powoli rezerwować pobyty dlatego też każda rada będzie dla nas cenna Biggrin

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Witaj Dominik Biggrin Zapewne stałeś sie posiadaczem tych cudownych biletów , których niestety nie zakupiłam, a teraz strasznie żałuje, ale zycie pisze rózne scenariusze i czekam dalej na okazje Biggrin Tez mam w planach ten kierunek i w takiej konfiguracji. 

Podaje ci linka do śwetnego bloga jesli chodzi o sama Malezje, dziewczyna która tam mieszka jest z Polski, ma tez konto na fejsie, bardzo pomocna, słuzy radą. 

Mam nadzieje, że sie przyda Biggrin

https://zuinasia.wordpress.com/category/zwiedzanie-malezji/

życie to nieustająca podróż

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

A jeszcze a propo planu: jakbym leciała to bym sie zatrzymała 3 dni w KL, potem na pare dni do Lngkavi skąd koniecznie nalezy zrobic fakultet na SKY BRIDGE, tam tez lezakowanie i smazing :), a potem na Ko Lipe tez na pare dni- total relax:)

mozna sie pokusić o transfer z Ko Lipe na PHIPHI gdzie warto sie zatrzymać na pare dni (zobacz moja relacje). Jesli chodzi o transfery w dalsze rejony to juz raczej odpada, trocvhe szoda czasu na transfery, a similany za daleko. 

Ja zaliczyłabym KL w 3 dni, potem napewno Lngkavi i Ko lipe, i ewentualnie phiphi, a potem z PhiPhi transfer do krabi i przelot z powrotem do KL. Masz zaliczone miasto KL, plus dwie, trzy fajne wysepki.  Jesli zas chodzi o Similany, samo Krabi i tamte rejony to lepiej robić jednak z BKK i zatrzymac sie tylko w tamtej pólnocnej częśći.

KL to Malezja i warto wtedy skupić sie tylko na wyspach malezyjskich.

No i czekam wtedy na ekstra relacje oczywiście , no chyba ze kupimy bilety do KL , ale wtedy luty-marzec Biggrin

Pozdrawiam

życie to nieustająca podróż

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Aga, bloga znam i czytam Biggrin dzięki za link Wink

Siedzę nad rozkładami lotów i głowię się aby wszystko jakoś rozsądnie rozplanować Mda

Lecimy z WAW 18 stycznia, pierwsza noc w locie i lądujemy 19go przed wieczorem w KUL. Wstępnie plan na kolejne 15 dni rysuje się tak: dwie noce w KUL > przelot na Phuket albo Krabi (jeszcze do ostatecznej decyzji) i tam pięć nocy, wstępnie w drugim i czwartym dniu pobytu tam chcemy odwiedzić Similiany i Phi Phi - chyba lepiej zrobić te fakultety z Krabi ? proszę o radę > następnie przelot do Singapuru, tam spędzamy jedną lub dwie noce (musimy jeszcze zadecydować ostatecznie, co chcemy tam zobaczyć) wówczas albo opcja budżetowa + MBS albo tylko MBS > następnie przelot na Langkawi, tam spędzamy sześć nocy (musimy wybrać hotel). 3 lutego przelot już bezpośrednio z Langkawi do KUL i późnym wieczorem powrót do domu.

Tak wstępnie układa się nam plan, nie wiem czy zostawić SIN na koniec, czy też powrót do KUL z Langkawi, korzystniej godzinowo wydaje mi się z Langkawi.

Proszę o cenne - jak zawsze - rady Biggrin odnośnie mojego planu i czy polecacie jakieś hotele ?

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dominik nie ma praktycznie różnicy skąd zrobisz te fakultety czy z Krabi czy z Phuketu, chyba ciuut bliżej z Phuketu

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Wstępnie plan wygląda następująco:

Kuala Lumpur - 2 noce

>

przelot na Phuket lub Krabi

Phuket lub Krabi - 5 nocy (chyba Khao Lak ale jeszcze nie jesteśmy pewni)

>

fakultety Similiany, Phi Phi

>

przelot do Singapuru

Singapur - 1 lub 2 noce

>

przelot na Langkawi

Langkawi - 6 nocy

>

przelot do Kuala Lumpur i przesiadka, powrót.

Nie wiem, to jest opcja wstępna, czy Biggrin radzicie coś pozmieniać ?

Czy ktoś poleci fajny hotel/hotele na Langkawi ?

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Dominik no szacun ze wam sie chce z KL az do Krabi lecieć . Samo Krabi w sensie miasta jest nieciekawe, a jesli chcecie jeszcze similany to juz wogóle ciężko z Krabi bo to daleko. Juz z Ao Nangu jest troche problem sie dostac na Similany i bardzo długi transfer (6 h w jedna strone chyba wychodzi), a co dopiero z Krabi. (chyba ze mysląć o Krabi masz na mysli Ao Nang??)

Jesli jednak sie upierasz na te Similany to oczywiście wybierzcie Phuket skąd o wiele blizej i napewno większy wybór cen tej wycieczki. Ja wybrałabym Phuket na te 5 nocy, więcej atrakcji, plazy, fakultetów- blizej na Similany i na Phiphi szybką łodzią tez pełno fakultetów. Krabi jest brzydkie- jak dla mnie oczywiście- transportowałam sie z tamtąd na phiphi promem własnie bo blisko (2h) , ale spac to ja bym tam nie chciała.

Kl- 2 noce ( z tego forum ZU in Asia mozna odgapic plan zwiedzania) Zalezy co chcecie zwiedzic i pamietaj, że bedziecie po podrózy i trzeba sie jeszcze troche przestawic Biggrin My sobie zrobilismy takie KUKU w Bkk, własnie dwie noce, odrazu z marszu nastepny dzień po przylocie cały sie szwedalismy i skonczyło sie niestety lekką chorobą Biggrin tak sie sforsowaliśmy. 

Dwa dni mysle ze starcza na zobaczenie Bathu Cave, a czy myslicie tez o wzgórzach herbacianych???

Singapur- skąd przelot do niego miałby byc?  nie wiem czy z Phuket mozna sie tam dostac? jesli tak to byłoby ok, bo wtedy miałbyś lotnisko pod reką. Fajnie ze go uwzględniliście w planie (ja tez tak mam rozplanowane, tylko ze chce sie tam dostac własnie z Kuala Lumpur)...co tam zwiedzic- nie wiem jeszcze- musze doczytac Biggrin napewno drink w tym hotelu Marina Biggrin

Langkavi- 6 nocy -troche długo Biggrin widze ze ta wysepkę wybrałes jako zakonczenie na total relax . Pamietaj ze tam musisz koniecznie zobaczyć SKY Bridge!!!! Biggrin ale powiem ci, ze ja bym sie tez pokusiła o pobyt na Ko Lipe Biggrin Blisko z Langkavi i piekna wysepka...malutka co prawda, ale ponoc bardzo "kozacka" taka jeszcze nie zdeptana Biggrin woda cud miód malina i fajne snurki Biggrin Mozne więc troche Langkavi i troche Ko Lipe po 3 noce tu i tu:) I pytanie mam jak z sin do Langkavi chcecie sie dostac, bo szcze rze mówiąć nie ogarnełam sie jeszcze z tym tematem. Bezposrednio jakoś można tam z Sin dolecieć? czy trzeba do KL a potem dalej transfer?

Tyle z mojej strony jesli chodzi o twój plan. Fajnie ze masz juz te bilety Biggrin Ja dalej poluje:) tak czy siak lecimy, najwyzej dopłacimy:)

Ja sobie narazie tak rozplanowałam, że KL 3 noce, potem Sin 2 noce, potem Langkavi 3-4 noce, potem Ko Lipe 4 noce, potem Phiphi 5 nocy (musze tam wrócic- miłośc od pierwszego wejrzenia i 4 noce było dla nas za mało tam na pierwszy raz, teraz jak wiem co i jak to chcemy raz jeszcze porozkoszowac sie wysepką) , powrót albo do BKK albo do KL-zalezy jak kupimy bilet. Wolałabym wrócic z Bkk bo blizej z phiphi miałabym powrót, ajesli nie da sie tak to z phiphi powrót do Kl i wylot Biggrin

Tymczasem pozdrawiam goraco Biggrin

życie to nieustająca podróż

malaria
Obrazek użytkownika malaria
Offline
Ostatnio: 4 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ja jechałam/płynęłam z Ao Nang na Similiany i podróż nie trwa 6h. Ok 2 h busikiem i 1,5 się płynie.

wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 mar 2014

Malaria , dokladniej rzecz biorąc , to Twój transfer trwałby , łącznie w obie strony , 7 godzin , czyli nawet więcej niż napisała Aga . Ao Nang to bardzo dobre miejsce na aktywne spędzenie czasu , bez dwóch zdań . Trudno mi zrozumieć kogoś , kto tego miejsca nie poleca pod tym względem , bo był w nim 1 dzień , lub wręcz chwilkę przejazdem . Jest tu całe mnóstwo możliwosci wycieczek zarówno plażowych , krajobrazowych , morskich i lądowych , po bardzo atrakcyjnych cenach . Jeśli chcemy hotelu przy plaży , z turkusami to raczej nie jest ten adres . Ao Nang , to również słabe miejsce na realizowanie wycieczki na Similany , do fakt i kropka ... oczywiscie można to zrobić i poświecić ten bardzo dlugi czas na transfer . Dodatkowy kłopot z tym tylko taki , ze popularne tajskie agencje turystyczne , nie wiedzą o tym , że ktoś z Ao Nang bedzie wybierał sie na Similany na jedno- , czy dwu- dniowy fakultet i go nie oferują , więc na ulicy tego się nie kupi , a to zdecydowanie podnosi cenę . Lot Phuket - Singapur sam robilem AirAsią to żadna sprawa . Lot Singapur - Langkawi jest również dostępny , sam taki planowalem , ale ostatecznie nie zrealizowałem pomysłu . Dominik , moze warto rozwazyć opcję , że jesli juz Twój plan zawiera Ao Nang lub okolice i Langkawi , to zrób to tak ..... Kuala Lumpur , przelot nad zatokę Andamańską (Phuket , Krabi) nastepnie busem i króciutko promem na Koh Lipe , z Koh Lipe promem na Langkawi , z Langkawi przelot do Singapuru i znów KL .... wydaje mi sie , że w ten sposób transferowania , zaoszczędzisz odrobinę czasu i pieniądze . Pozdrówka Biggrin 

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dominik ja byla w tym hoteku w KL sam hotel bardzo fajny, blisko do meyra i do wiez ale jest jeden minus a mianowicie  otoczenie ktore jest praktycznie placem budowy, nie ma zadnych uliczek do polazenia ani klimatycznych k ajpek, no chybz ze ci na tym nie zalezy.

malaria
Obrazek użytkownika malaria
Offline
Ostatnio: 4 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

wojtek1 :

Malaria , dokladniej rzecz biorąc , to Twój transfer trwałby , łącznie w obie strony , 7 godzin , czyli nawet więcej niż napisała Aga . Ao Nang to bardzo dobre miejsce na aktywne spędzenie czasu , bez dwóch zdań . Trudno mi zrozumieć kogoś , kto tego miejsca nie poleca pod tym względem , bo był w nim 1 dzień , lub wręcz chwilkę przejazdem . Jest tu całe mnóstwo możliwosci wycieczek zarówno plażowych , krajobrazowych , morskich i lądowych , po bardzo atrakcyjnych cenach . Jeśli chcemy hotelu przy plaży , z turkusami to raczej nie jest ten adres . Ao Nang , to również słabe miejsce na realizowanie wycieczki na Similany , do fakt i kropka ... oczywiscie można to zrobić i poświecić ten bardzo dlugi czas na transfer . Dodatkowy kłopot z tym tylko taki , ze popularne tajskie agencje turystyczne , nie wiedzą o tym , że ktoś z Ao Nang bedzie wybierał sie na Similany na jedno- , czy dwu- dniowy fakultet i go nie oferują , więc na ulicy tego się nie kupi , a to zdecydowanie podnosi cenę . Lot Phuket - Singapur sam robilem AirAsią to żadna sprawa . Lot Singapur - Langkawi jest również dostępny , sam taki planowalem , ale ostatecznie nie zrealizowałem pomysłu . Dominik , moze warto rozwazyć opcję , że jesli juz Twój plan zawiera Ao Nang lub okolice i Langkawi , to zrób to tak ..... Kuala Lumpur , przelot nad zatokę Andamańską (Phuket , Krabi) nastepnie busem i króciutko promem na Koh Lipe , z Koh Lipe promem na Langkawi , z Langkawi przelot do Singapuru i znów KL .... wydaje mi sie , że w ten sposób transferowania , zaoszczędzisz odrobinę czasu i pieniądze . Pozdrówka Biggrin 

Wojtek Aga napisała, że transfer z Ao Nang na Similiany trwa 6h w jedną stronę Biggrin więc prostuję.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap