--------------------

____________________

 

 

 



Malezja i południowa Tajlandia 18.01. - 04.02.2016. plan :)

46 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 09 mar 2014

masz racje Malaria , ja przeoczyłem o tej jednej stronie .... 6h w jedną stronę , to pomyłka , chyba ze rowerem Wink , tak czy siak , 7h to dla mnie i chyba dla organizatorow tajskich , rzecz raczej zbyt męcząca , a te 7h to czas samych transferow , trzeba doliczyc sprawy organizacyjne w porcie , przed wypłynięciem nas przetrzymali około 40 minut i około 20 minut po powrocie . 

malaria
Obrazek użytkownika malaria
Offline
Ostatnio: 4 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

wojtek1 :

masz racje Malaria , ja przeoczyłem o tej jednej stronie .... 6h w jedną stronę , to pomyłka , chyba ze rowerem Wink , tak czy siak , 7h to dla mnie i chyba dla organizatorow tajskich , rzecz raczej zbyt męcząca , a te 7h to czas samych transferow , trzeba doliczyc sprawy organizacyjne w porcie , przed wypłynięciem nas przetrzymali około 40 minut i około 20 minut po powrocie . 

Powiem Ci, że ja byłam na 2 dni, więc tego wgl nie odczułam Biggrin Dla mnie Similiany na jeden dzień to pomyłka. Fajnie się robi dopiero kiedy tabuny ludzi znikają Biggrin

wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 09 mar 2014

Ja na Similanach byłem dwukrotnie , w trakcie jednego wyjazdu , dwie noce spędziliśmy na Similanach podczas safari nurkowego .

Także ciszę , wschody i zachody słonka miałem obcykane , aby dostać się na brzeg , mielismy riba - duży ponton nurkowy z silnikiem spalinowym  

I drugim razem , Similany zrobiliśmy normalnie , z lądu speedbootem , po to aby oblecieć plaże i punkty widokowe za dnia , dla mnie taka kombinacja

była idealna , ale raczej trudna do powtórzenia dla osoby nienurkujacej . W jednym napewno możemy się zgodzić , w pięknym miejscu , czujesz się swobodniej , jak masz spokój dookoła siebie , a nie tłumy .... Dominik , mam nadzieję , że nas nie popędzisz , za tą malutką konwersację Biggrin

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Siedze w porcie w Varnie na bułgarskim rumie i kebabcze Biggrin czytam Wasze uwagi i chyba faktycznie wybierzemy Phuket - z Phuketu zrobimy Similiany i Phi Phi a potem obierzemy kierunek Langkawi Biggrin

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

.... Kuala Lumpur , przelot nad zatokę Andamańską (Phuket , Krabi) nastepnie busem i króciutko promem na Koh Lipe , z Koh Lipe promem na Langkawi , z Langkawi przelot do Singapuru i znów KL .... wydaje mi sie , że w ten sposób transferowania , zaoszczędzisz odrobinę czasu i pieniądze . Pozdrówka Biggrin 

Wojtek- dokładnie tak ma to własnie wygladac jesli chce sie zobaczyc zatoke adamańska oraz Malezje Biggrin 

życie to nieustająca podróż

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Dominik prostuje mój bład odnosnie tego transferu z aoNang na similany, oczywiście chodziło mi o dwie stony te 6h, jak widac może wyjsc nawet wiecej  Biggrin

życie to nieustająca podróż

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Plan już zaawansowany Biggrin ale chciałem prosić o zerknięcie czy nie popełniam błędów w transferach Wink

19.01. lądujemy w Kuala Lumpur

19.01. - 21.01. dwie noce zarezerwowane we Fraser Residence KL (blisko Petronas)

21.01. przelot na Phuket (względnie na Krabi ale na 99% lot na Phuket)

21.01. - 24.01. trzy noce szukam fajnego hotelu na Kata lub Karon Beach

z Phuketu chcemy się wybrać na Similiany i James Bond Island

24.01. prom na Railay (znalazłem prom o 8.30 z Rassada Pier na 10.45 Railay Bay)

24.01. - 26.01. dwie noce zarezerwowane w Railay Bay Resort & Spa

z Railay chcemy się wybrać na Phi Phi

26.01. prom na Ko Lanta lub Ko lipe

26.01. - 29.01. trzy noce (musimy wybrać hotel)

29.01. prom na Langkawi

29.01. - 01.02. trzy noce zarezerwowane w Holiday Villa Beach Resort & Spa, z opcją rezygnacji (jeśli damy radę, wyskoczymy na Penang)

01.02. przelot do Singapuru

01.02. - 03.02. SIN - pierwsza noc szukamy czegoś w miarę taniego, druga noc MBS

03.02. przelot z SIN do KUL i późnym wieczorem lot powrotny z KUL

a teraz moje kilka pytań Biggrin

1- czy dobrze robimy wybierając się na Similiany i James Bond z Phuketu (jest bliżej), a na Phi Phi z Railay?

2- czy jest prom z Railay na Ko Lanta lub na Ko Lipe (na Ko Lanta znalazłem ale jeszcze mi nie odpisali)?

3- ostatecznie wybrać Ko Lanta czy Ko Lipe (nie byłem tam, proszę o radę)?

4- czy jest prom z Ko Lipe na Langkawi (ciągle szukam, jest chyba z Phuketu na Langkawi - czy mogę w niego wsiąść na Ko Lipe?)

5- mogę jeszcze to i owo pozmieniać, jeśli coś zauważycie do poprawki Biggrin

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

kienia
Obrazek użytkownika kienia
Offline
Ostatnio: 5 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Dominik, popraw:

Singapur - 2 noce w MBS Biggrin , jak szaleć, to szaleć !!

My lecimy do KL  ( 3 noce) już  w niedziele, potem przez Phuket ( przejazdem tylko)  na Phi Phi (5 nocy)  i przez Krabi (2 noce) do Singapuru (2 noce ).

Największą trudność sprawiło nam właśnie skoordynowanie lotów, żeby jak najmniej czasu stracić, ale chyba się udało !!

LORD
Obrazek użytkownika LORD
Offline
Ostatnio: 5 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 11 maj 2015

Dominik :

a teraz moje kilka pytań Biggrin

1- czy dobrze robimy wybierając się na Similiany i James Bond z Phuketu (jest bliżej), a na Phi Phi z Railay?

2- czy jest prom z Railay na Ko Lanta lub na Ko Lipe (na Ko Lanta znalazłem ale jeszcze mi nie odpisali)?

3- ostatecznie wybrać Ko Lanta czy Ko Lipe (nie byłem tam, proszę o radę)?

4- czy jest prom z Ko Lipe na Langkawi (ciągle szukam, jest chyba z Phuketu na Langkawi - czy mogę w niego wsiąść na Ko Lipe?)

5- mogę jeszcze to i owo pozmieniać, jeśli coś zauważycie do poprawki Biggrin

Dominik... o wiele bliżej masz z Khao lak na Similany niż z Phuketu.. jak mniemam lądujesz na Phuket i zamiast jechać na południe czyli na Phuket, może warto byłoby pojechać na północ na Khao lak (godzinka drogi) ... warto wybrać się też na TaChai.. cudna wyspa. Z Khao lak jest identyczna odległóść do Bonda jak z Phuketu, a Symilany masz 2 h bliżej Biggrin

Z Ko lipana langkawi pływają speedboaty - takie na 30 parę osób, 2 rzy dziennie, o 9 bodajże i o 16.00.. trzeba bookować znacznie wcześniej, bo na miejscu może się okazac, że wszystkie miejsca są wyprzedane... zresztą w mojej relacji masz wydaje mi się sporo cennych dla siebie wskazówek

http://foto-tarkowski.com/poludniowa-tajlandia-plazowo-similiany-tachai-khao-lak-ko-mook-i-ko-lipe/

www.foto-tarkowski.com

a robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

* LORD - dzięki, czytamy Twoją relację Biggrin

* kienia - 2 noce mówisz Biggrin jak coś trafię w totka chyba, jedna noc będzie raczej jedynie z widokiem na MBS Wink

mała aktualizacja planu:

wczoraj wieczorem zarezerwowaliśmy 21.01. - 24.01. Chanalai Flora Resort, Kata Beach - tej rezerwacji nie można odwołać więc nie wybierzemy już Khao Lak

Mam takie pytanie - jak zrobić transfer z Railay na Ko Lanta lub na Ko Lipe ? Na Krabi i z Krabi dopiero ?

Bardziej biały piaseczek to chyba Lipe ???

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Strony

Wyszukaj w trip4cheap