--------------------

____________________

 

 

 



Meksyk - Warszawa - Cancun 09.11-19.11.2016 na własną rękę!

22 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
eL_Gato_DamianO_
Obrazek użytkownika eL_Gato_DamianO_
Offline
Ostatnio: 6 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 25 paź 2016
Meksyk - Warszawa - Cancun 09.11-19.11.2016 na własną rękę!
Meksyk - Warszawa - Cancun 09.11-19.11.2016 na własną rękę!

Witam Wszystkich  Biggrin
Jak już wyżej nadmieniłem,wybieram się na swój pierwszy daleki trip i oczywiście padło na niespełnione marzenie życia,którym jest podróż do Mexico!
Początkowo głównym celem było Mexico City ,Guadalupe, Puebla , Veracruz , Monterrey oraz Acapulco jednak tę część Meksyku przemierzę w innym terminie. Więc jak nie MXC to gdzie? Padło na Cancun...
Planem jest początkowo zwiedzić samo Cancun , Playa del Carmen , Akumal , Tulum , Coba , Chichen Itza oraz Merida ( gdzie można popływać z delfinami oraz żółwiami ?) , mam na to tak naprawdę 9 pełnych dni , jest to wykonalne? Jeśli nie,to co najbardziej warto zobaczyć? Nie mam zamiaru wypożyczać auta ani przemieszczać się taxi. Ile powinienem zabrać ze sobą $ na życie? Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne? Czego lub kogo i gdzie unikać? Pierwsze 3 noclegi w Cancun w Villas Santa Fe Cancun od 09.11 do 12.11 , rezerwować cały pobyt czy przemieszczać się i szukać noclegów na miejscu? P.S. nie dodałem ,że do Cancun lecę z Ojcem Biggrin Mój angielski jest kiepski , zaczynam się uczyć hiszpańskiego ale zawrotnych postępów to nie przynosi... damy radę? Biggrin
Może ktoś będzie w Cancun w ww terminie lub miałby ochotę się dołączyć?
Za wszelkie informację serdecznie Wam dziękuję!
Pozdrawiam
Damiano

Damiano

Damiano

difm
Obrazek użytkownika difm
Offline
Ostatnio: 5 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2014

Smile 1) Mexico City ,Guadalupe, Puebla , Veracruz , Monterrey oraz Acapulco >>>>> Monterrey odpuscilbym bo nie ma w tym miescie kompletnie nic co turysta moglby podziwiac, Acapulco odpuscilbym ze wzgledow bezpieczenstwa

***

2) Cancun , Playa del Carmen , Akumal , Tulum , Coba , Chichen Itza oraz Merida >>>>>

- Cancun ( miasta nie widzialem ) a okolice slynnej plazy i hoteli - napisze krotko - czym dalej na poludnie tym lepiej

- Playa Del Carmen >  Plaza calkiem fajna, zdecydowanie miejsce gdzie mozna sie rozerwac i najlepsze miejsce na hotel, nudzic sie tam nie mozna

  - Akumal  > przyjamne miejsce - powinienes tam zobaczyc fajny podwodny swiat

  - Tulum    > jak dla mnie zdecydowanie najlepsze miejsce - plaza, ruiny, ale bardziej dla osob ktore chca spokojnie spedzic czas

  - Coba     >  warto zobaczyc, ale mozna tez sobie darowac jak braknie tobie czasu, do jeszcze niedawna mozna bylo jeszcze wchodzic na gore ( na dzien dzisiejszy nie wiem )

  - Chichen Itza  i Merida > dopiero przede mna

***

3) Ceny sa jak wszedzie ( mozna zjesc tanio i drogo )

***

4) Szczerze nie wiem co chcesz robic 3 dni w Cancun - zmienilbym 1 dzien Cancun ( chyba ze z Cancun zamierzasz jechac do Chichen Itza to wtedy to jeszcze ma sens) i 2 inne w Playa del Carmen lub Tulum ( blizej do Coba )

***

5) Czego lub kogo i gdzie unikać?  >>>  Zdecydowanie unikaj sprzedawcow i tych ktorzy oferuja wycieczki w zamian za pojscie na jakies prezentacje... Te okolice sa chyba najbardziej bezpieczne w Meksyku ale nie mozna byc zbyt ufnym ( mili i fajni Meksykanie moze sa w wioskach ) ci ktorch raczej spotkasz w okolicach PDC i Cancun to tacy, ktorzy sa nastawieni jedynie na  $$$

Smile

6) Bede w tych rejonach od 1 do 8 wiec miniemy sie o jeden dzien

Powodzenia w realizacji niespełnionego jeszcze marzenia życia... Sun-smilie water  012

eL_Gato_DamianO_
Obrazek użytkownika eL_Gato_DamianO_
Offline
Ostatnio: 6 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 25 paź 2016

Dziękuję bardzo za cenne informacje.
A jak z walutą? Wymienić USD na PESO na miejscu w Mex czy lepiej wypłacać z bankomatów? Mam konto w PLN oraz USD , jak jest z prowizjami?
Jakie i gdzie polecacie bazy noclegowe?
Lepiej odpuścić sobie Meridę oraz Chichen Itza i pojechać bardziej na południe?

Damiano

difm
Obrazek użytkownika difm
Offline
Ostatnio: 5 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2014

Jak juz lecisz do Cancun to Chichen itza to jest raczej przymus i pewnie jeden z powodow aby byc wlasnie w tej czesci swiata

Ja wczesniej sobie ja odpuscilem bo wiedzialem, ze bede mial okazje to miejsce jeszcze zobaczyc - ale tym razem prosto z lotniska udaje sie wlasnie do Chichen Itza

Scratch one-s head

W Yucatan jest sporo do zobaczenia wiec twoje 9 dni musisz zaplanowac bardzo dobrze. Jedno co moge tobie doradzic to to aby nie tracic czasu w Cancun

Najlepsza plaza jest okolo 5 - 8 km od ruin w Tulum na poludnie

Najlepsza plaza w Playa Del Carmen to chyba okolice hotelu Sandos Playa Car

Tak Wiec:

- Chichen Itza

*

- Playa Del Carmen ( 5- ta Ulica )

  Hotel moge tobie polecic jeden dalej od plazy i ok 15 - 20 minut spacerkiem od 5 ulicy  

http://www.eurostarshotels.co.uk/eurostars-hacienda-vista-real-hotel.html?id_referer=ADWORDS&gclid=CjwKEAjwtNbABRCsqO7J0_uJxWYSJAAiVo5LqKkVJwdAOidbvfugqe2uJhsFdBBXn-AY-RWxGZabCRoCyirw_wcB 

( Ale to twoj wybor, czy chcesz byc blisko plazy, lub tez na bardzo glosnej 5 ulicy, czy tez szukac w zaleznosci od ceny )

*

- Xcaret ( mysle ze warto zobaczyc-i byc tam minimum 6h + show wieczorne jest rewelacyjne )

*

- Akumal ( bardzo spokojne miejsce )

*

- Tulum ( ruiny i plaza na poludnie od ruin ... oraz cala droga az do Hotelu "Be Tulum" - moglbyc przejsc sobie droge do" Be Tulum"/... ( okolo 5 km?)   i wracac plaza" - duzo fajnych miejsc i malych  restauracji, super plaza ciagnaca sie kilometrami i ogolnie najlepsze miejsce moim zdaniem na relaks )

*

- Coba

*

- Puerto Morelos ok ( ale na 3 h ) wiem ze tam organizuja plawanie na rafie ale jak wieje mocniej to jest to odwolywane

*

- do tego jakies Cenote 

difm
Obrazek użytkownika difm
Offline
Ostatnio: 5 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2014

... W okolicach Merida - Ruiny

- Uxmal

- Mayapan 

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 10 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...jesli mogę "cuś" zasugerować...

jadąc do Chichen Itza nastaw sie na ogladnięcie znanych ruinek (kazdy widział je na fotkach,filmach itp.) w atmosferze "jarmarczno-cepeliowskiej" a unikniesz rozczarowania atmosfera tego miejsca jakie spotyka każdego kto mysli o klimatach rodem z filmów o Indiana Jones,ie ; )

...a swoja droga to nie rozumiem jak rzad meksyku zezwolił na zamiane tegoz miejsca w tandetny jarmark !???

wszak to dziedzictwo kultury światowej ?!!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

difm
Obrazek użytkownika difm
Offline
Ostatnio: 5 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2014

ssstu-6 :

...a swoja droga to nie rozumiem jak rzad meksyku zezwolił na zamiane tegoz miejsca w tandetny jarmark !???

wszak to dziedzictwo kultury światowej ?!!!

Bo ogolnie Meksyk to taki jarmark - jeden wielki cyrk ..

>>>

Dlatego spokojne Tulum to moje ulubione miejsce ( chetnie zobacze jakie zaszly zmiany od mojej ostatniej wizyty w 2013 - mam male obawy, ze ten caly cyrk dociera rowniez w tamte rejony )

apisek
Obrazek użytkownika apisek
Offline
Ostatnio: 6 miesięcy 1 dzień temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Popieram przedmówców!!!!

Dla mnie Cancun, to  coś pośredniego między Miami a Ibizą- czyli ogromne hotelowisko, mało zieleni, niezbyt urodziwe plaże. Poza tym wielkie imprezowisko (dyskoteki, knajpy, kasyna) dla amerykańskiej i kanadyjskiej młodzieży i mocno rozrywkowej starszyzny, która chce się tanio zabawić i napić....

Raczej meksykańskiego klimaciku tam nie uświadczysz!!!

Tulum, jak najbardziej popieram, fajne plaże, ładne widoczki, choć w pobliżu częćci zabytkowej mogą być tłumy jednodniowych turystów, ale nieco na uboczu są też typowe lokalne knajpki..

Chichem Itza dla wielbicieli zybytków, to na pewno perełka, takie "must see", ogromny kompleks i jak prawie wszędzie w tego typu miejscach mnóstwo zwiedzających, a zatem kwitnie komercha. Mnie te tłumy, kramy, jarmarczne suweniry też przeszkadzały w odbiorze tego - niewątpliwie ciekawego miejsca.

O wiele bardziej przemówiły do mnie ruiny Ek Balam, o wiele spokojniejsze miejsce, mniej uturystycznione, gdzie oprócz nas było zaledwie kilka osób. To kompleks stosunkowo nie tak dawno odkryty i nie tak popularny...Wokół dżungla -  choć ta na Jukatanie w porównaniu do prawdziwych środkowoamerykańskich dżungi wypada słabo - a w niej porozrzucane stare budowle.

Na mnie to właśnie miejsce oglądane w ciszy i spokoju w otoczeniu roślinności zrobiło o wiele większe wrażenie niż Coba i Chicen Itza.

W Meridzie nocowaliśmy i muszę przyznać, że szczególnie wieczorem rozśpiewana i rozbawiona atmosfera w miejskim parku, gdzie bawili się mieszkańcy bardzo mi się podobała...Oni tam sobie grali i śpiewali dla siebie, nikt nie wyciągał łapki po pieniądze od turystów, wręcz ignorowali nas, choć wokół placu zgromadziło się nas sporo...

No i koniecznie musisz odwiedzić cenoty - bo to także unikalne twory tamtejszej przyrody -  a które z nich wybierzesz, to już zależy od trasy zwiedzania...

Mariola

eL_Gato_DamianO_
Obrazek użytkownika eL_Gato_DamianO_
Offline
Ostatnio: 6 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 25 paź 2016

Wszystkim serdeczne dzięki Biggrin
A jak z tymi dolarami czy peso? Wymieniać czy wypłacać z bankomatów? Konto mam w mBanku.
Mój plan jest następujący:
Cancun , Isla Mujeres , Puerto Morelos , Playa del Carmen , Cozumel , Akumal , Tulum , Coba , Valladolid , Chichen Itza , Merida , Cenoty ( jakie i w jakich okolicach polecacie?) Żółwie i Delfiny - Acumal ( znacie ceny )?
Co powinienem zobaczyć ,a co mogę sobie odpuścić oraz w jakiej kolejności rozpocząć zwiedzanie ( chodzi o to,żebym nie był daleko w ostatnim dniu przed wylotem do kraju )? Gdyby był ktoś w stanie zrobić mi jakąś mapkę,to będę bardzo wdzięczny. Dodam ,że na Jukatanie raczej już nie będę ponieważ następna wyprawa będzie do Mexico City i tamte klimaty.
Czy noclegów szukać na miejscu czy lepiej rezerwować z Polski , może jesteście w stanie coś polecić ( szukam raczej hosteli itp. czegoś w rozsądnych pieniądzach dla turysty na własną rękę Biggrin ).

Damiano

difm
Obrazek użytkownika difm
Offline
Ostatnio: 5 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2014
apisek
Obrazek użytkownika apisek
Offline
Ostatnio: 6 miesięcy 1 dzień temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Damian, z walutą nie pomogę, my zawsze płacimy kartą gdzie się da, a lokalne pieniądze bierzemy z bankomatu.

Napisz, o jakie cenoty ci chodzi, czy chcesz nurkować w nich, czy tylko popatrzeć, ewentualnie się wykąpać????

Valladolid sobie odpuść, nie masz zbyt dużo czasu...Merida o wiele fajniejsza!

Warto jeszcze wziąć nocleg w Uxmal, niesamowite wrażenie zrobiło na mnie nocne widowisko typu "światło i dźwięk" ukazujące historię Majów. Siedzi się wśród ruin, wspaniałe efekty dźwiękowe i świetlne oraz  muzyka, lektorem w widowisku w wersji angielskiej był Richard Burton. Niezapomniane wrażenie i atmosfera...

Mariola

Strony

Wyszukaj w trip4cheap