Aktualizacje forum - informacje

7 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013
Aktualizacje forum - informacje

Wrzucam temat z informacjami o aktualizacjach jakie się od czasu do czasu będą pojawiały Biggrin

W temacie o Dubaju parę osób zwróciło uwagę na problem z relacjami, w których zdjęcia się powiększyły i ogólnie ciężko było otworzyć relację. Po małym dochodzeniu okazuje się, że problem dotyczy tylko tych relacji, w których do hostowania zdjęć został użyty serwis imageshack.us.

Oczywiście nadal trip4cheap nic nie ma do fotek - jeśli ktoś je już dodał i post jest na forum to nikt tu nic nie zmienia, linki do zdjęcia zostają i wyświetlają się one z zewnętrznych serwisów. Dlatego jak czasem coś się dzieje ze zdjęciami to pierwszy krok jaki trzeba zrobić to zastanowić się czy coś na hostingu (serwerze) gdzie wrzucaliśmy zdjęcia (np imageshacks, google plus, picassa itp) się nie zmieniło - np. zmieniamy katalog, kategorię jakąś itp co czasem wpływa na adres zdjęcia i tym samym automatycznie u nas zdjęcia się wtedy nie wyświetlają lub wyświetlają inaczej.

Do rzeczy jednak - nie wiem dokładnie co się stało ale wygląda jakby serwis imageshack sobie nagle zamiast normalnych zdjęć, zaczął wyświetlać w większości oryginały - czyli wersje największe zdjęcia. Jeśli więc ktoś wrzucał na ten hosting duże zdjęcia z aparatu to tutaj nagle z powodu błędu imageshack zaczęły się wyświetlać te ogromne zdjęcia (czasem po np 4000 pikseli i niektóre ważą po kilka MB co powoduje długie wgrywanie się strony).

Niestety na tą sytuację niewiele mogę poradzić aktualnie ale aby przynajmniej doprowadzić do stanu aby dało się relację w miarę mało uciążliwie otworzyć to zrobiłem 2 rzeczy:

1. Ograniczyłem trochę sztucznie stylem u nas na forum maksymalne wielkości zdjęć (wcześniej nie było ograniczenia - jak ktoś podpiął duże zdjęcie to wychodziło nawet z tabelki) - dlatego nie będą od teraz wychodziły za stronę bo te za duże będą ograniczone do wielkości tabelki trip4cheap.

2. Z powodu imageshack (i sporej liczby relacji opartej na zdjęciach hostowanych w tym miejscu) zmniejszyłem ilość postów na stronę - było 30 czy 31, a teraz jest 16 /stronę. Trzeba więcej klikać ale póki problem się nie rozwiąże to jedyne rozwiązanie aby móc w miarę mało uciążliwie korzystać z tych relacji.

Przy tak ogromnych zdjęciach (oryginałach) większa liczba postów powodowała nawet zawieszanie przeglądarki i bardzo długie ładowanie - teraz jest minimalnie lepiej choć problem nadal jest.

Docelowym rozwiązaniem może być jedynie postawienie na możliwość wrzucania tutaj zdjęć na nasz serwer, a wszystkie zewnętrzne zdjęcia automatycznie skopiować i zmniejszyć. Dopiero wtedy wszystko będzie chodziło jak burza Biggrin . Na ten moment jednak jeszcze trzeba trochę poczekać. Póki co sprawa "za dużych" zdjęć - prowizorką ale jest rozwiązana.

Przy okazji - jeśli ten serwis robi takie numery to jeśli nie ma potrzeby to może warto pomyśleć nad innymi hostingami zdjęć.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 1 rok 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Damian ,

 Dzięki za szybką reakcję na problem Drinks.Jaki hosting polecasz.Ja korzystam od jakiegoś czasu z Picasy

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Damian,

ja też dziekuje , jak dobrze ze CIEBIE tu mamy  . Zaraz sprawdze jak to teraz wyglada a póki co przesyłam buziaka w ramach podziekowania Kiss 3  Anusia wybacz pls ,wiesz ..nie chcem ale muszem Wacko

No trip no life

damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Niestety póki co nie polecam bo nie mam zbytnio rozeznania (korzystam ze swoich hostingów różnych) ale może ktoś ma jakiś sprawdzony przez dłuższy czas to niech da znać. Picassa, google plus wydaje się ok ale tam chyba trzeba uważać właśnie na zmianę adresów fotek jak ktoś lubi grzebać w fotkach, kategoriach, zmienia formę udostępniania itp. Trzeba więc pamiętać, że np jak ktoś sobie zablokuje album to automatycznie fotki tutaj się przestaną wyświetlać (to chyba największy minus picassy, google plus że jest sporo opcji i ludzi korci aby przy nich gmerać Biggrin ).

Jak ktoś ma jakieś porady odnośnie tych zewnętrznych hostingów zdjęć, filmów to niech śmiało pisze *smile*. Jak coś sprawdzonego się pojawi to zmienię instrukcję dodawania fotek i tam dla nowych osób będą polecane te "aktualnie sprawdzone".

bilbao (nieaktywny)
Obrazek użytkownika bilbao

damian :
Picassa, google plus wydaje się ok ale tam chyba trzeba uważać właśnie na zmianę adresów fotek jak ktoś lubi grzebać w fotkach, kategoriach, zmienia formę udostępniania itp. Trzeba więc pamiętać, że np jak ktoś sobie zablokuje album to automatycznie fotki tutaj się przestaną wyświetlać (to chyba największy minus picassy, google plus że jest sporo opcji i ludzi korci aby przy nich gmerać Biggrin ).

Jak ktoś ma jakieś porady odnośnie tych zewnętrznych hostingów zdjęć, filmów to niech śmiało pisze *smile*. Jak coś sprawdzonego się pojawi to zmienię instrukcję dodawania fotek i tam dla nowych osób będą polecane te "aktualnie sprawdzone".

Dot. google+ i picassy

Nie sprawdzałem zmiany ustawień gdy fotki już są na forum, ale zamieszczałem na forum zdjęcia z zablokowanego albumu "tylko ty" (czy coś takiego) Wyświetlają sie bez problemów.

To samo zdjęcie (pobrany adres) z picassy będzie na forum mniejsze.

Z googla+  większe

damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Bilbao - dobrze, że dorzucasz swoje uwagi... ja dokładnie nie wiem kiedy i przy jakich zmianach zmieniają się adresy (bo tylko wtedy jest problem gdyż tutaj zostają adresy takie jakie się wpiywało pisząc dane posty i wklejając na daną chwilę zdjęcia) - jedno jest pewne... na sporej liczbie niestety relacji zdjęcia poznikały i forum nic z tym wspólnego jak pisałem wyżej nie ma. Już o tym wiele razy wspominałem ale jak widać nadal problem jest... choć trochę szkoda pracy - bo ktoś pisze relację, wrzuca fotki, a później przez nieuwagę coś "zamiesza" i foty znikają wszystkie. Dlatego czasem może jak ktoś ma tendencję do "gmerania" lub niezbyt rozumie całą tą sprawę to może wrzucać lepiej zdjęcia na jakieś zewnętrzne serwisy... Może tinypic.com ktoś używa dłuższy czas i może polecić?

Lenuś
Obrazek użytkownika Lenuś
Offline
Ostatnio: 1 rok 4 miesiące temu
Rejestracja: 12 wrz 2013

Damian ja własnie swoje zdjęcia do wszystkich relacji dodaje z tinypic.com. Raz mi też poznikało na forum,nawet alarmowałam w tej sprawie.Nic nie grzebałam,za jakieś czas zdjęcia pojawili się same.Póki co jest ok.

Tylko mi się wydaje,że zdjęcia dodawane z tinypic,są na forum gorszej jakości,ale nie jestem od tego specem.To,że niektóre zdjęcia też "zawałam" to ja wiem.Mam trochę problemy ze wzrokiem i przy ustawieniu aparatu czasami mam problem,pstrykam bez okularów.

Wyszukaj w trip4cheap