--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33600 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 9 godzin 21 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nelcia, pytasz co u nas nowego... Niefajne przygody... W piątek jeszcze dobrze nie wyjechałam z pracy a facet mi wjechał w auto. No i uziemiona jestem i kłopoty z naprawą. Ubezpieczony był w jakiejś dziwnej firmie - ale udalo się zglosić szkodę  i wygląda, że zajmą się naprawą. Masakra, może ktoś napisze cos bardziej optymistycznego.

Radek zdjęcia z zagadek przepiękne. Nie wiem co to, ale bardzo mi się podoba.

Pozdrowienia i miłego dnia dla wszystkich podróźujących i tych co  dopiero planują podróże.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

cienkibolek
Obrazek użytkownika cienkibolek
Offline
Ostatnio: 3 dni 18 godzin temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

ssstu-6 :

...hmmm,sprecyzuję pytanie:"jak sie nazywa góra na fotce" ???

p.s. Reek Sunday to dzień w którym odbywaja się pielgrzymki na to właśnie wzgórze...

Croagh Patrick, doprecyzuję, że ma 764 m n.p.m. Biggrin

cienkibolek
Obrazek użytkownika cienkibolek
Offline
Ostatnio: 3 dni 18 godzin temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Jeśli chodzi o te zdjęcia z Chin, to jest to fragment drogi Tongtian, która prowadzi do Bramy Nieba czyli najwyżej na świecie położonej groty.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 2 godziny 30 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...he,he,he ten cienkibolek ,WSZYSTKO wie !!! ; )

zabieraj beczkę lub...WSZYSTKIE jesli lubisz "łyskacze"....

ja dodam tylko,że to TA góra z której Św.Patryk wypędził z wyspy wszystkie węże...

...wiktor,prawidłowe rozpoznanie "szklanego chodnika" !!!

to jedna z atrakcji w chińskim Parku Narodowym Tianmen...

...dla Ciebie ,"coś" z chińszczyzny i...szybki wpis na odliczankę ; ))

..heee, cienkibolek doprecyzował ale...wiktor był pierwszy ,więc to On zadecyduje czy odstapi ..."kawałek kraba" ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

wiktor
Obrazek użytkownika wiktor
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 mar 2016

Radek, 

dziękuje za wpis na odliczance, bardzo mnie kręci Preved

Chińszczyznę lubię, kraby też zjem z apetytem i solidarnie dzielę się z Cienkimbolkiem jedzonkiem

Ta nazwa Cienkibolek chyba nie jest adekwatna do wiedzy , może przechrzcimy na Megabolek albo Strongbolek ? Biggrin

Asia,

hm przykre tematy ,ale uszy do góry . Najważniejsze ,że tobie się nic nie stało Yes 3

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 2 godziny 30 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

DZIEŃ DOBRY  WSZYSTKIM!  Smile 

Dziś jest NIEDZIELA 17  WRZEŚNIA

Imieniny obchodzą: Justyna i Robert

URODZINY OBCHODZĄ: wszyscy urodzeni 17 WRZEŚNIA Give rose ZNAK ZODIAKU: PANNA

 

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Na czele odliczanki jest ANDREW Yahoo 

Andrew - 311 dni - lato na Saharze Zachodniej الصحراء الغربية i w Mauretanii موريتانيا

Cienkibolek- 215 dni- na Szlaku Piękna czyli Chile      Podobny obraz Boliwia       Podobny obraz   i Peru           Podobny obraz

Sigma- 178 dni- na Szlaku Piękna czyli Chile       Podobny obraz  Bolwia     Podobny obraz Peru        Podobny obraz

Greg 2014 - 175 dni - Costa Favolosa - rejs z Santos          Podobny obraz  do Savony

Tadzik- 170 dni - gorące tańce Podobny obraz w rytmie reggae     Podobny obraz

Greg 2014 - 134 dni - Costa Magica- rejs z Gwadelupy po Karaibach                 Podobny obraz

Umilka -130 dni-Tropiki Centralnej Ameryki (Meksyk, Gwatemala, Belize, Honduras i Salwador)          Podobny obraz        Podobny obraz

Koniczynka - 118 dni- boski Zanzibar                   Podobny obraz

Tadzik-111 dni - wypad na cejlońską herbatkę        Podobny obraz    Podobny obraz

Megizak - 96 dni - świąteczny wypad do Hagi, Rotterdamu i Amsterdamu na spotkanie z synem 

Zając 1- 91 dni - świąteczno sylwestrowy wyjazd do Hong kongu         Podobny obraz i na Luzon na Filipny              Podobny obraz

Ssstu-6 - 77 dni - degustacja na Jamajce      

Edyta - 77 dni - najwyższa pora na Republikę Południowej Afryki           Podobny obraz

Greg 2014 - 68 dni - Costa Mediteranea- rejs z Savony do Dubaju         Podobny obraz

Edyta 55 dni - podróż do rajskich wysepek Seszeli                   Podobny obraz         

Andrew - 53 dni -wyprawa na poddasze świata do Nepalu  

Sigma - 20 dni - podróż na dach świata, czyli 16 dni w Tybecie            Podobny obraz  

olletka- 19  dni -Rocznica ślubu na wulkanie. Jawa i Bali Obraz znaleziony dla: bali

Żelek -15  dni- świątynie na ...BALI             Podobny obraz

Dejzi -13 dni- może Budva       Podobny obraz   a może jezioro Ochrydzkie w Macedonii      Podobny obraz a może jeszcze cos innego ?

Andrew - 12 dni - weekend w Kijowie

Apisek - 10 dni - wyprawa do Bhutanu                Podobny obraz   a potem Nepal               Podobny obraz    

Asia- A  i Basia A - 9 dni- rodzinny wypad na Gran Canarię       Podobny obraz       Podobny obraz

Bea37 - 5 dni - czy jest na Kosie?

Elam54 - 3 dni- wakacje w tureckim Bodrum      Podobny obraz          Podobny obraz

wiktor - 3 dni Londyn "na szybko" 

 

...taaa, trzem osobom został mniej niż tydzień do wyjazdu !!!

Myślami jesteście pewnie...już "na miejscu" !?? ; )

... a w kalendarzu kolejna, znamienna wrześniowa data. Pamiętajmy !!!

 KORZYSTAJMY Z KOŃCÓWKI UROKÓW LATA  Ssun-pedalekSsun Barbecue 2PlecakSun-smilie girl  031Sun-smilie water  009 BO NIEDŁUGO JESIEŃ

 

Miłego DNIA  Smile 

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 2 godziny 30 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...czas na niedzielna zagadkę. Tu mała podpowiedź. Otóż,pierwszy właściciel obiektu był tak bogaty,że zapragnął aby podłogę sali balowej w tymże pałacu wyłozono...złotymi monetami !!!

Ówczesne władze nie wyraziły zgody,poniewaz gdyby monety ułozono 'awersem do góry" ,deptano by po wizerunku imperatora. W przypadku odwrotnym,po godle imperium...

Niezrazony bogacz dopiął swego. Monety ułożono..."na sztorc" !!!

mowa o...... w ....... ???

...siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 35 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry wszystkim,

słonecznie witam was wszystkich , bo ja już... powrócona Biggrin Pięknie było,ale sie skończyło .

Tak jak pisalam wcześniej La Gomera wywarła na mnie duże wrażenie, bardzo mi sie podobała w przeciwieństwie do południa Teneryfy -Los Cristianos, PLaya de las Americas etc.

Jest to jednak wyspa zdecydowanie dla fanów górskich widoczków, bo złocistych, kilometrowych plaż tu nie ma w ogóle. Nie ma też dużych miast , tylko małe ,ale sliczne miatseczka.

Na pewno napisze  relacje ( jak skończę wsponnienia z Au) ,aby pokazać wam piękno i różnorodność tej wyspy, a na razie wrzucę wam  tak na szybko kilka fotek..

No trip no life

cienkibolek
Obrazek użytkownika cienkibolek
Offline
Ostatnio: 3 dni 18 godzin temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nie wiem po co ta podpowiedź, skoro dla mieszkańca Łodzi ta zagadka jest dziecinnie prosta i sam to miejsce prezentowałem w wątku o Łodzi Biggrin To oczywiście Pałac Poznańskiego.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 35 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zaległości na forum trochę mam, ale z czasem , powolutku odrobię . Biggrin

Chcę podziękować za odliczanki ( dziś PAMIĘTĄMY!)  i zagadki. Radek, Megi, Basiu wy odliczaliście wiec duza buzka dla was Kiss 3 Mam nadzieje,że będziemy to robić dalej wspólnie Yahoo Cienkibolek widzę wciąz rozwala zagadki he he Good

Asia, Basia trzymam kciuki za wasz udany wyjazd i relax w ciepełku Sun-smilie water  052, po tych wszystkich przezyciach związanych ze zdrowiem a teraz jeszcze i autem Sad

Wiktor, brawo za wskok i kolejny wyjazd English en

Czy słyszeliście co się dzieje w Ryanair ? Diablo  mocno ryzykownie  jest dla tych co kupili bilety na wyjazd do konca pażdziernika .. Zaraz wrzuce cały link

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap