--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33600 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

Witajcie!

Tak, już jestem w Brazylii - aktualnie w Sao Paulo ale dzisiaj przemieszczam się do Santos a jutro wsiadam na statek.

Pogoda letnia - w ciągu dnia temperatura ok. 25-27 stopni, dość wilgotno. Od czasu do czasu jakaś mżawka (słonecznego nieba jeszcze nie widziałem, cały czas chmury).

A samo Sao Paulo średnio mi się podoba-i raczej się to już nie zmieni. Zapamiętam je jako betonową pustynię (dobrze, że zostawili trochę parków) i miejsce nieprawdopodobnych nierówności społecznych, które jestem w stanie porównać tylko z Indiami.

Zresztą wczoraj jak wybrałem się w okolice Mercado Municipale w Centro to poczułem się dosłownie jak w Bombaju - tylko język na szyldach się nie zgadzał:-)

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 36 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Greg, powiem ci ,że Sao Paulo to jedyne miasto w Brazylii w jakim byłam i mam niestety podobne wrażenia..Betonowa, mega olbrzymia pustynia to chyba najlepsze określenie. Już mnie przeraził ten widok z samolotu a potem było już tylko gorzej..Nie czułam się też bezpiecznie . Oczywiście jest też parę ciekawych miejsc ,ale te drobne plusy nie przesłonią minusów. Może Rio jest fajniejsze a na pewno dużo ciekawsze .

Wypoczywaj i zwiedzaj na rejsie a potem nam wszystko opowiesz Smile

No trip no life

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Dobry wieczór Smile

Najpierw zagadka, tak wiem...na zdjęciu są góry Biggrin

Co do Iranu...to zaplanowane sa pierwsze 4 dni...a później będzie wielka improwizacja.

Ostatnio pracuje 6 dni w tygodniu...a 7 dnia piorę, bo mam wszystko brudne Biggrin  i tak  w kółko.

W dodatku w czwartek lecę do Polski na 3 dni, bo nieoczekiwanie muszę się spotkać z moją dentystka.

Nie ma czasu na planowanie podróży Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 36 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

DZIEŃ DOBRY Smile

DZIŚ JEST NEDZIELA  , 11MARCA ,WCIĄŻ WEEKENDUJEMY !!

DO WIOSNY ZOSTAŁO  JUŻ TYLKO 9 DNI   Sun- 5 Sun- 5

IMIENINY OBCHODZĄ : CYPRIAN,MAKARY  HNY-obrazek- 0032

Urodziny obchodzą: wszyscy urodzeni  11 Marca  Give roseZNAK ZODIAKU: RYBY

Znalezione obrazy dla zapytania byle do wiosny

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Na czele odliczanki jest TADZIK!!  Yahoo  Party 2

Tadzik- 353 dni- first minute na Wyspach Zielonego Przylądka        Podobny obraz

Tadzik- 303 dni-  SRI LANKA Obraz znaleziony dla: sri lanka

Nelcia- 296 dni - powrót na rozbujane fale w poszukiwaniu śladów Magellana i Amundsena         Podobny obraz

Bajka -188 dnichcieć to móc czyli trip4cheap  Yes 3  na Karpathos           Podobny obraz

Umilka -167 dni -Kenia -w poszukiwaniu zwierzaków        Podobny obraz i zapachu afrykańskiej sawanny    Podobny obraz

Makono- 162 dni- wakacje na Majorce          Podobny obraz

Korolowa- 155 dni - wakacje w  hawajskich raju na :Oahu        Podobny obraz i Kauai     Podobny obraz

Margerytka- 147 dni - Meksyk "Wielka Konkwista"       Podobny obraz

Tadzik- 147 dni- powrót na przepiękną Minorkę           Podobny obraz

Megizak  - 143 dni - Kazachstan Obraz znaleziony dla: Kazachstani motocyklem Kirgistan Obraz znaleziony dla: Kirgistan i Tadżykistan Obraz znaleziony dla: tadżykistan

Radek i Basia -137 dni do rajskich plaż Zanzibaru 

Andrew - 135 dni - lato na Saharze Zachodniej الصحراء الغربية i w Mauretanii موريتانيا 

Sigma -128 dni - wakacje w Kaszmir          Podobny obraz Ladakh      Podobny obraz

Margerytka- 113 dni - wakacje w Czarnogórze           Podobny obraz

Elam54 -102 dni - -wakacje na Majorce          Podobny obraz

Tadzik- 91 dni- po sardynki na Sardynię                  Podobny obraz  a przy okazji Korsyka      Podobny obraz          

Jorguś- 74 dni -  norweskie fiordy czekają         Podobny obraz                Podobny obraz

  Podobny obraz Bajka -61 dni - Greckie szaleństwo czyli majówka na Santorini               Podobny obraz

Tadzik- 59 dni- Pafos  Obraz znaleziony dla: Pafos

Kazzia- 50 dni - rajskie plaże Fidżi              Podobny obraz

Korolowa- 48 dni - majówka w Apulii             Podobny obraz

Nelcia- 45 dni - babska inwazja na Big Apple           Podobny obraz

Lord- 39 dni - Papua.. czy chodzenie po bagnach wciąga?? z wizytą u Korowajów           Podobny obraz  .. odkrywanie nieodkrytego... Biggrin

Zając1 - 37 dni - 2 tygodnie w Wietnamie Północnym        Podobny obraz

Cienkibolek- 37 dni - na Szlaku Piękna czyli Chile  Podobny obraz Boliwia Podobny obraz Peru   Podobny obraz

Bea - 18 dni - 11 dniowy tour po Mauritius            Podobny obraz       Podobny obraz

Dana - 18 dni- wyprawa do Iranu, od Teheranu       Podobny obraz po Shiraz          Podobny obraz

Korolowa- 17 dni - Wielkanoc w Lizbonie        Podobny obraz

Sigma-3 dni-na Szlaku Piękna czyli Chile Podobny obrazBolwia Podobny obrazPeru Podobny obraz Pora na sprawdzenie  sprzetu foto czy nie potrzeba nowego obiektywu na te cudne widoki ?

Greg 2014 - wczoraj zaokretował się na  Costa Favolosa i płynie już po Atlantyku   Ssun-smilie water  030

Miłej NIEDZIELI      Podobny obraz

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 36 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

czy u was też słońce i ciepło ?u mnie wierzyć się nie chce , jest aż 16 C , po prostu pięknie Sun bespectacled

Przejażdżka rowerem Ssun-pedalek jak zasugerowała Bajka to świetny pomysł na dzisiejszy dzień

Dana, spontan na wyjeżdzie ma swoje dobre strony Crazy 

Górami we wczorajszej  zagadce są po prostu Alpy Smile

A gdzie dziś popijamy małą, czarną ?

https://i.pinimg.com/originals/21/dc/8c/21dc8c3fd714b95522cfe94b316adebf.jpg

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 8 godzin 22 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

U mnie też cieplutko, przebiśniegi wróciły do życia, rozkwitają też krokusy.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 8 godzin 22 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

I coś z życia z humorem...

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 36 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Asiu, to u mnie kwiatków jeszcze niestety nie ma. Ale myśle że przy takiej pogodzie to już szybko pójdzie i bedzie kolorowo.  Nie mogę się doczekać, bo na jesieni pozdziłam trochę krokusików Sun- 5

Sigma, odliczanka uaktualniona , wyjazd już tuż tuż ...

Sigma-3 dni-na Szlaku Piękna czyli Chile Podobny obrazBolwia Podobny obrazPeru Podobny obraz Pora na sprawdzenie  sprzetu foto czy nie potrzeba nowego obiektywu na te cudne widoki ?

No trip no life

sigma001
Obrazek użytkownika sigma001
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 paź 2013

Nelcia :

Asiu, to u mnie kwiatków jeszcze niestety nie ma. Ale myśle że przy takiej pogodzie to już szybko pójdzie i bedzie kolorowo.  Nie mogę się doczekać, bo na jesieni pozdziłam trochę krokusików Sun- 5

Sigma, odliczanka uaktualniona , wyjazd już tuż tuż ...

Sigma-3 dni-na Szlaku Piękna czyli Chile Podobny obrazBolwia Podobny obrazPeru Podobny obraz Pora na sprawdzenie  sprzetu foto czy nie potrzeba nowego obiektywu na te cudne widoki ?

Jakąś nową stałkę żona nabyła, czy się sprawdzi zobaczymy , chociaż mówi że jeździmy na wakacje jak wielbłądy Fotograf

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 31 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko wieczorkowe Wszystkim !!! : )

dziś "lekki" objaz po Co.Laois...

naczytałem sie o "pewnych miejscach" i musiałem je oglądnąć ; )

p.s. podobno,tak twierdza znawcy,wyspiarskie lato ma być..."nietuzinkowe" !???

dowodem na to obfitość szyszek na Sekwojach ?!!!

(to co "brązowe" na gałęziach to szyszki)

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap