--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33584 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 20 godzin 15 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...hmmm, z pierwszej fotki oddałbym głos na...Madere

ale czy jest TAM "szklana platforma" ???

nie wiem bo...nie byłem ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Świerszczyk...
Obrazek użytkownika Świerszczyk...
Offline
Ostatnio: 10 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

BRY...

SSSTU!! W punkt. To Madera. Mirador Cabo Girao!!!! Kiedyś nie było tam szklanej platformy, wybudowano ją kilka lat temu, miałam przyjemność odwiedzić to miejsce w dawnych czasach i obecnie, całkiem nawet niedawno. Sylwestrowo!! POlecam, Madera jest piękna, trochę przypomina irlandzkie klify tyle,że o wiele cieplej.

POzdrowienia dla wszyskich!!

 Cabo Girao 7 lat temu !

Dobry_nastr__j_na_Cabo_Girao_i_dobra_pogoda.jpg

I Cabo Girao w styczniu tego roku Biggrin

<br/><a href="http://files.tinypic.pl/i/00963/d66d3g09u2p2.jpg" target="_blank">Zobacz oryginalne zdjęcie</a>

Świerszcz "Biegnąc nie skracasz odległości...."

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 20 godzin 15 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

heh,jak miło ,że...udało sie trafic z odpowiedzią ; )))

...to teraz pytanko ode mnie: te maleńkie "przechowalnie nasion" to szyszki... ???

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Ela
Obrazek użytkownika Ela
Offline
Ostatnio: 5 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 20 wrz 2013

DZIEŃ DOBRY Smile

DZIŚ JEST NIEDZIELA - 8 KWIETNIA , WEEKENDUJEMY DALEJ Yahoo

IMIENINY OBCHODZĄ : AUGUST I CEZARY  HNY-obrazek- 0032

Urodziny obchodzą: wszyscy urodzeni 8 kwietnia Give rose ZNAK ZODIAKU: BARAN

 

 

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Na czele odliczanki jest TADZIK!!  Yahoo  Party 2

Tadzik - 325 dni - first minute na Wyspach Zielonego Przylądka       Podobny obraz

Umilka - 305 dni - wyprawa do Indii       Podobny obraz i Nepalu      Podobny obraz

Tadzik - 275 dni - Sri Lanka Obraz znaleziony dla: sri lanka

Nelcia - 269 dni - powrót na rozbujane fale w poszukiwaniu śladów Magellana i Amundsena         Podobny obraz

Basia 35 - 260 dni - śladami Dody i Lewandowskich czyli sylwester w Dubaju       Podobny obraz

Basia 35 - 226 dni - Mauritius - rajskie wakacje      Podobny obraz       

Tadzik - 189 dni - wypad na Zanzibar          Podobny obraz  z pobytem w Stone Town                 Podobny obraz

Bajka - 159 dni chcieć to móc czyli trip4cheap  Yes 3  na Karpathos           Podobny obraz

Umilka - 139 dni - Kenia - w poszukiwaniu zwierzaków  Podobny obraz i zapachu afrykańskiej sawanny    Podobny obraz

Makono - 133 dni - wakacje na Majorce        Podobny obraz

Ela - 130 dni - od Amazonii       Podobny obraz do Atacamy            Podobny obraz czyli 4x4 przez Boliwię i Chile

Korolowa - 129 dni - wakacje w hawajskich raju na: Oahu        Podobny obraz i Kauai     Podobny obraz

Margerytka - 119 dni - Meksyk "Wielka Konkwista"       Podobny obraz

Tadzik - 119 dni - powrót na przepiękną Minorkę           Podobny obraz

Megizak - 115 dni - Kazachstan Obraz znaleziony dla: Kazachstani motocyklem Kirgistan i Tadżykistan Obraz znaleziony dla: tadżykistan

Radek i Basia - 109 dni do rajskich plaż Zanzibaru 

Andrew - 107 dni - lato na Saharze Zachodniej الصحراء الغربية i w Mauretaniموريتانيا 

Sigma - 100 dni - wakacje w Kaszmirze          Podobny obraz i Ladakh      Podobny obraz

Fragola - 91 dni - na dobry początek Singapur                    Podobny obraz  a potem Borneo               Podobny obraz

Margerytka - 85 dni - wakacje w Czarnogórze        Podobny obraz

Elam54 - 74 dni - wakacje na Majorce   Podobny obraz

Momita - 70 dni - 18 czerwiec - Pierwsza Babska wyprawa do Indii - od Mumbaju          Podobny obraz po Kochi      Podobny obraz

Tadzik - 64 dni - po sardynki na Sardynię                  Podobny obraz  a przy okazji Korsyka      Podobny obraz          

Basia 35 - 47 dni - majówka w Marsa Alam      Podobny obraz

Jorguś - 46 dni -norweskie fiordy czekają   Podobny obraz                Podobny obraz

Greg 2014 - 39 dni - rejs Costa Favolosa po fiordach norweskich             Podobny obraz

Bajka - 33 dni - greckie szaleństwo czyli majówka na Santorini               Podobny obraz

Tadzik - 32 dni - Pafos  Obraz znaleziony dla: Pafos

Kazzia - 22 dni - rajskie plaże Fidżi              Podobny obraz

Basia 35 - 22 dni - Weekend w Chochołowskich Termach i Zakopane po raz pierwszy          Podobny obraz

Korolowa - 20 dni - majówka w Apulii             Podobny obraz

Nelcia - 17 dni - babska inwazja na Big Apple           Podobny obraz

Lord - 10 dni - Papua.. czy chodzenie po bagnach wciąga?? z wizytą u Korowajów           Podobny obraz  .. odkrywanie nieodkrytego... Biggrin

Zając1 - 9 dni - 2 tygodnie w Wietnamie Północnym        Podobny obraz

Cienkibolek - 9 dni - na Szlaku Piękna czyli Chile  Podobny obraz Boliwia Podobny obraz Peru   Podobny obraz

Miłej niedzieli      Podobny obraz

umilka
Obrazek użytkownika umilka
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 lis 2014

cienkibolek :

umilka :

A jednak, sigma był z Ecco./ Muszę sobie koniecznie poczytać jego relację jeszcze raz.

Na odliczance rozdzieliłam wypady Tadzika- no zaszalał trochę.

A ponieważ znowu mnie trochę nie było, to gratuluję wszystkim nowych wskoków na odliczankę. Fajne kierunki. Ciekawa jestem wrażeń sigmy po drugim już wyjeździe do Peru, Boliwii i Chile.

U mnie dziś zimno i wieje jak...

Wczoraj i przedwczoraj pogoda letnia więc wiele godzin spędziłam na działce. W środę obudziłam ze snu zimowego mojego osobistego działkowego jeża *pardon*. Oczywiście niechcący. Ścinałam trawy i pod rozłożystą rozplenicą znalazłam usypaną góreczkę z liści. Rozchyliłam, a tu niespodzianka. Pospał sobie jeszcze chwilkę, potem wyszedł nieśmiało, a potem wrócił do spania. Ale wczoraj już go nie było. Mam nadzieję, że rozpoczął od oczyszczania działki ze ślimaków.

Możesz sobie poczytać moją relację z wycieczki Rainbow (wprawdzie zdjęć już nie widać, ale tekst się zachował):

http://trip4cheap.pl/forum/relacje-azja-pozostale/indie-i-nepal-z-rainbow-tours

 

Dziękuję, bardzo chętnie wrócę do Twojej relacji. Widziałam również Twoją (tak mi się przynajmniej wydaje) opinię na stronie biura.

umilka
Obrazek użytkownika umilka
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 lis 2014

DZIEŃ DOBRY Smile

DZIŚ JEST WTOREK - 10 KWIETNIA, WYCZEKANEJ WIOSNY CIĄG DALSZY Sun-smilie girl  031

IMIENINY OBCHODZĄ : Michał, Antoni, Małgorzata, Makary  HNY-obrazek- 0032

Urodziny obchodzą: wszyscy urodzeni 10 kwietnia Give rose ZNAK ZODIAKU: Baran

Znalezione obrazy dla zapytania złote myśli o podróżach

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Na czele odliczanki jest TADZIK!!  Yahoo  Party 2

Tadzik - 323 dni - first minute na Wyspach Zielonego Przylądka       Podobny obraz

Umilka - 302 dni - wyprawa do Indii       Podobny obraz i Nepalu      Podobny obraz

Tadzik - 273 dni - Sri Lanka Obraz znaleziony dla: sri lanka

Nelcia - 267 dni - powrót na rozbujane fale w poszukiwaniu śladów Magellana i Amundsena         Podobny obraz

Basia 35 - 258 dni - śladami Dody i Lewandowskich czyli sylwester w Dubaju       Podobny obraz

Basia 35 - 224 dni - Mauritius - rajskie wakacje      Podobny obraz       

Tadzik - 187 dni - wypad na Zanzibar          Podobny obraz  z pobytem w Stone Town                 Podobny obraz

Bajka - 157 dnichcieć to móc czyli trip4cheap  Yes 3  na Karpathos           Podobny obraz

Umilka - 137 dni - Kenia - w poszukiwaniu zwierzaków  Podobny obraz i zapachu afrykańskiej sawanny    Podobny obraz

Makono - 131 dni - wakacje na Majorce        Podobny obraz

Ela - 128 dni - od Amazonii       Podobny obraz do Atacamy            Podobny obraz czyli 4x4 przez Boliwię i Chile

Korolowa - 127 dni - wakacje w hawajskich raju na: Oahu        Podobny obraz i Kauai     Podobny obraz

Margerytka - 117 dni - Meksyk "Wielka Konkwista"       Podobny obraz

Tadzik - 117 dni - powrót na przepiękną Minorkę           Podobny obraz

Megizak - 113 dni - Kazachstan Obraz znaleziony dla: Kazachstani motocyklem Kirgistan i Tadżykistan Obraz znaleziony dla: tadżykistan

Radek i Basia - 107 dni do rajskich plaż Zanzibaru 

Andrew - 105 dni - lato na Saharze Zachodniej الصحراء الغربية i w Mauretaniموريتانيا 

Sigma - 98 dni - wakacje w Kaszmirze          Podobny obraz i Ladakh      Podobny obraz

Fragola - 89 dni - na dobry początek Singapur                    Podobny obraz  a potem Borneo               Podobny obraz

Margerytka - 83 dni - wakacje w Czarnogórze        Podobny obraz

Elam54 - 72 dni - wakacje na Majorce   Podobny obraz

Momita - 68 dni - 18 czerwiec - Pierwsza Babska wyprawa do Indii - od Mumbaju          Podobny obraz po Kochi      Podobny obraz

Tadzik - 62 dni - po sardynki na Sardynię                  Podobny obraz  a przy okazji Korsyka      Podobny obraz          

Basia 35 - 45 dni - majówka w Marsa Alam      Podobny obraz

Jorguś - 44 dni -norweskie fiordy czekają   Podobny obraz                Podobny obraz

Greg 2014 - 37 dni - rejs Costa Favolosa po fiordach norweskich             Podobny obraz

Bajka - 31 dni - greckie szaleństwo czyli majówka na Santorini               Podobny obraz

Tadzik - 30 dni - Pafos  Obraz znaleziony dla: Pafos

Kazzia - 20 dni - rajskie plaże Fidżi              Podobny obraz

Basia 35 - 20 dni - Weekend w Chochołowskich Termach i Zakopane po raz pierwszy          Podobny obraz

Korolowa - 18 dni - majówka w Apulii             Podobny obraz

Nelcia - 15 dni - babska inwazja na Big Apple           Podobny obraz

Lord - 8 dni - Papua.. czy chodzenie po bagnach wciąga?? z wizytą u Korowajów           Podobny obraz  .. odkrywanie nieodkrytego... Biggrin

Zając1 - 7 dni - 2 tygodnie w Wietnamie Północnym        Podobny obraz

Cienkibolek - 7 dni - na Szlaku Piękna czyli Chile  Podobny obraz Boliwia Podobny obraz Peru   Podobny obraz

Miłego wtorku      Podobny obraz

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 33 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry

to już nie wiosna, od kilku dni mamy  prawdziwe lato Yahoo wczoraj w Wwie było 26 C

Krokusy w takiej temperaturze szybko niestety przekwitają,za to całę obsypane żóltym kwieciem pojawiły się forsycje Smile

Radek,zagadką byłą rzeczywiście Madera Clapping ale twoje pytanie hm trudne .. wygląda to na szyszkę a pewnie nia nie jest ?

Świerszczyku witaj i zapraszamy częściej. Pieknie nam udokomentowalaś zmiany na wyspie. Ja jak byłam kulka lat temu, to platforma miala być w budowie..a teraz już służy turystom w podziwianiu widoków. Pewnie spędziłaś pieknego sylwestra na wyspie. Czy o północy fajerwerki w Funchal nad wodą były ?

Ela. Umilka sprawiłyście mi dużo radości odliczankami w waszym wydaniu Preved a jakie motta inspirujące

Umilko, wrócisz wspomnieniami do Chin ?

Kawa dzisiaj w pieknych okolicznościach przyrody.. poznajecie to miejsce ?

Turkish #coffee #delicious   The Great Wall

No trip no life

umilka
Obrazek użytkownika umilka
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 lis 2014

Teraz to mnie zmotywowałaś Nelciu Biggrin 

To oczywiście Wielki Chiński Mur Drinks 

Wrócę, wrócę. 

U nie też już prawdziwe lato, wczoraj 27 stopni, synowie wskoczyli w krotkie spodenki. Krokusy też już przekwitły, ale pękająpąki mojej magnolii. Niebawem obsypie się kwieciem.

Miłego wtorku

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 20 godzin 15 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko wtorkowe Wszystkim !!! : )

dziś jest jeden z moich ulubionych dni w roku z powodów...osobistych ; )

...a do "szyszko-zagadki" wracajac to..."małe jest wielkie" !!!

te niespełna pięcio centymetrowe szyszeczki skrywaja nasiona...Mamutowca albo Sekwoi Olbrzymiej,jak kto woli ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 33 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dobry wieczór,

po pieknym dniu podobno przechodzą teraz burze nad Polską. U mnie na razie  nie pada choć trochę by się wody przydało

Umilko,już się cieszę na CD Chin. Oczywiście odgadłaś he he , przcież byłaś tam całkiem niedawno..Moje magnolie w pąkach, jeszcze nie pękają

Radek, pewnie jakaś rocznica ? tak czy inaczej miłęj celebracji Drinks

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap