--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33583 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

Co do zagadki to chyba Brama do Indii w Bombaju tudzież Mumbaju jak kto woli:-)

a Olden jest moze malutkie ale warto sobie w nim zrobic spacerek-piekne okolicznosci przyrody jak mawiał klasyk.

zaraz jade na spotkanie z jezyczkiem...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 24 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

a ja w Olden nie byłam, nie mialam go na trasie swojego rejsu..Jak tam jęzor ? oczarował cie?

A zagadkę rozwaliłes , BRAWO Good Dla ciebie może być tylko jedna nagroda- kolejny rejs Ssun-smilie water  030 z taka trasą

Znalezione obrazy dla zapytania bombaj rejs

No trip no life

greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

Ze względów technicznych-dopóki korzystam z ipada i tel nie mam jak wrzucić zdjęć ale jeśli chodzi o jęzor to mi się podobało. Pogoda byla super, temperatura koło 20st moze z wyjątkiem okolic lodowca. Sam jęzor chyba trochę większy niż na zdjęciach _huragana_ ale z grubsza to było wlasnie to. Juz płyniemy fiordowym labiryntem dalej-jutro kolejny fiordzik.

A co do nagrody bardzo dziękuje i każdemu ja polecam. Ja juz te trase zaliczylem-na Costa neoRiviera-i w nawet bardziej wypasionej wersji niz to widac na obrazku  bo z Dubaju. Ale teraz Costa ja trochę skróciła-co nie zmienia faktu, ze jest bardzo fajna.

Spod Bramy w Bombaju polecam rejsik na wyspę Elephanta-wbrew nazwie nie ma tam słoni:-) ale atrakcja duza. Stateczki, które widac na fotce tam wlaśnie pływają.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 24 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Greg, chyba nie opisywaleś nam tego azjatyckiego rejsu, prawda ?bo bym raczej pamietala.. musisz uzupelnic koniecznie !! bo trasa ciekawa

Fajnie,że masz taką pogode, bo w Skandynawii przeciez różnie bywa . To trzymamy kciuki abys dalej mial słoneczko i 20C.

Jęzor pokażesz nam jak wrócisz Shout poczekamy

Huragan a moze wrzucisz nam fotke z Olde dla przypomnienia ?

No trip no life

greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

No faktycznie, nie opisywałem-to juz bylo pare lat temu. Trasa jak na obrazku z tą roznica ze zaczynała sie w Dubaju, następnie Fuijarah (chyba nie przekręciłem nazwy-jeden z emiratow ZEA), potem bylo jak powyżej po czym powrót z Male-najpierw Muscat, potem Abu Dhabi i koniec w Dubaju. Całość trwała 21 nocy-naprawdę rewelacyjna trasa ale chyba sie dobrze nie sprzedawała bo Costa podzieliła ją na tygodniówki z Dubaju i 2-tygodniówki z Bombaju albo Male -  robią to teraz na dwóch różnych statkach.

A co do pogody dzisiaj to mielismy tez troche szczescia-przewodnik mowil ze ostatnie kilka dni bylo deszczowe i mgliste i wtedy niewiele bysmy zobaczyli. Oby tak dalej:-)

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 6 dni temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Witajcie kochani. 

Dawno mnie nie było, tyle mam do czytania, że nie wiem kiedy to nadrobię. 

Jedni wyjeżdżają, drudzy już powrócili. Mam nadzieję, że każdy z Was jest na swój sposób zadowolony. Obiecuję, że wwolnej chwili Sun-smilie water  052 nadrobie zaległości.

Długi weekend majowy oczywiście spędzony bardzo aktywnie, ponad 70 km w nogach po górach. Ten weekend w Krościenku i Szczawnicy.

Polecam doskonałe trasy na rower oraz Spływ Dunajcem. 

megi zakopane

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 4 dni 13 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

@megi

Wstyd sie przyznac,ale ja splyw Dunajcem mam jeszcze przed soba-a to przeciez naprawde super atrakcja u nas

Moja fotka z sierpnia 2015 wygladala tak i wcale sie nie zdziwie,jak lodowiec teraz na wiosne po dlugiej zimie bylby troche wiekszy niz ten,ktory ja widzialem w lecie

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 4 dni 13 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Ale jak sie oglada filmiki o tym lodowcu i widzi fotki sprzed 15-20 lat to widac jak bardzo sie skurczyl

Swoja droga to my chyba dzisiaj Grega mozemy live podgladac,a arczej jego statek ,bo chyba dzisiaj w Geiranger sa

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

Dokładnie tak-stoimy w Geiranger. Z przodu statek Royala a z tyłu na kotwicy Costa Favolosa.

Pogoda rewelacyjna, w ciągu dnia 20-25st. 

A co do jęzora to patrząc na archiwalne zdjęcie _Huragana_ różnica jeśli w ogóle jest, to minimalna. Będziemy mogli suwmiarką zmierzyć Smile

Jeśli zaś chodzi o rozmiary historyczne, to w pewnym miejscu na trasie jest tablica informująca o miejscu, w którym kończył się jęzor lodowca w 1920 roku.

Zmierzyłem GPS odległość i do barierek przy jeziorku, za które nie można wychodzić jest równe 800 metrów a stamtąd do jęzora jest jeszcze kawałek - czyli można zakładąć, że przez 100 lat, lodowiec cofnął się o ponad kilometr.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 24 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dobry wieczór,

Huragan, dzieki za fotki !!Fajny  jęzor,bardzo podoba mi sie Yahoo Tez bym chetnie tak łódką podpłynęła i na spacerek  jak na filmie ..

Greg czy ty jakos podobnie zwiedzałeś? a co robileś w Geiranger ? podjechałeś na górę? Ja jak byłam w tym miejscu nie mialam za bardzo pogody,ale i tak było cudnie. Pamietam też że trasa rejsu wród fiordów do samego Geiragner jest bardzo widowiskowa Good

A ten widoczek dzis podziwialeś?

Megi, witaj Preved rzeczywiście dawno cie nie było Acute

70 km po górach ? po zeszłorocznej kontuzji nogi chyba juz nie ma śladu ...Czy to była Słowenia ? czekamy na twoja relacje z pieknym górskimi widoczkami z majowki i ostatniego weekendu, fota ze spływu mega Good Ja tez się rumieńcem oblewam, bo nie byłam..

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap