--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33599 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Nelciu dziękuję za wpis. Kiss 3  Na odliczance nie byłam nigdy, zaglądam do Was codziennie, większość relacji czytam i podziwiam ale jakoś pomysłu by coś ciekawego napisać brak.

Wybieramy się w sierpniu na ok 3 tyg , 4 dorosłych i 11-latka. Wyjazd planuję od bardzo dawna i nie mogę się już doczekać Plecak

Bilety główny kupiony w Qatar Airways. Hotele zarezerwowane w Kuta 2 noce w Kuta Paradiso, na Flores 6 nocy w Sylvia Resort Komodo, na Gili Meno 4 noce w Seri Resort Gili Meno i na koniec w Ubud 6 nocy w Alaya Resort.

Plan mamy taki by w ciągu tych pirwszych 2 dni w Kuta zobaczyć Tanah lot,Pura Taman Ayun i park motyli myślę, że znajdę kierowcę na miejscu nie umawiam się wcześniej. Na Flores chcemy polecieć Garudą lub Wings Air ( bilety jeszcze niekupione ale godziny lotu przemyślane Biggrin) Na miejscu mamy kupić wycieczkę na Komodo koniecznie z  Padar ale taką jednodniową nie chcę nocować na łódce i drugą na Rinca lub jakąś inną wysepkę i/lub podróż wgłąb lądu. Generalnie ma być luz, podglądanie rybek , jeden dzień całodniowa wycieczka, drugi dzień odpoczynek i okolice wokół hotelu tak na zmianę. Potem lecimy na Lombok (jest taki lot bezposredni z Flores na Lombok Wings Air  ) dalej z lotniska hotelową taxi i łódką na Gili Meno. Tu pływamy z żółwiami i nic nie robimy. Z Meno na Bali do PadangBai Speedboatem ( ponoć w cenie jest transport do centrum Ubud). Na Bali planujemy 2 wycieczki I- na północ od Ubud -tarasy ryżowe, wodospad , huśtawki, plantacje kawy ,Guang Kawi, Pura Tirta Empul, II  wycieczka na południe od Ubud- Bali Bird Park, Goa Lawah  wodospad Kanto Lampo i po drodze Goa Gajah. Myśle że wycieczki z kierowcą a nie z biura podróży.Pozostałe dni odpoczynek ,spacer w Monky Forest, wędrówka po polach ryżowych Campuhan Ridge Walk, wieczorem tańce balijskie w  Ubud Palace , targ, pamiątki itp.

Pozostaje odliczać dni. Myśłę ,że  z Wami czas do wyjazdu minie szybciej.Sun-smilie water  012 Sun-smilie water  059 Sun-smilie water  009 Sun-smilie water  020

pozdrawiam Ola

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 49 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

DZIEŃ DOBRY PODRÓŻNICY Yahoo

Dziś jest ŚRODA, 20 MARZEC

Imieniny obchodzĄ: Aleksandra, Anatol, Klaudia Prezent Sun- 56

Nietypowe święta: 

 Dzień Bez Mięsa
Międzynarodowy Dzień Astrologii
Międzynarodowy Dzień Frankofonii
Międzynarodowy Dzień Wróbla
Dzień Języka Francuskiego
Międzynarodowy Dzień Szczęścia

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

 Kolejna zmiana -na czele odliczanki jest teraz RADEK !!! Yahoo  Party 2   Basia 35 co ty na to ?         

Radek- 275 dni- Mikołaj przypłynie Nilem-czyli święta w Ugandzie             

    Umilka  - 255 dni - wyprawa do Birmy               Podobny obraz

Basia 35-244 dni- Mauritius rajskie wakacje      Podobny obraz

Tadzik - 199 dni -kolejne podejście do WZP       Podobny obraz 

Perejra- 180 dni - urodziny na Seszelach             Podobny obraz

BAJKA - 171 dni  kolejna grecka wysepka -Kefalonia       Podobny obraz

Jorguś -168 dni - odkrywanie uroków Gruzji      Podobny obraz

    Podobny obrazNowość- Mrówka- 148 dni - Indonezja ( Bali, Flores, Gili Meno) Podobny obraz

Umilka  - 148 dni - Kenia powtórnie          Podobny obraz   

Ela - 147 dni -  egzotyczny Madagaskar               Podobny obraz

 Basia35 - 147 dni -  Malta sródziemnomorska księżniczka        Podobny obraz

Tadzik - 145 dni - wakacje na La Palmie         Podobny obraz

Podobny obrazAlamed - 109 dni -podróży po Europie ciąg dalszy , tym razem Kefalonia i Itaka        Podobny obraz  

Podobny obraz Megizak- 86 dni - odkrywanie Jordanii                                  Podobny obraz 

Tadzik - 80 dni - Seszelki na osłodę życia         Podobny obraz       

Podobny obrazAlamed - 75 dni -powrót w Tatry czyli pora zdonyć kolejny szczyt          Podobny obraz

Alamed  - 55  dni - majowe wakacje na La Palmie        Podobny obraz

Tadzik - 52 dni - wakacje w ulubionym hotelu Iberostar Lanzarote Park na ...Lanzarote      Podobny obraz

  Podobny obraz Megizak- 49 dni - słuzbowa impreza w Pafos na Cyprze     Podobny obraz

Alamed - 41 dni - Trzy stolice bałtyckie Wilno Ryga i Talinn   Podobny obraz

Sigma- 39 dni -wszystkie barwy Yunnanu      Podobny obraz

Umilka  - 17 dni - Izrael i Jordania- zwiedzanie z dziećmi       Podobny obraz

 

 

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 49 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry.,

dziś świętujemy pierwszy dzień astronomicznej WIOSNY Sun- 5 Sun bespectacled

Mrówka, 3 tygodnie w Indonezji super !! duzo czasu, mnóstwo zobaczycie . Plan widzę,że masz juz prawie dopracowany w 100% he he . Pływania z żółiwami juz zazdroszczę..

Fajnie, że jesteś na odliczance, będziemy odliczać razem..Może jednak coś nam pokażesz ze swoich wspomnień ?

Umilko, teraz to ty pierwsza jestes na liscie wyjazdowej ..

Halo, halo co słychać u naszych wakacjuszy ?? u nas wiosna a u was pewnie lato w pełni.. Sun-smilie water  001

Gdzie dziś popijamy kawkę ?

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 5 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Nelcia :

Radek to chyba ostre balety były ???? pamiętasz w ogóle COŚ ???

Ala, TAK !!! Good to HK odgadłaś bez pudła, byłaś tam ? zapraszam cię na przejażdzkę najnowszym mega mostem z HG do Macao

Znalezione obrazy dla zapytania bridge from Hong Kong to macau

Tak, w Hong Kongu byłam i jestem zachwycona Yahoo

Do Macao płynęliśmu wodolotem.

Oczywiście mam sporo zdjęć z tego wyjazdu, byliśmy jakoś w listopadzie i byłam oczarowana świątecznymi dekoracjami a takiej ilości gwiazd betlejemskich ( całe skwery )

jeszcze nigdy nie widziałam Smile

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 5 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Czy ta kawa może w Paryżu z widokiem na Notre Dame ?

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 49 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Alamed, tak to oczywiście widok na słynną katedre Notre Dame Good Yahoo Wybierz sobie dowolne frnacuskie wino albo szampan, co wolisz ?

Czy w HK byłaś w ramach rejsu po Azji płd wschodniej ?

No trip no life

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Wiecie nigdy nie byłam w Paryżu, aż nie  możliwe a jednak. Wink

Kochani, z okazji takiej mojej okrągłej rocznicy hahaha 18 lat, wpadł mi jeszcze jeden wyjazd Korfu 28 kwietnia to prezent urodzinowy Wink

megi zakopane

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 5 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Nelcia :

Alamed, tak to oczywiście widok na słynną katedre Notre Dame Good Yahoo Wybierz sobie dowolne frnacuskie wino albo szampan, co wolisz ?

Czy w HK byłaś w ramach rejsu po Azji płd wschodniej ?

Wybieram szampana, właśnie skończyam, dzisiaj miałam spotkanie z koleżanką z licealnych lat...Yahoo

W Hong Kongu byliśmy na oddzielnym wyjeżdzie na własną rękę w 2015 roku przez 7 dni wtedy po raz pierwszy lecieliśmy airbusem A 380.

Lot był liniami Brittish Airways z Warszawy do Londynu i Hong Kongu, szkoda,że jeszcze wtedy się nie znałyśmy.

Poza miastem odwiedziliśmy jeszcze trzy wyspy Macau, Lantau i Cheung Chau.

Właśnie tam mieliśmy najmniejszy pokój jaki nam sie trafił Smile może z 7 metrów kw. Smile Mieszkaliśmy w tzw sypialni Hong Kongu -Kowloon.

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 6 godzin 40 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Kurcze, jaka niesamowita fota. Ala napisz jakieś wspomnienia.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 5 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Asia-A :

Kurcze, jaka niesamowita fota. Ala napisz jakieś wspomnienia.

Asiu Smile może to świetny pomysł. bardzo miło wspominam ten trip, szczególnie dlatego ,że było to moje pierwsze zetknięcie z Azją i tamtą kulturą.

Malediwy na których byłam wczesniej, to też Azja ale zupełnie inny świat, postaram się Training 1

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Strony

Wyszukaj w trip4cheap