--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33590 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
umilka
Obrazek użytkownika umilka
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 lis 2014

Ha ha, ja ręce też mam pokłute i podrapane- świerki serbskie Biggrin

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

A u nas było tak.

Obraz może zawierać: roślina, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, góra, niebo, przyroda i na zewnątrz

megi zakopane

OkZygon
Obrazek użytkownika OkZygon
Offline
Ostatnio: 2 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 31 gru 2018

Krótkie wspomnienia  z wyjazdu do Nepalu.

NEPAL- to nie tylko inna strefa geograficzna, ale także i inna kultura.

Przylot do Nepalu, poprzedzony był trzydniowym pobytem w Pradze gdzie zwiedzalismy główne zabytki tego sentymalnego miasta.

 

Lot do Kathmandu linią Airarabia z przystankiem w Shariah (ZEA).

Zwiedzanie Nepalu odbyliśmy wynajętym samochodem wraz z kierowca i przewodnikiem. https://poznajnepal.pl/nepal-excursion

Katmandu- Zwiedzanie trzech najważniejszych świątyń w Kathmandu: Swayambunath, Pashupatinath, Boudhanath. Pierwsza to inaczej Świątynia Małp – górująca nad miastem buddyjska stupa, a raczej kompleks świątyń, bo na jej terenie znajduje się także świątynia hinduistyczna. Pashupatinath to świątynia hinduistyczna poświęcona bogu Shiva. Jest to niezwykle ważne miejsce dla Nepalczyków, gdyż tu palone są zwłoki zmarłych, a prochy wrzucane do rzeki Bagmati. Boudanath to buddyjska stupa z bardzo niezwykłą energią. Lot widokowy nad Himalajami. Obserwacja Himalajów z punktu widokowego w Nagarkot. Zwiedzanie Bhaktapur i Patan, Kathmandu Valley to trójmiasto składające się z Kathmandu, Bhaktapur i Patan (inaczej zwanego Lalitpur). Przejazd i zwiedzanie klasztorów tybetanskich w Pharping.

  

 Park Narodowy Chitwan Nepal to nie tylko Himalaje – to także wspaniała dzika przyroda. Po przyjeździe wybieray  sie na spacer po miasteczku Sauraha, idziemy na brzeg rzeki, gdzie przy zobaczymy nie tylko egzotyczne ptaki, ale także lokalne krokodyle oraz nosorożce, safari na słoniach, spacer w dżungli, wycieczka łodzią, wieczorem program kulturalny ludu Tharu.

 

 Pokhara- zwiedzanie: World Peace Stupa, Tibetan Refugee Camp, Gupteswor Cave  Pokhara to zupełnie inne miasto niż Kathmandu. Położona jest pomiędzy kilkoma jeziorami, z których chyba najbardziej znane: Phewa Lake znajduje się w centrum miasta. Jest to typowe miasto wypoczynkowe z przepiękną panoramą Himalajów – przy dobrej widoczności widzimy Fishtail. Dzienny pobyt w Begnase Lake. Obserwacja Annapurny z punktu widokowego Sarangkot. To tak w w wielkim skrócie. Troche wiecej przedstawiam na filmikach i albumie- poniżej linki:

 

Także Nepal. III 2019 cz 1 #KATMANDU

https://www.youtube.com/watch?v=RWEePdVB4bo

Także Nepal cz II Chitwan & Pokhara.Sentymentalna Praga. https://www.youtube.com/watch?v=sI9WOEvBZTc

Zdjęcia;

Nepal. III 2019.https://photos.google.com/album/AF1QipNL3Fg3WMqoLr7oE8IouRfB4RancSrYShJvJXuN

PRAGA. II 2019 ZEA- SHARJAH.https://photos.google.com/album/AF1QipPMZKCSnqxJU9sTSmvEgkrMDkyFBpkSfgIf3l8Z

Sun-smilie water  012

https://www.youtube.com/watch?v=RWEePdVB4bo&t=205s

 https://www.youtube.com/watch?v=sI9WOEvBZTc&t=155s

https://photos.google.com/album/AF1QipNL3Fg3WMqoLr7oE8IouRfB4RancSrYShJvJXuN

OkZygon
Obrazek użytkownika OkZygon
Offline
Ostatnio: 2 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 31 gru 2018

Wyjazd an Narty w Alpach, Livigno Włochy -freeski    13 -20  Kwietnia 2019.

 W tym roku freeski wypada przed samymi świetami . Co za tym idzie atmosfera będzie świąteczna i podniosła – odbywał się będzie Jarmark Wielkanocny. Prezenty już będą z nami – nabyte w Livigno!. Śniegu nie zabraknie, trasy jak i snowparki będą na pewno otwarte.

OneFun

Winter skifahren  0009             Easter ostern  70

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 15 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

DZIEŃ DOBRY PODRÓŻNICY Yahoo

Dziś jest NIEDZIELA 24 MARZEC, WIOSNA !!!!

Imieniny obchodzĄ: Bertrada, Szymon  Prezent Sun- 56

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

 Kolejna zmiana -na czele odliczanki jest teraz RADEK !!! Yahoo  Party 2   Basia 35 co ty na to ?         

Radek- 271 dni- Mikołaj przypłynie Nilem-czyli święta w Ugandzie             

    Umilka  - 251 dni - wyprawa do Birmy               Podobny obraz

Basia 35-240 dni- Mauritius rajskie wakacje      Podobny obraz

Tadzik - 195 dni -kolejne podejście do WZP       Podobny obraz 

Perejra- 176 dni - urodziny na Seszelach             Podobny obraz

BAJKA - 167 dni  kolejna grecka wysepka -Kefalonia       Podobny obraz

Jorguś -164 dni - odkrywanie uroków Gruzji      Podobny obraz

    Podobny obrazNowość- Mrówka- 144 dni - Indonezja ( Bali, Flores, Gili Meno) Podobny obraz

Umilka  - 144 dni - Kenia powtórnie          Podobny obraz   

Ela - 143 dni -  egzotyczny Madagaskar               Podobny obraz

 Basia35 - 143dni -  Malta sródziemnomorska księżniczka        Podobny obraz

Tadzik - 141 dni - wakacje na La Palmie         Podobny obraz

Alamed - 105 dni -podróży po Europie ciąg dalszy , tym razem Kefalonia i Itaka        Podobny obraz  

 Megizak- 82 dni - odkrywanie Jordanii                                  Podobny obraz 

Tadzik - 76 dni - Seszelki na osłodę życia         Podobny obraz       

Alamed - 71 dni -powrót w Tatry czyli pora zdonyć kolejny szczyt          Podobny obraz

Alamed  - 51  dni - majowe wakacje na La Palmie        Podobny obraz

Tadzik - 48 dni - wakacje w ulubionym hotelu Iberostar Lanzarote Park na ...Lanzarote      Podobny obraz

   Megizak- 45 dni - słuzbowa impreza w Pafos na Cyprze     Podobny obraz

Alamed - 37 dni - Trzy stolice bałtyckie Wilno Ryga i Talinn   Podobny obraz

Sigma- 35 dni -wszystkie barwy Yunnanu      Podobny obraz

Podobny obraz Megizak- 35 dni - urodziny na  Korfu               Podobny obraz

Podobny obrazOKZygon- 19 dni -Wyjazd an Narty w Alpach, Livigno Włochy -freeski                   Podobny obraz

Umilka  - 13 dni - Izrael i Jordania- zwiedzanie z dziećmi       Podobny obraz

 

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 15 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

jak wam mija weekend ? leniuchujecie czy pracowicie jak mrówki ?

Megi pieknie tam u ciebie Yahoo i krokusowa wiosna i jeszcze narciarsko Winter skifahren  0001

OKZygon witamy cię po podróży  Preved Tak sobie myślę, że warto by było aby te wszystkie przydatne info o wyjeżdzie do Nepalu wstawić do odpowiedniego działu, bo tutaj ludzie za pare dni już nie znajdą. Powiedz czy lot nad Himalajami rzeczywiście wciska w fotel ? pogoda chyba dopisala? filmiki i fotki oczywiście wszystkie obejrze, bo Nepal wciąż przede mną

 Gratulacje kolejnego wyjazdu !!! Fajnie tym razem nartki Winter skifahren  0009 Ciekawe czy o tej porze warunki narciarskie sa tam dobre ?

Podobny obrazOKZygon- 19 dni -Wyjazd an Narty w Alpach, Livigno Włochy -freeski                   Podobny obraz

Nikt nie odgadł ostatniej zagaddki... chodziło o wyspę Symi , która leży przy Rodos..

Dziś chyba łatwiejsza zagadka..

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Nelciu wysepkę Symi odgalam od razu tylko nie zaglągałam wczoraj do kompa, byłam w Poznaniu na przeglądzie uśmiechu ,u mojego osobistego stomatologa Biggrin

Dzisiejsza zagadka to moje ukochane Santorinii ?

Nelciu miałaś mnie na myśli pisząc o kolejnej relacji ?

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Natomiast dzisiaj wybrałam sie na przejażdzkę poszukać oznak wiosy Ssun-pedalek

    

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Megi piękne fotki wrzuciłaś...jak ja Ci zazdraszczam Twojej lokalizacji ROFL

Jednak wszystko jest na dobrej drodze i może w czwartek ( najbliższy) zagoszczę w moim i Twoim ukochanym Zakopanem Clapping

i uda mi się drugi raz w życiu zjechać z Kasprowego i znależć łąkę z krokusami Smilie girl  012

zdjęcie z 2015 roku, nie macie pojęcia jaka wtedy byłam szczęślwa Dance 2

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 2 minuty 7 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

jak się naogladałem,naczytałem w jakich warunkach ludziska latają to...nigdy już..."nie napsioczę na Emiraty" ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap