--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 58 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

 i co dalej?

nie chcecie zgadywać kolejnych starożytności?  może ktos jeszcze się pokusi?

(przypominam że numery: 4,7,10,11, 12, 13 i 14 - już są rozszyfrowane Biggrin

ale wciąz czekają na odgadniecie nr: 1,2,3,5,6,8,9 i 15

Dacie radę? 

Witajcie Robaczki Biggrin

dzisiejszą zagadkę rozwaliła Asia  Good , ale dziś ja mam dla Was kolejną !  Yes 3 , cieszycie się ? Biggrin 

tak mnie natchnęły te teatry starożytne ( i pomyłki z nimi związane) , że postanowiłam pokazać Wam "moje teatry" z kilku ostatnich lat - troche ich było... dlatego mogą się we łbie pomieszać  Wacko (mnie się totalnie mieszają, szczególnie na zdjęciach  Wacko 2 ). 

A więc zgadujcie: 

nr 1 

nr2

nr.3

nr 4.

nr 5

nr 6

nr 7 

nr 8 

nr 9 

nr 10

nr 11

nr 12

nr 13

nr 14 

i nr 15 - na koniec "oryginał" - amfiteatr stareńki , ale siedzenia..... mocno współczesne poustawiali  ROFL

sami widzicie, że może się ich ilość pomerdać w głowie .....  Shok Girl crazy

Piea

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 1 dzień temu
Rejestracja: 13 cze 2015

cos czuje,ze z ta zagadka to anm do czerwca zejdzie;)

Nr 11 to chyba Koloseum w Rzymie.Reszty nawet nie bede probowal 

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 23 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Hm, trudne... , ale doceniam Piea inicjatywę Yes 3 

nr 4 to może Aspendos w Turcji ? 

No trip no life

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 35 minut 1 sekunda temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nr 10 to Pergamon w Turcji - tam akurat byłam Biggrin Inne też wydają się znajome ale tak z głowy nie wiem, który jest który Wacko

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 8 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Pewnie Ameryki nie odkryje, ale mysle, ze nr 13, to teatr Dionizosa w Atenach, a nr 14, to Odeon. Zgadzam sie, ze 11 to Koloseum.

Natomiast nr 7 kojarzy mi sie z Sycylia, ale nie pamietam dokladnie gdzie. Moze Segesta?

Nr 12  to jest teatr w Delfach.

Reszty chyba nie znam. Sa  rozne takie teatry  w Turcji, w roznych miejscach, ale nigdy w Turcji nie bylam, wiec nie rozpoznam.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 23 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana natchnęłaś mnie tą Sycylią.. nr 7 to oczywiście perełka Taormina 

Moja fotka

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 58 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

jak fajnie, że "zabawa trwa"! Kochani, uwierzcie mi, że na pewno znacie te Teatry, a na pewno większość z Was , bo wszystkie są znane, popularne i bardzo często odwiedzane, szczególnie przez takich Obieżyświatów jak Wy tutaj; (no,  może ze 2 z tej  listy mogą sprawiać kłopoty, bo są "mniej uczęszczane")  Mda 

Huragan - Bravissimo! oczywiście to Coloseum w Rzymie, a jakże by inaczej? Good

Nel - tak! czwórka to turecki Aspendos; (bardzo mi sie podobał ten Teatr!), Brawo TY!  Girl dance

Dana, no Gratulejszyn! strzały w dziesiatkę!  7, 12, 13, 14  - to oczywiście sycylijska Segesta, Delfy w Grecji  i dwa greckie teatry ateńskie, o których była tu mowa w tygodniu w zagadkach Nelci Give rose

Mabro, Bingo! oczywiście że to przepięknie położony teatr w Pergamonie; wprawdzie słynny Ołtarz zaiwanili do Berlina, ale nawet  dla samych widoków warto odwiedzić Pergamon! Victory

Nel, niestety Siódemka to nie Taormina!  Negative -  to odgadnięta przez Danę - Segesta, ale ciepło...ciepło... 

ale zostało jeszcze kilka... dacie radę dalej? 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 15 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Tak czułam, że 10 to Pergamon, ale na moich zdjęciach nie widać wyrażnie amfiteatru.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 23 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest : PIĄTEK -3 KWIETNIA

Imieniny:  RyszardSykstus   Prezent

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej... 

 Basia 35 -176- Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

 Margerytka -170 dni -powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Cienkibolek-138 dni-Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Znalezione obrazy dla zapytania: newMrówka-129 dni-wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka- 114 dni- Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

Tadzik - 71 dni - powrót na Majorkę  Podobny obraz

Basia 35 -71 dni - Śladami Tadzika  Cypr i Louis Paphos Breeze                 Znalezione obrazy dla zapytania cypr

Bajka - 44 dni -  greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Agata - 43 dni - wypoczynek w Jastarnii 

Umilka- 31 dni-Andaluzja - wypoczynek z dziećmi  Znalezione obrazy dla zapytania andaluzja

Znalezione obrazy dla zapytania: newMrówka-27 dni-majówka w Wiśle    Znalezione obrazy dla zapytania: wisła góry atrakcje

Megizak- 24 dni-  Sycylia jak lawa gorąca  Znalezione obrazy dla zapytania sycylia etna

 

 Znalezione obrazy dla zapytania: udanego dnia

   Udanego dnia wszystkim życzę  Party 2

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 23 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

piąteczek nas dzis wita a słoneczny weekend zbliża się milowymi krokami Smile 

Asiu tak, tak, odpowiedż prawidłowa  , brawo TY Yahoo Mam coś dla ciebie podrózniczko , co na pewno cię ucieszy i wykorzystasz jak tylko będzie można na nowo podróżować, nie tylko wirtualnie. Co by to było Asiu ? Jaki kierunek ci chodzi po głowie ? A wy, gdzie byście pojechali , gdyby juz można było wybyć ?

Kolejna fota z cyklu "zwierzaki w miastach" Tym razem z Walii w UK , gdzie stado dzikich kóz "opanowało "miasto zjadając kwiatki z domowych rabat, żywopłoty. Pomimo tego mieszkancy sa jednak zadowoleni z darmowej rozrywki he he 

 

Piea, nooo pięknie dałaś nam do myślenia Kiss 3 A ja bym głowę dała obciąć ,że to Taormina he he . I kto by wtedy odliczanki robił ??? ROFL

Jakie u was widać objawy wiosny ? i nie mam wcale na myśli kleszczy he he . Chyba w przyszłym tygodniu, jak temperatura dojdzie pod 20C to nastąpi eksplozja kolorów w przyrodzie. 

Kolejna "zagadkowa " fota, zadanie nie jest łatwe, ale może ktoś , coś ? Jak będzie trzeba , to podpowiem 

uśmiechniętego piąteczku zyczę Smile

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap