--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33599 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 58 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

".... Piea, może jakies podpowiedzi do tych pozostałych zdjęć teatrów ? ..." 

no dobra, to kilka wskazówek dla jeszcze nieodgadnietych: 

1. bardzo zany teatr starożytny w Grecji, a dokładniej na Peloponezie;

2. Turcja; no ten Teatr to jest wręcz sztandarowy na mapie zwiedzania tego kraju! ;

3. również Turcja; Teatr znajdujacy sie dosłownie tuż obok bardzo znanej i chyba najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej w tym kraju; wiekszość z Was na pewno tam była- tylko, że      ludzie  zmierzają tam  wprost do wspomnianej atrakcji, nie rozglądając sie na boki i nie zwracając uwagi na ruiny "tuż obok" ; 

6. Nel, ten Teatr to zadanie specjalne głównie dla Ciebie - no Teatr, w którym przecież byłaś...., no Włochy! Preved

8. no tu moze byc trudniej, bo chyba niewielu tam dotarło...., ale pokazywałam to miejsce niedawno w jednej ze swoich Relacji;  podpowiedź - południowe Bałkany

9. no tego Teatru to Wam nie daruję  Acute , bo nawet jak nie byliście, to milion razy oglądaliście zdjęcia z tego miejsca; to jak bazylika św. Piotra w Rzymie, czy Eiffla w Paryżu! - można tam nigdy nie być a i tak się to  wie...., również Włochy! 

15. no tutaj to ta druga ma liście trudność, ale dla miłośników ruin Europy - to nic trudnego; tez pokazywałam w jednej z ostatnich Relacji; Bałkany.... 

no chyba starczy tych podpowiedzi bo dokładniejszych już nie będzie ... Boast

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 19 godzin 48 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nr 3 to Hierapolis /Pamukkale byłam tam w 2010 lipcu roku. Wklejam fotki (album udostępniam ) choć ostatnio słabo to działa.

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 4 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Tak, Cienkibolek mnie uprzedził to jest  Kjeragbolten Biggrin mnie zabrakło jeden dzień podczas mojego pobytu w Norwegii aby mieć na nim fotkę Fotograf

Może jeszcze mi sie to uda, kto wie ?

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 4 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Skoro szybko poszło z zadadkę, ja dodam jeszcze jedną z mojego wczorajszego spaceru ,nie byłam w lesie ani parku.

Zagadka przyrodnicza, czyja to sprawka ?

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

cienkibolek
Obrazek użytkownika cienkibolek
Offline
Ostatnio: 2 dni 25 minut temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Piea :

".... Piea, może jakies podpowiedzi do tych pozostałych zdjęć teatrów ? ..." 

no dobra, to kilka wskazówek dla jeszcze nieodgadnietych: 

1. bardzo zany teatr starożytny w Grecji, a dokładniej na Peloponezie;

2. Turcja; no ten Teatr to jest wręcz sztandarowy na mapie zwiedzania tego kraju! ;

3. również Turcja; Teatr znajdujacy sie dosłownie tuż obok bardzo znanej i chyba najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej w tym kraju; wiekszość z Was na pewno tam była- tylko, że      ludzie  zmierzają tam  wprost do wspomnianej atrakcji, nie rozglądając sie na boki i nie zwracając uwagi na ruiny "tuż obok" ; 

6. Nel, ten Teatr to zadanie specjalne głównie dla Ciebie - no Teatr, w którym przecież byłaś...., no Włochy! Preved

8. no tu moze byc trudniej, bo chyba niewielu tam dotarło...., ale pokazywałam to miejsce niedawno w jednej ze swoich Relacji;  podpowiedź - południowe Bałkany

9. no tego Teatru to Wam nie daruję  Acute , bo nawet jak nie byliście, to milion razy oglądaliście zdjęcia z tego miejsca; to jak bazylika św. Piotra w Rzymie, czy Eiffla w Paryżu! - można tam nigdy nie być a i tak się to  wie...., również Włochy! 

15. no tutaj to ta druga ma liście trudność, ale dla miłośników ruin Europy - to nic trudnego; tez pokazywałam w jednej z ostatnich Relacji; Bałkany.... 

no chyba starczy tych podpowiedzi bo dokładniejszych już nie będzie ... Boast

1. Epidauros (Grecja)

2. Efez (Turcja)

3. Hierapolis (Turcja)

6. Segesta (Sycylia, Włochy)

8. Butrint (Albania)

9. Taormina (Sycylia, Włochy)

15. Stary Bar (Czarnogóra)

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 31 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

O matko... i Cienkibolek rozwalił system he he Good Clapping Yes 3

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 58 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

no i Bolek prawie rozwalił zagadkę do końca! Bolek- juz Ci gratuluję, bo większość dobrze! 

niezgadza się tylko twoja Szóstka - to nie jest Segesta, ta była na poz. 7- i została rozwiązana wcześniej p/ Danę ; i również Dziewiątka niezgodna- 9- to nie Taormina! 

Reszta - Hi  BRAVO! 

dla Bolka albański koniaczek - wybierz sobie:

dla Nel, Dany, Mabro i Asi - po Metaxie i  tureckie lokumi

  

I  dla Huragana - za Coloseum

magnesik prosto z Rzymu i kufel włoskiego piwa ROFL

Szóstka i Dziwiątka- wciąż czekają! 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 31 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

6 cały czas mi wyglada na Taormine, ale pisalas ze to jakies inne miejsce na Sycylii, ktorego nie znam..

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 58 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Nel, no w końcu BINGO!!! oczywiście nr 6- to Taormina! 

(nie pisałam, że go nie znasz, tylko gdzieś tam wcześniej podałaś, że Nr 7- to Taormina; dlatego się nie zgadzało- bo nr 7 to była Segesta (też na Sycylii, w zachodniej części) ; a Bolek też pomylił- bo napisał że Nr 6 to Segesta, a to była Taormina! Wacko 2 , no namieszały się te sycylijskie teatry  Crazy

to została tylko Dziewiątka! Dacie radę? 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 31 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea :

Nel, no w końcu BINGO!!! oczywiście nr 6- to Taormina! 

(nie pisałam, że go nie znasz, tylko gdzieś tam wcześniej podałaś, że Nr 7- to Taormina; dlatego się nie zgadzało- bo nr 7 to była Segesta (też na Sycylii, w zachodniej części) ; a Bolek też pomylił- bo napisał że Nr 6 to Segesta, a to była Taormina! Wacko 2 , no namieszały się te sycylijskie teatry  Crazy

to została tylko Dziewiątka! Dacie radę? 

Masz racje , napisalam 7 a mialam na mysli 6 ... nawet przeciez swoje zdjęcie z teatru w taorminie wstawilam he he 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap