--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33574 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 4 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Dziękuję Nel za kolację. jestem już w drodze Smile

Basiu, podaba mi się twój pomysł, jestem ZA Smile

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Kochani Smile

Piszę do Was z domu Smile Dziękuję za odliczankę. Właśnie dojechałam.

Podróż bardzo męcząca, 25 godzin w autokarze. To pierwsze moje takie doświadczenie...i mam nadzieję ostatnie.

Po raz pierwszy byłam wdzięczna koronawirusowi, bo "załatwił", że każda osoba ma dla siebie 2 miejsca. Autokar wygodny, miejsca na nogi zdecydowanie więcej, niż w samolotach, nie tylko tanich linii.

Natomiast reszta...aż trudno uwierzyć Sad

Np: zatrzymują się 2 autokary na jakimś postoju w środku nocy. Nie wiem nawet czy to w Niemczech, Holandii, czy Belgii. W moim autokarze 39 osób, w drugim pewnie podobnie.

Kierowca mówi: proszę państwa, mamy postój 10 minut (!!!). Nie liczymy, nie sprawdzamy, jak ktoś nie wróci, to zostanie.

Wychodzę, widzę w ciemności ze 30 TIR-ów, nie mam pojęcia w ogole w którą stronę iść. Pytam grzecznie kierowcę: Może jak mamy tak mało czasu na postojach, to mógłby pan dawać jakieś instrukcje w jakim kierunku są toalety? A pan na to, że nie musi, bo się spieszymy Blum 3

Nie chcąc ryzykować, że mnie "nie sprawdzi i nie policzy" nie poszłam szukać toalet w ogóle  i postanowiłam skorzystać z autokarowej.

Brud, smród i ubóstwo. W czasie pandemii zero wody,  zero papieru, zero antybakteryjnego żelu. Ale za to cena biletu 6 razy wyższa, niż samolotowego, bez możliwości rezygnacji.

Dodam jeszcze tylko, że oczywiście obowiązek noszenia masek był...ale nikt nie nosił.

W ofercie możliwość kupienia w autokarze kawy, czy herbaty...w rzeczywistości NIC.

Ale są też miłe strony powrotów. W domu rozmowa ze współmieszkańcami:

- Jak tu ze sklepami, otwarte coś dzisiaj?

- A co potrzebujesz?

- Mleko, chleb, masło...coś tam i coś tam.

- Mleko masz, chleb masz, masło masz...coś tam i coś tam też masz. Idź spać Smile

Miło, prawda?

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 20 godzin 43 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...Dana_N nawet nie wiesz jak się cieszę,że wróciłaś do domciu cała i zdrowa !!!! : )

a z atrakcji jakie Cie spotkały w podróży bedziesz się kiedyś smiać ; ))

...powiedz jak z pogodą w UK,bo w ROI trwa fantastyczny weekend a nadchodzące dni maja być...jeszcze fajniejsze !!!

my wybyliśmy,nie do końca legalnie,na objazdówke po okolicy ...

na dłużej zatrzymaliśmy sie nad "bawełnianym jeziorem"

...siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Radek, to bardzo miłe co piszesz, dziękuję <3

Pogoda w Anglii dobra, lepsza niż w Polsce. W tym tygodniu 23,24 stopnie.

Mam otwarte okno i już czuję, że się będzie działo Smile Nie dość, że Bank Holiday, to jeszcze koniec  ramadanu. Smakowite zapachy w powietrzu. I jak tu iśc spać???

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 23 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Dana skończyła się Twoja chyba najdłuższa podróż. Czy w domu najlepiej?  A jak Twoja praca?

Czy życie u Ciebie biegnie teraz jak w Polsce? Pewnie niebawem się przekonasz.

A podróż to jakieś nieporozumienie. Co to za nieludzkie linie autobusowe? Przecież to XXI wiek. Dobrze że na przyjaciół można liczyć.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana, witaj z UK Yahoo nie ma jak w domku prawda ? Dobrze,że zdążyłaś przed 2 tygodniowa kwarantanną w UK !! Przykro mi ,że taka koszmarna podróż ci sie trafiła. Co za przykre podejscie kierowcy. Ale dlaczego ludzie nie nosili maseczek ? niepojete ..

Wiem co znaczy podróż do UK busem, bo kiedys ją odbyłam .Pierwszy i ostatni raz , trwała tez tyle co piszesz...no ale to było wieki temu i nie było przynajmniej tych obostrzeń z tytulu koronki.

Fajnych masz przyjaciół , możesz na nich liczyć. To bardzo cenne Yes 3

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 5 godzin 22 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Alamed, to od jakiego tematu zaczynamy, może inni podrzucą coś na pierwszy ogień?

Dana, w takich podróżach naprawdę wiele zależy od pilota, jak znają trasę i tak dalej. W dzisiejszych czasach na pewno taka podróż jest naprawno bardziej uciążliwa i męcząca...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

25.05.2020 poniedziałek Good-morning

        Imieniny obchodzą:

GrzegorzMagda 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...   

Mrówka-235 dni- "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35 -125- Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-119 dni-Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

 Margerytka -119 dni -powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 105 dni -  greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-87 dni-Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-77 dni-wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka- 63 dni- Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

Bajka - 27 dni -  wyjazd nad nasze morze - Rozewie   Latarnia Morska w Rozewiu

Cienkibolek-18 dni- długi weekend w Ojcowskim Parku Narodowym Ojcowski Park Narodowy (Opis, Mapa, Szlaki, Atrakcje, Noclegi, Cennik)

 

 

 Ekartka Miłego dnia życzę - wyślij darmową e-kartkę - Superkartki.pl

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witam was w poniedziałkowy poranek, na razie nawet słoneczny Sun bespectacled To już ostatni tydzien maja przed maja. Już za pare dni czerwiec i znoszenie kolejnych obostrzeń, Dzień dziecka i długi weekend czerwcowy . Będzie się działo . Myślę, że na poczatku czerwca dowiemy się co dalej z otwarciem naszych granic 

Kto chętny na poranną Ssun-tea albo orzeżwiającą Ssun-coffee ? zapraszam  

Basia A, Alamed pomysl z tematami tygodnia super Good Jaki więc bedzie pierwszy ? czekamy na wasz nowy wątek Yahoo

A propos pogody w UK, to koleżanka która mieszka w stolicy , mówila mi,że wiosna w tym roku wyjatkowo łaskawa. Cały czas ciepło i powyżej 20 C .Aż cieżko uwierzyć ..

Dana, wyspałas sie po podróży ? ile godzin spałaś ? 

Radek, piekny kolaż z okolicy. Ja tez lubie takie wypady. A jak troche nielegalny to tylko dodaje specyficznego "uroku" he he . Mandatu nie było ?  

Podpowiedż do mojej zagadki z wczoraj i inne ujęcie. typwy krajobraz tego miejsca to formacje lawy,stozki wulkaniczne,pola siarki i gorace żródła . To jedno z najbardziej upalnych miejsc na ziemi, temperatura czesto przekracza 50 C, opady sa rzeczą unikalną  Nie dotrzemy tu na własna rękę , tylko i wyłacznie przez biuro podróży. Leży na terenie 3 państw . Głównym surowcem jest tu sól kamienna. Ufff .. tule podpowiedzi, to juz chyba wiecie ?

miłego poniedziałku Smile

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap