--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 13 godzin 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

02.06.2020

WTOREK

Good-morning

        Imieniny obchodzą:

AlfonsBernardEunika

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 13 godzin 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

 

Mrówka-227 dni- "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35 -117 dni- Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-172 dni-Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

 Margerytka -111 dni -powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 97 dni -  greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-79 dni-Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-69 dni-wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka- 55 dni- Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

 NOWOŚĆ !!! Perejra-25 dni- wczasy pod gruszą u babci w Polsce  Wczasy pod gruszą. Banie - Noclegi.pl

Bajka - 19 dni  -  wyjazd nad nasze morze - Rozewie Latarnia Morska w Rozewiu

Cienkibolek-10 dni- długi weekend w Ojcowskim Parku Narodowym Ojcowski Park Narodowy (Opis, Mapa, Szlaki, Atrakcje, Noclegi, Cennik)

MIŁEGO DNIA Heart

No trip no life

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wszystkim Hi

Nel :

... Darek witaj Bye bardzo fajnie że wpadłeś ! co słychać ? podrózniczo i w ogóle ?

Na razie siedzę na zwolnieniu. Jeszcze ze 2-3 miesiące się zejdzie. W poprzednich latach bywałem na południu Europy. W tym roku ten pieprzony wirus namieszał.

Odnośnie tegorocznego wyjazdu letniego to jak jeszcze do wczoraj się łudziłem że może zniosą kwarantannę i się uda gdzieś wyskoczyć. Niestety wczoraj żonka mi zgasiła nadzieję.

Wypowiedzieli jej lokal i zdecydowała się na zamknięcie firmy (przez wirusa i tak obroty spadły o 52%). I do listopada nici z wyjazdu bo musi zająć się formalnościami. A jesienią to nie

wiem czy się uda gdzieś wyjechać bo to nie wiadomo czy znów jakieś cholerstwo jak ten wirus nie przylezie. Trudno, zaczynam snuć plany na listopad i trwam w nadziei że do jesieni się

sytuacja z wirusem unormuje a żadne inne cholerstwo się nie pojawi. W planach coś ciepłego w listopadzie Egipt, Kanarki, Cypr, Madera itp. Czas pokaże...

Gdzie szukać ankiety?

Odliczanka śliczna Good

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 13 godzin 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry 

czerwiec pięknie się nam rozpoczyna, jest więc duża szansa ,że będzie dużo cieplejszy niż maj  Sun bespectacled Może być nawet tak jak teraz u Radka w Irlandii Yes 3

Perejra, no nie .. już sie przypiekłaś ?? możesz sie chwalić znajomkom ,że z Karaibów właśnie wrócilaś Laugh 1 Gratulacje pieknych planów wyjazdowych ! W jaką część Polski sie wybierasz ?   Juz jesteś na odliczance, ale niestety twoje zdjęcie jakoś nie chciało mi sie wkleić więc dałam inne, podobne. Jeśli jednak wolisz swoje, to edytuj odliczankę i wrzuć swoją fotkę ok ? Perejra i jeszcze osobista prośba ode mnie i forumowiczów , dokończ pls swoje Seszelki 

 Perejra-25 dni- wczasy pod gruszą u babci w Polsce  Wczasy pod gruszą. Banie - Noclegi.pl

Darek, trzymamy kciuki za twoje ciepłe plany listopadowe Smile Powiem ci po cichu, że ja mam nadzieję, że może jednak w wrześniu uda sie gdzies bryknąć. No chyba ,że tak jak piszesz jakis nawrót przyjdzie . Teraz jednak pewnie musisz troche wspieraz żonę, skoro taka sytuacja. Może jednak znajdziesz chwilę czasu na popisanie coś o swoich południowych wyjazdach ? Sprawdziłam i wiesz kiedy ostatni raz pisałeś swoje wspomnienia ? Prawie 4 lata temu Biggrin i to była wyspa Kos. Najwyższa pora ponownie popodróżowac wirtualnie a założe się, że masz co opisywać  . Aha ankieta jest na dole strony

Alamed , chyba musisz dać podpowiedż do zagadki. Trudna jest choć miejsce zajefajne .

To ja dziś wrzucam kolejną zagadke. W jakim miejscu znajdziemy takiego oto kamiennego stwora ? A drugie pytanie - czyja to fotka ???

pieknego dnia wszystkim życzę Ssun-Flower4You

No trip no life

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Wspomnienia powiadasz. Muszę jakiś sensowny holding zdjęć poszukać a wtedy jakoś może poleci. Choć uważam że najlepiej opisywać na gorąco a nie lata wstecz.

Zagadka Alamed: czy to może Grecja? 

Zagadka Nel: nie mam pojęcia gdzie to. Przy jakiś fortyfikacjach (zamek) bo smoła na ścianie.

Pogodnego dnia

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Online
Ostatnio: 27 minut 10 sekund temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Darek,

zapraszamy jeszcze do tematu z najciekawszymi widzianymi jeziorami, wystarczy fotka i max kilka zdań. A skoro tak wiele osób już się wpisało, to może pora na nowy temat? Coś proponujecie?

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 8 godzin 57 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko wtorkowe Wszystkim !!! : ) 

co do zagdek, fotka z klifami zapewne "gdzieś nad morzem śródziemnym"...może Cypr lub Malta ???

natomiast u Nel to "cos " z kultury prekolumbijskiej... "pierzasty wąż" z Chichen Itza ???

pomysł poszerzenia wątku "najciekawsze ..." jak najbardziej fajny !!!

może teraz czas na..."najciekawsza góra" ???

...a "na wyspie" wciąz gorąco,ale...jest nadzieja na schłodzenie !!!

jesli tak się stanie..."okonia szczuć będziem" ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 3 godziny 59 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

No to jak nikt nie chce zgadywać to napiszę co to za miejsce:

Mauzoleum Habiba Burgiby –Monastyr Tunezja.

Habib Burgiba − tunezyjski polityk, premier Królestwa Tunezji oraz minister spraw zagranicznych i obrony w latach 1956–1957, pierwszy prezydent niepodległej Tunezji w latach 1957–1987. Jako prezydent zredukował wpływ religii na państwo, rozszerzył prawa kobiet w życiu społecznym , socjalnym, ekonomicznym i prawnym.

Dookoła cmentarz. My trafiliśmy akurat gdy był pogrzeb.

 

  

  

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 18 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Nel :

To ja dziś wrzucam kolejną zagadke. W jakim miejscu znajdziemy takiego oto kamiennego stwora ? A drugie pytanie - czyja to fotka ???

pieknego dnia wszystkim życzę Ssun-Flower4You

Zgadzam się z Radkiem, który pierwszy odpowiedział prawidłowo. To jest w Chichen Itza, a dokładniej przy wejściu na boisko do gry w pelote. Zdjęcie pochodzi z relacji Piei Smile

Mam podobne w mojej kolekcji Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 13 godzin 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

taaaaak , Radek i Dana odgadli że na zdjęciu są zabudowania Chichen Itza czyli Mexico Yahoo I oczywiście fotka pochodzi z zakończonej niedawno arcyciekawej relacji Pieii . Choć musze przyznać ze  Dany fota jest bardzo podobna 

Skoro wieczór,  to stawiam dla zwycięzców coś mocniejszego , tylko nie przesadzajcie ok ? bo jutro będzie ból głowy i zgrzytanie zębów 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap