--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33599 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Asiu metodę z piwem może zastosuj skoro takie pancerne są że ich nic nie odstrasza.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

mnie ten pięknie dymiąco-skrzący się wulkan wygląda na włoski Stromboli! 

taak... wysepeczka maleńka i wulkan tez nie za wielki - ale za to jego moc!!! Shok - jakby tak nie daj boże pierdyknął - to narobił by tam niezłego bałaganu łacznie z tsunami. 

(to bardzo aktywny i niestety bardzo niebezpieczny wulkan!) - jeszcze nie byłam na Stromboli, ale "nasłuchałam" się o nim przy okazji zwiedzania południa Włoch i opowieści o wulkanach tego regionu....

(Co do hotelu na Maderze tuż obok lotniska: to powiem Wam, że mimo takiej bliskości, nie było to jakieś bardzo uciązliwe.... owszem, było słychac i widać te samoloty, ale bez jakiegoś specjalnego meczącego huku; może to to wzgórze, za którym schowane jest miasteczko Machico "amortyzowało" lotniskowe odgłosy ??? ; natomiast nasz wczesniejszy  hotel , w którym mieszkalismy za pierwszym razem na Maderze - niby usutuowany znacznie dalej od lotniska ("Rocamar" w Canico de Baixio nieopodal Funchal), ale tam lądujące samoloty tak jakoś kołowały nad wyspą, że schodziły do lądowania tuż nad miejscowością - i ich odgłosy nad ranem czy wieczorami były znacznie bardziej słyszalne niż te przy samym lotnisku w Machico! ot taka  przewrotność sytuacji  Pleasantry  )

Piea

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Piea, 

zapewne budynki zatrzymują hałas. Przy Okęciu gdzie przestrzń słabo zabudowana słychać hałas dosyć mocno. Tam gdzie gęsta zabudowa prawie nie słychać samolotów.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea... jak nic Stromboli !!! Yahooczyli jedna z wysepek liparyjskich czy eolskich . Pamiętam ,że na kilku wyspach byłaś, więc i tą gorąco ci polecam 

A jachcik w zatoczce już na ciebie czeka..ten katamaran jest dla ciebie 

Czekamy na twoją zagadke Yes 3

Stromboli - Sycylia.pl – wakacje na Sycylii

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

och Nel, dziękuję   Ssun-Flower4You .... wskakuję wiec w ten katamaran i płynę na Stromboli!!!  choćby dziś! Biggrin

Zostałam ponownie wywołana do zagadki,- więc  dzisiaj zaproszę Was w przepiękne miejsce.... idealne na takie upały! Heat mozna się tam wspaniale schłodzić.... ; 

czy wiecie gdzie jest taki niesamowity wąwóz?  i jak się nazywa? 

podpowiedź: brodzi się w nim w lodowatej wodzie po kamlunach...a tej w zależności od pory roku mamy albo do kolan, albo do pasa  Biggrin

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea, ja też bym tym katamaranem pomknęła miedzy wysepkami. Byłam 2 razy na jednodniowych wycieczkach , raz z Sycylii a drugi raz z Kalabrii i wciąż mam niedosyt. 

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 7 godzin 52 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko niemal weekendowe Wszystkim !!! : )

dla wszystkich "partycypujacych" w mojej hotelowej zagadce ,nagroda...

...ponoć to Qatar,skie przysmaki !??? ; )

a przy okazji,jeden z hoteli (Banana Island Resort) przysłał nam ofertę transferu "na wyspę"...luksusowym katamarenem...

to tylko "kilka minut" ale...brzmi kusząco ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Radek, czuję że twój Katar będzie na bogato . Już ciekawa jestem waszych wrażen,oby udało sie wam pojechac i ..dopłynąć he he 

A skoro juz prawie weekend .........

No trip no life

perejra
Obrazek użytkownika perejra
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 10 lip 2016

Hello wszystkim. W Holandii drugi z 3 dni upałów. Zdaje się, że idzie to na wschód i już w Pl przygrzewa.

Troszkę się pokajam. No nie mam serca do opisania moich Seszeli. Ale na pewno czas na nie przyjdzie.

A fotka z dzisiejszego plażowania (jak ja się cieszę, że mieszkam nad morzem). Wycieczkowce to u nas rzadkość, a te stoją sobie tam już od weekendu.

Już w sobote do Polski. Ale się cieszę, bo dawno nie urlopowałam w kraju dłużej niż 4 dni. A planuje zostać dwa tygodnie. Kierunek Nowy Sącz, Małopolska. Może nawet uda się gdzieś po pagórkach powędrować. Choć dużo deszczu ostatnio, podtopienia, podmycia. No zobaczymy.

A lecę samolotem. Wizzair już od tygodnia śmiga. Nawet z ciekawości zerkałam na lotniskowe wyloty i wszystkie loty tej linii do wszystkich destynacji w Pl o czasie i co najważniejsze nie odwołane. Ciekawa jestem jak to faktycznie będzie wyglądało z tą połową obłożenia. Jak na razie musiałam wypełnić oświadczenie holenderskiego ministerstwa, że nie kaszle i nie kicham, do okazania przy wejściu na teren jakiegokolwiek lotniska na terenie Nl. Oprócz tego druk dla polskich celników gdzie spowiadam się z mojego miejsca zamieszkania, miejsca pobytu w Pl, oraz historii podróży w ostatnich 14 dniach. Dam znać jak dolecę.

A Wy jedziecie do babć, dziadków, ciotek, chrzestnych czy dzieci? Na działki, do domków pod lasem, za miasto? Trzeba jakoś zagospodarować to lato w oczekiwaniu na wolność podróżowania.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Ponieważ obecnie nie można jeszcze za bardzo  podrózować, więc poza buszowaniem tu z Wami po różnych Relacjach, czesto wyszukuję sobie jakieś  filmy, najczęściej te z akcją  kręconą w jakimś "podróżniczym miejscu"; i tak sobie wyszukałam wczoraj porusząjacy obraz.... film, do którego scenariusz napisało życie, bo jest oparty na faktach - "Lion. Droga do domu" - rzecz dzieje się w Indiach.... historia 5-letniego chłopca Saroo, ktory się zagubił .....  (i nie są to klimaty Bollywood!) , nie wiem czy znacie ten film ?, ale nie jest nowy (produkcja z 2016 roku) , dla mnie był jednak nowością i zaskoczeniem- dawno już nie zryczałam się na żadnym filmie, tak jak tutaj....  Cray 2

(ten dzieciak, który zagrał małego Saroo - wprost fenomenalny!   Good ( starszego zagrał też świetny aktor znany wszystkim ze Slumdoga) + do tego wspaniała rola Nicole Kidman, i akor, którego pamiętam z  "Władcy Pierścieni"; bardzo polecam, ale  ostrzegam: dla wrażliwych - koniecznie pudełko chusteczek!   Cray 2

a tak z innej beczki: jak tam moja dzisiejsza zagadka? ktoś z Was zna ten Wąwóz? 

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap