--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 22 godziny 53 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Witam,

sobota , więc weekendujemy Preved

Niestety prognoza dziś mocno opadowo, burzowa w całej Polsce . Za to ma byc bardzo ciepło ..

Jakie macie plany na ostatni weekend czerwca ? 

Perejra, od dziś twoje wakacje  ! trzymam kciuki za sprawną obsługę lotniskowo lotową Molot i super udanego pobytu w kraju. Babcia pewnie już przygotowuje pyszne domowe jedzonko dla ciebie 

Dzis wybieramy się na zwiedzanie pałacu w....

leniwej soboty Smile

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 10 godzin 15 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Jeśli się nie mylę, to sanssouci w Poczdamie. 

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Nel myśl Sztaudyngera bardzo mi się podoba. Good

Piea jak zwykle bezbłędnie ogarnęła zagadkę.

Perejra jak przebiegł lot "po nowemu"? Udanego pobytu w PL.

Basia nie mylisz się. To pałac w Poczdamie.

Miłego dnia

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

28.06.2020

NIEDZIELA

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

 Ireneusz, Leeon 

Przysłowie na dziś:

„Czerwiec grudniową pogodę głosi, lipiec dla stycznia wróżbę przynosi”      ...      

  Dziś jest Święto Marynarki Wojennej   To impreza o wieloletnich tradycjach upamiętniająca historię obecności polskiej floty na Bałtyku. Z okazji Święta Marynarki Wojennej odbywa się m. in. parada morska, lotnicza, defilada, festyn oraz uroczysty apel. Jest to święto ruchome organizowane w ostatnią niedzielę czerwca, jednocześnie będące kulminacyjnym punktem Święta Morza organizowanego w Gdyni.

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

 

Mrówka-201 dni - "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35-91 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-145 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

NOWOŚĆ ! Radek-138 dnijedno miejsce-dwa hotele 

 Margerytka-85 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka-71 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-53 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-43 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka-29 dni - Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

NOWOŚĆ ! Alamed- 26 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

  Basia A i Asia A-12 dni - rodzinne wakacje pod Wielką Sową  

Perejra- OD WCZORAJ ! - wczasy pod gruszą u babci w Polsce  Wczasy pod gruszą. Banie - Noclegi.pl  

Napis na ścianę, naklejka - Miłego dnia - 238 :: Naklejkolandia

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Jak u Was pogoda? Nie dokucza? 

Zagadka na dziś:

Co to za miasto?

Miłego i pgodnego dnia.

perejra
Obrazek użytkownika perejra
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 dni temu
Rejestracja: 10 lip 2016

Hello from Poland.

Więc lot przebiegł jak zawsze tylko lepiej. Mniej ludzi na lotnisku. Dużo więcej obsługi pomagającej w hali odpraw, nikt się nie pląta zagubiony bo jest od razu przejęty i wypchnięty w odpowiednią stronę. Pasażerowie na wózkach lub z mini dziećmi też natychmiast wyłapywani i obsługiwani poza kolejką. W hali odlotów też luźniej, bo jednak mniej połączeń. Poza maseczkami to wszystko po staremu. 

W samolocie ja zasiadłam w tłocznym rzędzie 3+1 pasażerów na 6 miejsc. Bardzo dziwnie ludzie byli usadowieni, tak grupkami. Ale jak tylko drzwi się zamknęły to obsługa powiedziała, że można się przesiąść w dowolne miejsce. Obłożenie samolotu oceniam na 1/4. Ze środków sanitarnych to jedynie na wejściu każdy dostał mokrą chusteczke do rąk.

Moim zdaniem można już latać Yes 3

Udanej niedzieli i niedzielnych małych wypraw.

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Perejra

Dzięki za info o podróży. Miłego pobytu. 

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 7 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie w niedzielny poranek... choć juz prawie 9.00, więc wcale nie tak wcześnie - ja dziś od 6 na nogach  Wacko 2 ; obudził mnie kot.... a jak już wstanę, to kaplica! nie usnę ponownie... za to połaziłam z kawką po mokrej trawie ...  Tender uwielbiam takie przechadzki boso po rosie Biggrin - sie "uziemiłam" Sarcastic

U mnie pogodowo pięknie! cieplusko, bez męczących upałów, bez burz (ale wczoraj w nocy była u mnie pompa! - taka bez burzy - polało z godzinkę i podlało mi ogród  Pleasantry

Darek, nie mam bladego pojęcia gdzie jest taka kładka? (chyba pieszo-rowerowa?) , ale po architekturze miasta sądząc..... to na pewno jakaś północ (albo okolice)  naszej poczciwej Europy; najbardziej "stylem" wygląda mi to na Wielką Brytfannę Crazy , albo klimaty miejskie Danii? Szwecji? Estonii? - no coś w ten deseń.... 

Perejra, witaj w kraju! Miłego pobytu w ojczyźnie i u Babci! Preved (też dziekuję za info o lotach; no powoli to wszystko wraca do normalności...... ale ja mam największe obawy w stosunku do tych, którzy nie wiedzą, że mają wirusa (bezobjawowo), ale zarażają innych wokół... ; 

Pamiętajcie, że dziś wszyscy mamy  obowiązek Yes i idziemy na Wybory!!!  obyśmy tylko mądrze wybrali, czego życzę sobie, Wam i Polsce! Victory

Miłej i słonecznej Niedzieli Wszystkim, 

Piea

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Piea

Fajnie się chodzi boso. Też tak lubię. Tylko nie mam oswojonej kawki co by ze mną spacerowala. Sroki, wróble, gołębie itp. tylko fruwają i srają na balkon, parapet i gdzie im popadnie. Są  z lekka oswojone synogarlice ale głównie przyglądają się przez okno. Na wspólny spacer ich nie namówisz. 

Odnośnie zagadki to prawie zgadłaś. Tak, to duża brytfanna. Wystarczy nieco doprecyzować i już.

Druga fotka:

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 5 godzin 5 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

Darek.K na fotkach "kładka" i zamek w Newcastle...oczywiście tym z UK ; )))

...pogoda dziś niewyjściowa "na wyspie" ,stąd "trend zakupowy" 

Basia nie mogła sie oprzeć czemuś stylizowanemu na ..."starą radiolę"...

...najważniejsze ,że ma "gramofon" i teraz B.Springsteen pobrzmiewa nam vinylowo ; )

siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap