--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33601 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 19 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...Nel,z emigrantami to właściwie jest tak,albo wyjeżdżają kupująć "bilet w jedna stronę" albo wciąz żyja "sprawami polskimi"

"ci drudzy",parokrotnie w ciagu roku jeżdża do Polski i tam czuja się najlepiej...

...wystarczy jakieś "drobne potknięcie" (utrata pracy,choroba,narodziny dziecka itp.) i sa w stanie wrócic do kraju "z dnia na dzień"

z tą znajoma Basi jest właśnie tak,nigdy nie zaklimatyzowała się (ona i Jej mąż) na dobre w Irlandii...

...niech im sie wiedzie w ojczyźnie jak najlepiej...

Darek,"nad morze" ciągnie mnie...zawsze...do tej pory nie wiem jak to sie stało że "na wyspie",nie mieszkam nad morzem ; )

...poniewaz otwarto juz wszystkie centra handlowe a te kusza promocjami,łatwo było znaleźć "swoja plażę",nawet w pobliżu irlandzkiej stolicy ; )

siemanko poniedziałkowe Wszystkim : )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 1 rok 5 miesięcy temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Nelu, uwelbiam wypoczynek pod żaglami. Morze Jońskie już opływałam - Zakynthos, Itaka, Kefalonia, Lefkada, ale na Korfu nie dotarłam. Mam nadzieję, że da się to odrobić. Thassos wybrałam dletego, że mnie tam jeszcze nie było. Biggrin

Mam znajomuch którzy wrócili do kraju na stałe z GB po 13 latach ( w planach mieli 2 lata Unknw ). Twierdzą, że wreszcie żyją. Wiem, że na obczyźnie  byli kłębkiem nerwów, teraz powoli dochodzą do siebie. 

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 34 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Nel, pierwsza zagadka to Wimbledon? 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 24 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea oba strzały trafione Good czyli właśnie Wimbledon i Islandia . W nagrodę zabieram cie na wyprawę na wieloryby - Islandia jest podobno dobrym miejscem na złapanie "gadów", choć mi sie nie udało.

Twoja kolej na jakąś zagadkę Yes 3

Lamia nie wiedziałam,że z ciebie taka żeglarka.. to masz juz sporo doświadczenia , tyle wysepek opłynęłaś. Która była najlepsza do żeglowania ? Z biurem czy sami organzujecie jakąś zgarną ekipą ?

Na zachętę wrzucam ci mój kolaż z rejsu po Korfu i okolicach-to był sierpień w zeszłym roku

Radek, wydaje mi się ,że jak sie jest Polakiem to nie sposób sie całkowicie odciąć od korzeni..no trzeba by naprawdę bardzo byc zdeterminowanym, aby tego dokonać. Tylko po co ? zawsze jakaś cząstka nas ( większa czy mniejsza) będzie w sercu należec do starej ojczyzny Ale ja sie nie znam, byłam tylko 3 lata poza krajem, więc to jednak zdecydowanie za krótko ..

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 8 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Oh! Islandia! i w dodatku Wieloryby! Nel, bardzo dziekuję  Give rose , za 5 minut bedę spakowana i gotowa na Islandię! Preved - tam mogę natychmiast nawet i bez wielorybów! Biggrin 

Co do emigracji naszych rodaków.... no pewnie jak każdy z Was - i ja mam troche rodzinki i znajomych rozsianych "po całym świecie" i generalnie wszyscy z nich - przyznają, że gdyby tylko mogli wrócili by jutro..... ; nie wiem czy to tylko kwestia tęsnoty czy i innych czynników...? , ale chyba nikomu bedącemu nie u siebie nie jest łatwo...! 

zostałam wywołana do zagadki; to dziś zabiorę Was w pewne malownicze ruinki..., które znajdują się w ....? Mda

Piea

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Offline
Ostatnio: 3 godziny 49 minut temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Piea, chociaż tam jeszcze nie byłam to wiem, że to Twierdza Modlin Biggrin Na fb często widziałam zaproszenia na ekstremalne zwiedzanie tego obiektu więc się napatrzyłam jak wygląda Preved

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 6 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Witajcie forumowicze Smile

Radek, dobrze,że z kartą dobrze się skończyło. Teraz banki raczej dbają o klientów, ja 6 lat temu zostałam okradziona na 6 tysięcy złotych. Dowiedziałam sie o tym przez przypadek , kiedy okazało się,że nie mam wystarczającej ilości środków ( nie miałam w zwyczaju sprawdzać stanu środków jeżeli nie korzystałam z tej karty, to była moja karta do rezerwacji podróży.

Sprawa trafiła do sądu, na szczęcie wyrok był z korzyścią dla mnie, zrwócili nadużycie.

Darek zdrówka życzę.

Lamia gratuliję wyjazdu, też lubię greckie wysepki. Ostatnio chodzi mi po głowie Mykonos ? może ktoś był ? Wizzair zaczął tam latać a po odwołanej Gruzji, mam na ich koncie uwięzione pieniądze.

Nel, oczywiście weekend spędziłam rowerkowo, w sobotę pokręciłam z mężem a w niedzielę udało nam się małą grupą (5 osób) przejechać prawie 60 km.

Poniżej kolaż z dwóch dni Smile 

DOBRANOC Kiss

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 4 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Nel dzięki za rejs po Wiśle. Bez wody żyć nie potrafię. Kolaż zachęca do rejsu a na widok ośmiornicy aż zgłodniałem.

Piea ogródek i taras pewnie po zabiegach wygląda wzorcowo. Ruiny w Modlinie leżą ode mnie 30 km więc znam.

Lamia rejs da się odrobić. A Thassos też fajny zastępnik.

Basia spotkanie z sową już za kilka dni. :)

Mabro perfekcyjnie odgadłaś zagadkę.

Alamed kolaż ładniusi a trasa imponująca.

Radek pusta ta plaża faktycznie. To tak teraz czy zawsze tak jest?

Miłego i pogodnego dnia.

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 4 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

07.07.2020

WTOREK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

Benedykt, Odo

Przysłowie na dziś:

  • „Kwiat lipcowy , napój zdrowy”
Cytat dnia: „Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” -  Albert Schweitzer

   

Dzisiejsze święta:

Światowy Dzień Czekolady

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

 

Mrówka-192 dni - "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35-82 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-136 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek-129 dnijedno miejsce-dwa hotele 

 Margerytka-76 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka-62 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-44 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-34 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka-20 dni - Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

 Alamed- 17 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

NOWOŚĆ ! Fragola- 11 dni - Litwa , Łotwa ,Estonia -w poszukiwaniu kulinarnych doznań  Historia litewskiego sera "Džiugas" z Telszii 

NOWOŚĆ ! Lamia - 6 dni Thassos - szmaragdowa wyspa   Thasos – Банско Екстрийм

  Basia A i Asia A- 3 dni - rodzinne wakacje pod Wielką Sową  

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 24 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień doberek,

Jak Darek zaznaczył na odliczance ( dziękuję Yahoo ) mamy dzień CZEKOLADY ! lubicie ? Ta prawdziwa gorzka ma wiele zalet -poprawia nastrój,koncentracje,działa przeciwstarzeniowo etc .Możemy więc dziś bezkarnie puścić z dymem wszelkie diety i wcinać te pyszne kalorie. Niech nam (paniom) idzie w cycki a nie gdzie indziej Biggrin Taka ciekawostka jeszcze , czy wiecie ,że czekolada była środkiem płatniczym u Azteków i Majów ?

Darek, jak testy wypadły ? ośmorniczka z foty była mega, a do tego w knajpce na skarpie z pięknym widokiem na turkusowe morze, plaże , więc smakowała podwójnie pysznie. Ja uwielbiam kuchnię grecką , ich piwko Mythos Alko 2 zresztą też niczego sobie 

Alamed piękne trasy rowerkowe i wspaniały weekend Good Mykonos mi też chodzi po głowie, chętnie bym zobaczyła..

Piea, ha ha ten obrazek miałam przed oczami na żywo bardzo niedawno przed oczyma ,bo w sobotę w drodze na działkę 

Asia, jak w robocie ? wszystko wróciło w miarę do normy ? Smile

Ok to pora na śniadanko z widoczkiem i 2 zagadki

  Śniadanie, plaża. Lunch, plaża, restauracja. 

1/ wisła smok miasto

2/ woda głeboko Magellan

miłego wtorku Preved

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap