--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 3 godziny 26 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Zagadka 1. Kraków

Nel, w pracy ok, (znaczy jeszcze pracuję). Szykuję się do "wyprawy na Sowę" – czyli tygodniowego urlopu (jak się szykuję pokażę może jutro), ale z tego powodu trzeba pracować „na zapas” (współpracownicy nie dadzą rady pracować za dwóch).

Kończę kawę , pozdrawiam wszystkich uciekam do roboty!

Nel, w pracy ok, (znaczy jeszcze pracuję). Szykuję sie do "wyprawy na Sowę" (jak pokażę może jutro), ale z tego powodu trzeba

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 21 godzin 9 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Brawo Mabro, to oczywiście Modlin! ruiny Spichlerza na Narwii w Modlinie (choć to nie Twierdza; ale zdjecie było zrobione z murów Twierdzy); pierwotnie ten Spichlerz należał do Banku Polskiego, dopiero później wojsko kupiło go od banku na magazyny dla armii! (podobno obecnie kupił go jakis deweloper i ma zamiar odbudowac to miejsce i przerobić na 5* hotel!  Shok

wiec zanim to nastapi - dla Ciebie Mabro- wycieczka rowerowa po okolicach Twierdzy! 

część pierwszą dzisiejszej zagadki bezbłędnie rozszyfrowała Asia; a część druga to może Cieśnina Magellana? 

Piea

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 8 godzin 24 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko wtorkowe Wszystkim !!! : )

Darek K. na irlandzkich plażach zawsze znajdziesz "puste miejsce"

...nawet jeśli na "plaży głównej" są ludzie,to obok w małych zatoczkach znajdzie się lokacja "tylko dla siebie" ; )

...i ja spróbuję sił w "zagadkowym klimacie" ; )

podpowiedź -karaiby

1.bez paszportu,wulkan,ocalały więzień

2.sucho,aloes,Boney M

3.lubi popadać,urzędowy angielski,"papuga" w herbie

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 12 godzin 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Wieczorne pogaduchy Party 2

jak dzionek wam mija ? żyjecie jeszcze po ciężkim dniu ? teraz time to relax...... Smoke

Radek, piękne te irlandzkie plaże, bardzo mi sie podobają Girl in love

Asia A zagadka nr 1 idealnie trafiona Good  tak to oczywiście Kraków . Zapraszam cię do bardzo kultowego miejsca..nie , nie chodzi mi o Wawel ,ale o znacznie bardziej żywe miejsce - Piwnicę pod Baranami. Znasz ?

Piwnica pod Baranami (Krakow) - 2020 All You Need to Know BEFORE ...  

Natomiast zagadka nr 2 niestety pudło, to nie jest ciesnina Magellana Girl impossible 

Przypomnę więc : woda ,głęboko , Magellan  dodam jeszcze więc  podpowiedż: zbiornik wodny

No trip no life

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 46 minut 55 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nel, może chodzi Ci o Ocean spokojny?

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 12 godzin 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

mabro :

Nel, może chodzi Ci o Ocean spokojny?

Taaaaaak , brawo Mabro Good Good chodziło dokładnie o Pacyfik .

Zabieram cie na rejsik po zagubionych wyspach Pacyfiku Sun-smilie water  001jedziemy, płyniemy ,lecimy  ?

Wyspy Pacyfiku - zagubiony raj (Australia, Chiny, Fidżi, Nowa ...

No trip no life

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 18 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

ssstu-6 :

...i ja spróbuję sił w "zagadkowym klimacie" ; )

podpowiedź -karaiby

1.bez paszportu,wulkan,ocalały więzień

2.sucho,aloes,Boney M

3.lubi popadać,urzędowy angielski,"papuga" w herbie

Spróbuję Blum 3

1. Martynika ( a dokładniej Saint Pierre Smile )

2. Jamajka

3. Dominika

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 46 minut 55 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nel, ja już tak bardzo tęsknię za podróżami, że każda wersja mi pasuje Yahoo

Radek, super te wyspiarskie plaże Yes 3

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Nel zgadzam się z Tobą że gorzka czekolada jest najsmaczniejsza i do tego zdrowa. Moja ulubiona kuchnia to także kuchnia grecka. Piwo Mythos najbardziej chyba popularne w Grecji. Smakiem nieco przypomina mi Carlsberga. Pytałaś o test. Wyszedł ostatecznie nawet dobrze. Dlaczego ostatecznie? Bo na początku myślałem że zbyt optymistycznie potrzedłem do niego i okazał się niezdany. I gdy już myślałem nad tym jaką nową pracę poszukiwać dostałem olśnienia że źle obliczyłem ciężar. Po dokładnym zważeniu okazało się że jest prawie ok. Daję radę tylko jeszcze nie mam wystarczającej ilości powtórzeń. Ale myślę że uda mi się to osiągnąć do terminu jaki sobie ustaliłem (20 lipca). Z drugiej strony to jeszcze mam rany nie całkiem zagojone więc trochę chciałem za szybko.

Asia często tak jest że przed urlopem jest dużo więcej pracy. Za to urlop wtedy ma "lepszy smak".

Piea może lepiej niech ten deweloper to wykorzysta na pięknie położony hotel niż ma to popadać w ruinę.

Mabro, Dana nie ma dla Was zagadki nie do rozwiązania. Biggrin

Radek ile czasu trwa średnio "letni sezon" na tych plażach?

Miłego i pogodnego dnia.

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

08.07.2020

ŚRODA

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

Adrian, Elżbieta i Prokop

Przysłowie na dziś:

    • „Jak deszcz na świętego Prokopa, to zgnije niejedna kopa”
    • „Na świętego Prokopa wyschnie młynarzowi przykopa”
    • „Złe na Prokopa, jak zmoknie kopa”

Cytat dnia: „Nie można żyć, nie zważając na wyzwania, nie podejmując wyzwań. Ten, kto nie zważa na wyzwania, kto nie odpowiada na wyzwania, jest jak martwy.” -  Papież Franciszek

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

 

Mrówka-191 dni - "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35-81 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-135 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek-128 dnijedno miejsce-dwa hotele 

 Margerytka-75 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka-61 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-43 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-33 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka-19 dni - Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

 Alamed- 16 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

Fragola- 10 dni - Litwa , Łotwa ,Estonia -w poszukiwaniu kulinarnych doznań  Historia litewskiego sera "Džiugas" z Telszii 

Lamia - 5 dni Thassos - szmaragdowa wyspa   Thasos – Банско Екстрийм

  Basia A i Asia A- 3 dni - rodzinne wakacje pod Wielką Sową  

Strony

Wyszukaj w trip4cheap