--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33589 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Wróciłam z krajów bałtyckich. W Estonii i na Łotwie turystów prawie nie ma, na Litwie bardzo dużo. Nie przestrzega się reżimów sanitarnych, oczywiście stoją wszędzie płyny do dezynfekcji, ale dystansem społecznym nikt się nie przejmuje. Kulinarnie super, napiszę w odpowiednim wątku. Najbardzie podobała mi sie Mierzeja Kurońska, Nida, bardziej niż miasta.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie niedzielnie, 

uff.. jak gorąco! Heat , mamy dziś kolejny gorący, lipcowy dzień....  Ssun-smilie water  102 trzeba pic duzo wody dla ochłody! 

ciekawe jak tam u Nelci na Kaszubach?  - na północy kraju z reguły jest nieco chłodniej, więc może ma tam przyjemniejsze temperatury? 

Fragola, to ja czekam na twoje nadbałtyckie opowieści i zdjęcia z Inflantów.... ta część Europy, mimo, że tak blisko, to poza Litwą wciąz jest przede mną...

A u mnie w ogrodzie zaczęło się szaleństwo lilii! róze sypią płatkami i przekwitają, za to lilie teraz pokazują swój majestat; a mam ich całe mnóstwo- bo uwielbiam ten zapach, wieczorami ten aromat nieomalże upija.... 

a to moje dwie łobuzice  Katzen-smilies- 0002 w czasie  dzisiejszego porannego "leżakowania"  po jedzonku  Biggrin ( ta ruda szylkretka, to właśnie ten mój słoń w porcelanie Biggrin , oprócz filiżanki, stłukła mi niedawno wazon; i zwaliła doniczkę z kwiatkiem (oczywiście potłukła się) z parapetu - tak się uganiała za jakąś osą czy innym bąkiem który wpadł i obijał się o szybę) ; 

miałam się wziąść dziś za "naprawienie" Kuby i kontynuację Alzacji, ale podlewałam rano ogród, i tak sie zmęczyłam i uchytałam tym ciaganiem szlaufa, że już mi się nie chce....  On the quiet  ;

a dzisiaj moja kawusia była z jagodzianeczką,  też lubicie? ...hmmm... mniam... Tender  , choć dowiedziałam się, że podobno kawa rodzi agresję!  Blum 3

Lol 2 Blum Girl haha 

Miłej i leniwej niedzieli wszystkim!  Sun-smilie water  052

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea, piękne Twoje lilie.  Ja się pochwalę ogórkami, patent z "patyczkiem" się sprawdzil.

Mam tez pytanko? Dlaczego hortensje ogrodowe usychają, za sucho?? Chociaż część się przebarwia na różowo.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Dzień dobry w niedzielne popołudnie...

Widzę, że wszystkie kwiatuszki i lelije pięknie zakwitły. Naprawdę są piękne!

Miłej niedzieli i aktywnego odpoczynku wszystkim.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

28.07.2020

PONIEDZIAŁEK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

Julia i Natalia

 

 

Cieszmy się latem! Na dzień dobry częstuję świeżymi malinami z ogrodu.

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 369 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 172 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -116 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 109 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 42 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Nowość! Mrówka - 25 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote

Nowość! Mrówka - 18 dniścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

Dana - 7 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

 

 

[/quote]

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

We Wrocławiu piękne słoneczko. Urlopującym życzę słonecznej pogody, odpoczywajcie.

Dla wszystkich śniadanie z pięknym widoczkiem.

Włoskie śniadanie, czyli co Włosi jedzą o poranku i jakich błędów ...

I zagadka. gdzie zostało zrobione to zdjęcie?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia, ale piękne te twoje ogóry!!! u mnie akurat ogórki w tym roku to porażka jakaś! taka jakaś marnota wyrosła! 

Jak tam żyjecie po tych upałach? Heat - dzisiaj mamy jeden dzień "oddechu" ... Hurra! Girl smile  ; przynajmniej u mnie na dzisiaj prognoza 26C! , więc kilka kreseczek w dół.... ale od jutra znowu lampa, over 30C! uff..... 

tylko te cholerne komary... dostały normalnie jakiejść wścieklizny i tną bez opamiętania! Hysteric

Miłego początku tygodnia , który ja zaczynam oczywiście od kawki Preved

a dziś kawusia z serii "wspomnienia z podróży...." - w greckiej oprawie....

Miłego Poniedziałku! 

Asia, gratki za odliczankę! ( ale Twoje malinki ktoś wpadł z nienacka i chyba zeżarł zanim zdążylismy je zobaczyć, bo zdjęcia niestety nie widać.....; 

ja też serwowałam w miniony weekend deserki malinowe; a raczej malinowo-borówkowe ! jak ktoś chetny - to Smacznego!  Girl smile

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 7 minut 55 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dobry wieczór,

donoszę uprzejmie ,że powróciłam z przepięknych Kaszub Yahoo Niby tylko kilka dni a zrelaksowałam się, odpoczęłam, pośmiałam się  i naładowałam baterie. Już myślę o jakimś kolejnym przedłużonym weekendzie Wacko Wcale nie wykluczam "powtórki z rozrywki"

Jutro napisze więcej , dzis tylko chciałam zameldowac , że jestem już z wami duchem i ciałem  i zaczynam od nadrobienia zaległości ..

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 7 minut 55 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

28.07.2020

WTOREK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

TinaWiktor 

„Gdy się grzmot w lipcu od południa poda, drzewom się znaczy szwank i nieuroda”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 368 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 171 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -115 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 108 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 41 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Nowość! Mrówka - 24 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote 

Nowość! Mrówka - 17 dniścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

Dana - 6 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 7 minut 55 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

chciałam napisać , że poniedziałek nas wita a to przecież już wtorek ha ha . Z racji wyjazdu troszkę mi się tydzień poprzestawiał..

Moja mini podróż bardzo, bardzo  udana. Pogoda była nieco inna niż w Wwie w tym czasie. Było zdecydowanie  mniej upalnie, tak jak dla mnie akurat i 2 razy przelotnie popadało . Nie był to jednak problem, siedzieliśmy sobie na zadaszonym tarasie miło spędzając czas. Była nas 6 osobowa ekipa więc dużo śmiechu i mega wesoło. Jeziora wokoło przepiękne,blizutko nas , pełno ryb więc łowienie odbywało się kilka razy dziennie..Potem wcinaliśmy rybki, pychotka Good Zachody słońca zjawiskowe. Poczęstuję was małym kolażem z okolicy

Alamed, gratulacje zostanie teściówką Wacko kolaż przepiekny !! piękna para i super klimatyczne fotki. Oby przez całe życie byli tak radośni szczęśliwi Preved

Piea, ominęłam twoje pięknie podane kawki , ale obiecuję teraz codziennie popoijać, jesli dalej nam bedziesz serwować. Kotki masz sliczne Katzen-smilies- 0002 a że czasem rozrabiają..Czy lubią sie nawzajem ? bo ja mam trochę ze swoimi problem..czasem krzyczą na siebie a nieraz i pacają łapami.  Obie moje przedwyjazdowe zagadki odgadłaś , to były oczywiście Grota Łokietka i London Eye . Zapraszam ie wiec na objazd Londynu busem Hop on Hop off

Wycieczka po Londynie autobusem „Hop-on Hop-off”

Darek, jak z robotą? pracujesz od poniedziałku ?

Asiu, według mnie twoja hortka ma po prostu za mało wody. Musisz ją częsciej podlewać jeśli nie pada Sun-smilie girl  031

Mrówka, gratulacje kolejnych wyjazdów i wskoków na odliczankę Clapping mam nadzieje,że dojdą do skutku ( Lanzarotka)  Norwegię zobaczysz na pewno innym razem, 

Basia, super,że wyjazd do Świnoujścia udany.

Fragola, witaj powrócona. Czyli wyjazd kulinarnie udany ? Zadowolona jesteś ? może chociaż nam parę fotek wrzucisz ? krajobrazowcyh czy kulinarnych ?

Cienkibolek, trzymam kciuki za Portugalię, na razie nie ma wjazdu,ale do wrzesnia może się zmienić. A do USA to chyba lepiej teraz nie jechać, słuszna decyzja biura.

Darek, Asia dziekuję za odliczanki Air kiss Asia do zagadki chyba potrzebna jakaś dodatkowa podpowiedż

Moje nowe zagadki, dawno już ich nie było..

1/ brzeg, morze , koło

2/ Tatry, łopata, miasto

Miłego wtorku wszystkim Smile

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap