--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33600 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 4 godziny temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie w gorące lipcowe przedpołudnie.... uff, dzis znowu będzie duzo wody do wypicia! Ssun-smilie water  102

Nel Witaj powrócona! super, że wszystko sie udało i humory dopisały ( jak to w większej ekipie, zawsze jest weselej... Sun- 56 Ssun Barbecue 2 Girl prepare fish  Drinks )  

och, brakowało mi tych Twoich zagadek...  dzisiaj łatwe zadałaś: Zakopane i Kołobrzeg! a nawet odwrotnie! Preved

kawki oczywiście dalej będę Wam serwować, dopóki mi się te  kawkowe pomysły nie wyczerpią....  Wacko 2

Dzisiaj jest bardzo gorąco, więc niech będzie kawka "podróżnicza" z gorrrrącego kraju! (kiedys miałam manię zwożenia filiżanek z wyjazdów; na szczęście trwała krótko i zaprzestałam.... bo mi się miejsce w witrynie kurczyło Biggrin ; w zasadzie to takie "kurzołapacze" , bo bardzo rzadko z nich korzystamy, w zasadzie trochę na początku po powrocie... a potem juz w ogóle; wyciagam je tylko do mycia jak pucuję kieliszki i inne  szkło w witrynie (a nie robię tego zbyt często Blum 3 ),

więc smacznej kawusi - dzisiaj czarny szatan w wersji espresso...

Miłego wtorku Wszystkim! 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nel :

Fragola, witaj powrócona. Czyli wyjazd kulinarnie udany ? Zadowolona jesteś ?

Super zadowolona, obkupiona w sery. Już nawet nie patrzę na żadne zagraniczne wyjazdy, mam w pobliżu tyle atrakcji, w których nie byłam wiele lat. Tylko wstrzelić sie w dobrą pogodę, ale taką na łażenie czyli nie upał. Przemyśl, skansen w Sanoku (dawno nie byłam, choć jestem tam co roku, ikony i galeria Beksińskiego obejrzana 2 lata temu, w skansenie byłam 20 lat temu), Kazimierz Dolny (ale tam chyba zbyt dużo turystów). To takie jednodniowe. Kusi mnie też Szlak Orlich Gniazd, ale to już na 3 dni. Jednymi z najwspanialszych wspomnień podróżniczych jest szlak po zamkach katarskich w południowo- zachodniej Francji, a ten nasz wyglada tak samo fascynująco.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 15 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

 

Wpadam tylko na chwilę w celu udzielenia dodatkowych podpowiedzi do mojej zagadki. Pierwsze zdjęcie z „kamuflażem” . Znacie odpowiedź?

 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 9 minut 25 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko wieczorkowe Wszystkim !!! : )

Nel,widoczki superowskie !!!

...nie lepiej złowić "jedna dużą" zamiast kilka..."fikotów" !??? ; ))))

zwłaszcza jeśli były posiłkiem : (

...w weekend bylismy w Lough Boora Discovery Park

były "sielskie widoczki",dzikie gęsi,silikonowy wieloryb i..."pandemiczne kawociastko" ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 15 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel widoczki piękne. Jeziorko wygląda na oazę ciszy. Nawet krótki wypad pzwala na reset od pracy!

Radek kawociastko w plastiku to pewnie nie to, ale wygląda smakowicie. Trzeba włączyć wyobraźnię i spojrzeć na piękną okolicę. Zapodaj jakąś fotkę .

Jako „chwilę z przyrodą” pochwalę się eksperymentalną hodowlą tarasową pomidorów.

   

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 4 godziny temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie wieczorkiem... u mnie właśnie teraz grzmi i się błyska... nadchodzi podobno potężna burza, a  po tych wszystkich nadsyłanych dziś w ciągu dnia alertach - to się przestraszyłam i pochowalismy pół tarasu! Shok

Radek, kawociastko wygląda bardzo apetycznie.... a że w plastiku, pal go! - w sielskich klimatach nawet bardziej pasuje Good

Asia, pomidorki śliczne wyhodowałaś; tak, te koktailowe rosną jak wściekłe... są bardzo wdzięcznym i pysznym warzywkiem, nie dość że ładnie wyglądają obsypane takimi czerwonymi kuleczkami i są smaczne to zawsze pod ręką i wyjątkowo łatwe w uprawie! i nie ma z nimi tyle zachodu co z tymi dużymi  Sun-smilie girl  031 

Nel, pralka już wyłączona? wróciłaś do rzeczywistości? najważniejsze że wyjazd fajny i udany!- to teraz czekamy na zdjęcia i opisy widziany miejsc... Biggrin 

A ja chciałam się Wam pochwalić slicznymi  jasieczkami-sówkami od naszej Asi-Artystki, które dzisiaj do mnie dotarły! 

Asiu, jeszcze raz bardzo Ci dziękuję po raz kolejny...  Ssun-Flower4You jestes wielka! Małżowi też bardzo się podobają; pochwalił Cię bardzo ( a on nie z tych skorych do chwalenia !  *crazy*) , - popatrzył na mnie z politowaniem  i powiedział: mają kobity talenty! Spruce up

śliczne są te Asiowe robótki, prawda? - zdolna Bestyjka.... Give rose

jeszcze tylko sama nie mogę się zdecydować gdzie będą leżeć? - na leżaku czy na huśtawce? - ale chyba na leżaku dłuzej posłużą i mniej się zniszczą, bo leżak jest zdecydowanie mniej okupowany jak hustawka! Biggrin

a ja z tej radości zrobiłam sobie popołudniowe kawo... no niestety nie  kawo-ciastko , tylko wersję dla mnie odpowiedniejszą: kawo-malinkę Biggrin i nie mogłam się napatrzeć na te cudne sówki! tak sobie piłam ta kawkę... jadłam malinki... i cieszyłam oczy nowymi sówkami od Asi! 

Dobrej Nocki i żadnych szkód po dzisiejszych burzach...! 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 14 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

29.07.2020

ŚRODA

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

 Marta, Olaf

„Około dnia świętej Marty, ze żniwami już nie żarty”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 367 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 170 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -114 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 107 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 40 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Nowość ! Mrówka - 23 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote 

Nowość ! Mrówka - 16 dniścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

Dana - 5 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

 

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 15 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea, Cieszę się, że sowy się podobają. Słowa uznania to największa nagroda. Idealnie wpasowały się w Twoje klimaty. Zaczynając je robić nie spodziewałam się że znajdą taki wspaniały dom. Jechałam w Góry Sowie i chciałam zrobić coś w „temacie”. Jak Twoje piękne zdjęcia zobaczyła właścicielka Podgórskiej Odskoczni, u której byłyśmy zapragnęła mieć takie same (a przecież duża sowa już u niej była he, he…)

A co z moją zagadką? Jeszcze jedna podpowiedź, w tym kraju (choć nie w tym miejscu) byłam w zeszłym roku.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 14 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

ale jakoś wyjątkowo szybko połowa tygodnia przyszła, już środa .

U mnie w nocy popadało trochę i dobrze  Yes 3 po tym męczącym, upalnym wtorku, trochę roślinki odżyją. Piea a jak u ciebie , czy burza dotarła ? mam nadzieję, że dewastacji tarasu i ogrodu nie było ?

Dana, widze,że za parę dni wasz wyjazd, ale czy  rzeczywiście Barcelona wciąż aktualna ?

Asiu, tak to dobre określenie, to jeziorko to była prawdziwa oaza spokoju. Często tam chodziłam , bo o każdej porze dnia było pięknie i inaczej a tak spokojnie. Tylko śpiew ptaków, plusk wody i rechot żabek. Nawet Wrzos -piesek gospodarzy uwielbiał spać na pomoście, też mu sie udzielała magia tego miejsca.

Piea, tak jak skończę Oman ( już pewnie niedługo) to przygotuję mini relację z Kaszub,choć wiesz ten wyjazd nie był nastawiony na zwiedzanie 

Radek, myślę że radość w wędkowaniu to na pewno zdobycie pięknego okazu , ale widok co pare minut ruszającego sie spławika też jest frajdą . Samo łowienie przecież jest atrakcją. 

Asiu, twoje pomidorki wspaniałe i dorodne Good I bez ogrodu można mieć własnoręcznie wyhodowane warzywka. Ależ piękne twoje nowe sowie dzieła Yahoo Zdolniach z ciebie, jestem pełna podziwu ! Przepięknie sie prezentują w ogrodzie u Pieii 

Piea, mi się najbardziej nowe poduchy podobają na huśtawce. Poznaję też obok parasolkę z Malty, mam taką samą 

Darek, wszystko ok ? Pracujesz ?

Zagadki wczorajsze i to obie rozkminione przez Pięę , brawo !! Clapping Oscypki na ciepło z żurwinką z Zakopanego już w drodze do ciebie

2 nowe łamigłówki:

1/ jeziora,  kraina , żagle

2/ wieża, lasek, moda

miłej środy kochani Ssun-Flower4You

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 14 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Asia, już chyba wiem , to .. Maroko ? 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap