--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33578 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 16 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

jak miło,że dziś niedziela Preved dzień upalnie się zapowiada więc trzeba przygotować sobie zapasy wody Ssun-smilie water  102 albo iść na lody

Darek, dzięki za odliczanki Air kiss Nocne wersje są jak najbardziej ok, bardziej tajemnicze ? Fajnie,że z robotą wszystko ok i na nowo szybko wpadłeś w stary rytm..Jeżdzisz jak kiedyś za granicę ? 

Radek, kościółek urokliwy a wrzosowiska już pięknie fioletowe . Śliczny kolaż Good Rzeczywiście szanse na wyjazd spadają,ale jeszcze jest chwila czasu, więc może się jakoś pozytywnie pozmienia i uda ? Trzymam kciuki, bo bardzo chętnie bym zobaczyła twoimi oczami jak sie Doha zmieniła w ciągu ostatnich lat.

Piea, moje 2 ostatnie zagadki to właśnie był Paryż i Sydney, więc strzały w 10 .Zapraszam cię na zakupy do słynnej la Fayette 

 Wallpaper France, Paris, shop, Department store, Galeries ...

Megi, smutne wieści z Zakopanego.. Bad niestety te tłumy są teraz w wielu miejscach Polski. Znajoma ma domek w Pobierowe nad morzem i też wspominała, że takich tłumów jeszcze nie widziała. Maseczek nikt nie nosi Sad a wszyscy wręcz ocierają się o siebie 

Asiu, z tą zagadką to rzeczywiście wtopa.. Dash 1 sorki, próbowałam ,ale nie dałam rady.

Fragola, słyszałam że Przemyśl to piękne miasto.. nigdy nie byłam.

Piea, jak miło , dziekuję w swoim i Andrew imieniu za miłe słowa Heart Twoje kawki, tak przepieknie podane są fantastico 

Ok to 3 kolejne zagadki

1/ stadion , pałac, łazienki

2/ fortepian, dworek, muzeum

3/ lemury, beniowski , wakacje

wszystkim życzę pieknej niedzieli Yahoo

No trip no life

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Nelu

Dzień zapowiada się słonecznie. Pewnie na jakieś lody wyjdę do parku.

Za granicę już nie jeżdżę (oprócz urlopów). Tylko na miejscu: Warszawa, Uniejów, Sieradz, Wieluń, Zduńska Wola, Łask, Pabianice, Bełchatów, Piotrków Tryb., Tomaszów Maz., Rawa Maz., Biała Rawska, Legionowo, Mińsk Maz., Garwolin, i Siedlce. Sporadycznie gdzieś w inne miejsca.

Strzelam:

1. Warszawa

2. Żelazowa Wola

3. Madagaskar

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 16 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie weekendowo! 

jak  spędzacie niedzielę? żyjecie? oj gorrrrąco było wczoraj.... i dziś powtórka! Heat

Dana, myslę, że to najrozsądniejsza decyzja Good ; niestety "zaczyna się" druga fala.... ; szkoda, że większość ludzi ma to głeboko w d..... i tłumnie sobie poczynają w najlepsze wyjeżdżąjąc gdzie się da....  a to co się dzieje nad morzem i w górach (głównie Zakopane) będzie to wszystko miało swoje konsekwencje, niestety ...  Nea Girl sad

Nel, robota działkowa i odchwaszczanie to dla mnie codzienność, więc "łaczę" się z Tobą w tym bólu  Sun-smilie girl  031  (Twoich fotek z zachodu i ogniskowych kiełbasek niestety nie widać! )

Radek, cały czas urzekasz tą Irlandią..... Give rose

Darek, gratki za te wszystkie odliczanki! i odpoczywaj po tych nocnych robotach! Good

Asia, coś tam zaczynam układać sobie w głowie w temacie "malowania" dla Ciebie  Paint 2 , ale kiepsko mi to idzie... nie mam pomysłu.... choć sam szkic już zrobiłam...., 

My spędzamy urlop "na tarasie i w ogrodzie" , no trudno... nastał taki czas , że musimy to jakoś przeczekać... i pogodzić się z faktem, że w tym roku nici z wyjazdów, które całkowicie odpuszczamy... , ale od czasu do czasu robimy sobie wycieczki po okolicy -  w miejsca dzikie, z dala od ludzi.... i często na rowerach, albo jeździmy sobie w mniej dzikie, ale takie mało

uczęszczane"

(kilka kolaży z dwóch naszych wypadów "w plener" po okolicy) :

urlop we własnym ogrodzie - w tym roku u nas w modzie Biggrin Pleasantry Yes 3 

Nel, dzięki za prezent, kiedyś jeszcze ponownie pojadę do Paryża i zapewne wpadnę i do La Fayette Biggrin

A dzisiejsze to chyba: Warszawa, Żelazowa Wola i Madagaskar...???

no to jeszcze taka kaweczka dla Was na dobry pocżątek dnia i miły dzień lenoiuchowania... 

i jeszcze jedna z serii "kawkowe wspomnienia z podróży..." 

a ta jest ze specjalną dedykacją dla Nel i Andrew - żeby im sie przyjemniej kontynuowało ich Omanową Relację ....  Biggrin

Udanego  dalszego ciągu Weekendowania! 

 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 20 godzin 23 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel, dobrze że odpoczęłaś. Trochę się martwiłam widząc brak Twojej aktywności, ale jeśli zrobiłaś sobie wyjazdową przerwę od kompa to ok. Darek Cię wspaniale zastępuje. Dzięki Darku za odliczanki.

Piea, poczekaj na wenę twórczą. Naprawdę nie ma pośpiechu.

Twoje zdjęcia piękne tak z wypraw jak i z ogrodu.  Potwierdza się, że pięknie nie musi być daleko.

W wielu miejscach tłumy, ale podobno są jeszcze piękne i prawie puste miejsca nawet nad morzem. Znajoma była gdzieś koło Gdyni i podobno rewelacyjne i niezatłoczone  miejsce.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nel :

Megi, smutne wieści z Zakopanego.. Bad niestety te tłumy są teraz w wielu miejscach Polski. Znajoma ma domek w Pobierowe nad morzem i też wspominała, że takich tłumów jeszcze nie widziała. Maseczek nikt nie nosi Sad a wszyscy wręcz ocierają się o siebie 

 

Fragola, słyszałam że Przemyśl to piękne miasto.. nigdy nie byłam.

Ja mam blisko w Bieszczady, ale też podobno tłumy jak zwykle. W Przemyślu liczyłam na pustki, bo był to powszedni dzień, ale ludzi sporo. Ta Łotwa i Estonia, gdzie były pustki dała mi mylne wyobrażenie o tegorocznym sezonie. Nie wiem, gdzie uderzyć w Polskę, by nie było tłumów. To juz nawet nie chodzi o koronawirus, po prostu do odpoczynku potrzebuję połazić po ciekawych miejscach, ale bez zgiełku. Myślę o Dolnym Śląsku, bo dawno nie byłam. Nie ma się co dziwić tym tłumom. Polacy od kilku lat jednak sporo wyjeżdżali za granicę. Teraz większosc zrezygnowała, ale chcą się gdzieś wyrwać choć na kilka dni. Najłatwiej jest tym, którzy lubią stacjonarny wypoczynek.

Do samego Przemyśla jeśli mieszka się daleko to nie bardzo jechać specjalnie. Ja mam godzinę drogi. W Krasiczynie byłam niedawno, do arboretum w Bolestraszycach jeżdżę z raz na 2 lata.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 13 godzin 52 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

wrócilismy z wypadu na wschodnie wybrzeże...

...konkretnie na Clone Strand Co.Wicklow

deszczyk nas nie ułapił,choć był blisko !!! ; )))

...ludków niewiele,jedzonko na styl irlandzki w starej karczmie

 p.s.ta "cukinia" którą pokazuje Piea,"robi robote",zgłodniałem ponownie ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 20 godzin 23 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Oj Radek, znowu pokazujesz piękne miejsca. Jedzonko dobre?

Fragola pokazuję teraz Góry Sowie (w relacji), w  lipcu nie było tłumów. A na mniej popularnych szlakach pustki. Polecam.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 16 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

3.08.2020

PONIEDZIAŁEK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

LidiaNikodemKamelia

„Pogoda na Nikodema - cały miesiąc deszczu nie ma”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 362 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 165 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -109 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 102 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 35 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Nowość ! Mrówka - 18 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote 

Nowość ! Mrówka - 11 dniścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

Nowość ! Megi- 4 dni - Rumunia i Bułgaria na motorze   Rumunia - Największe atrakcje - WP Turystyka 

Nowość ! Asia A - 4 dni - romantyczny wyjazd do Świeradowa  Świeradów-Zdrój

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 16 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry

witamy pierwszy tydzień sierpnia i poniedziałek Biggrin

Dziś święto dla miłośników arbuza . Lubicie ? Ja uwielbiam takiego zimnego, z lodówki w upalne dni .A czy arbuz jest owocem czy warzywem ? Można go wcinać bez opamiętania, bo 90% to woda..Zobaczcie jakie piękne ozdoby z arbuza robił na statku kucharz, i  to w kilka sekund, bo byłam na pokazie..taki zdolniacha

 

Asiu, pierwsza na odliczance jesteś. Na weekend wyskakujecie czy troszkę dłużej ? Super sprawa z tym voucherem, kapitalny prezent .Pogoda na weekend jak na razie  zapowiadana jest w całej Polsce malinowa Sun bespectacled

Darek, ja tez wolę kiełbaski z ogniska niż z grilla. I musztarda do tego, koniecznie sarepska Yes 3 Jak teraz pracujesz po kraju, to pewnie i częsciej w domku bedziesz bywać ? Twoje strzały idealnie trafione . Wszystkie 3 zagadki pieknie ustrzeliłeś Hunter brawo !! A  w tym samym czasie post napisała Piea i też odgadła, więc dla was wspólny prezent, spacer słynną aleją baobabów na Madagaskarze

 Wyjątkowa fauna i flora Madagaskaru, których nie zobaczysz nigdzie ...

Radek, fajnie że z każdej strony masz blisko do morza. Widoczki super ! 

Piea, jakie ładne widoczki pokazujesz na kolażu , co to za miejscóweczki ? Dla mnie też prace ogródkowe to codzienność, a działka to robota "extra", taki deser *biggrin*. Dziekuję pięknie za kawke po omańsku Ssun-coffee ze specjalną dedykacją..taka to dopiero smakuje

Fragola, może od września tłumów nie będzie ? Szkoła się zacznie, to może wtedy będzie spokojniej..Tak liczę na to i wtedy też może gdzieś wyskoczę na przedłuzony weekend. Bieszczady jesienią najbardziej kolorowe..

Asia, to był taki wymuszony detox he he. Od kompa odpoczęłam ,ale fizycznie to się nieżle narobiłam. Musze znowu uczęszczać na zajęcia" zdrowy kręgosłup"

Zapraszam do nowych zagadek. Dziś coś trudniejszego ?

1/ wulkan , herkulanum, film

2/ marley, rum, wodospady

3/ katedra, opera, AC/Inter

wszystkim zyczę udanego poniedziałku Preved

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 16 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Hejka, Witajcie "poweekendowo" ; oj... gorrrąco było.... Heat ... za to dziś dużo przyjemniejsza temperatura - jest czym oddychać! 

Nel, dziekuję za spacer wśród baobabów... ech...chętnie pozwiedzałabym tą przepiękną wyspę! tylko kiedy znowu będzie można normalnie podróżować?  Girl sad

Twoje dzisiejsze zagadki, obstawiam że to: 

1. Pompeje

2. Jamajka

3. Mediolan

zgadłam? Blum 3

ale cudne arbuzowe rzeźby pokazujesz... tez mam fotkę z egzotycznego kraju, gdzie  Pan kucharz -artysta rzeźbił w arbuzie na naszych oczach... o! takie coś:

moje kolażowe miejscóweczki, to ściezka przyrodnicza w Rezerwacie Jadwisin; a drugi to nad. j zegrzyńskim w okolicach Zegrze/Serock

Dzisiaj jedzie do Was z rana- (jak rzecze zawsze Radek) : takie "kawo-ciastko" ; to smacznej kawki...  Ssun-tea

Miłego Dzionka, 

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap