--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33583 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nel :

Fragola,to fakt.. w tym roku to już wybitnie cieżko o miejsce gdzie nie ma turystów. Fajnie, że coś sobie uknułaś na 10 dni. Nie pytam co, skoro to tajemnica.. Na tripku nie obnosimy się z wyjazdami, zupełnie nie odbieram tego w ten sposób. Po prostu cieszymy sie wspólnie z naszych planów , taka jest idea odliczanki, potem relacji.. A nie raz się okazuje , że podróż jest wpólna, tak sie juz kilka razy zdarzyło.. świat jest mały ..

Darek, co tam dobrego serwujesz na kolację ? 

Nie, nie, nie chodziło o tę stronę. Po prostu jeśli wyjazd dojdzie do skutku to raczej się nie przyznam znajomym w realu. Wielu krzywo patrzy na taką beztroskę wyjazdową w dobie koronawirusa.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 13 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

fragola :

....Po prostu jeśli wyjazd dojdzie do skutku to raczej się nie przyznam znajomym w realu. Wielu krzywo patrzy na taką beztroskę wyjazdową w dobie koronawirusa.

hej Fragola, 

ja jestem właśnie z tych "krzywo patrzących" na wyjazdową beztroskę wielu...., ale ... to nie jest do końca tak, że potępiam, nie ...nie... w końcu jesteśmy dorośli i odpowiedzialni, i sami będziemy potem "spijać" ewentualne konsekwencje...;

rozumiem doskonale , że ludzi "nosi" , szczególnie, że sama należę do "włoczykijów-powsinogów" - jak mawia o mnie często mój Małż i sama bardzo mocno tęsknię już za podróżami, bo ja też, jak wielu z Was za długo usiedzieć w domu nie mogę..., dlatego też często wyciągam gdzieś męża i sobie wycieczkujemy, ale narazie tylko gdzieś po okolicy.... , my zdecydowaliśmy się "urlopować/ zwiedzać/podziwiać" okoliczne atrakcje, ale tylko tak, żeby nie korzystać z tego gdzie zagrożenie jest największe, a więc : żadnych samolotów, pociągów, noclegów w pensjonatach, hotelach, motelach, przebywania w miejscach publicznych ani nawet jadania po knajpach pełnych ludzi  (chyba że gdzieś na powietrzu w tzw, ogródku , z dala od innych....) tak niestety widzę tegoroczne "rozsądne" urlopowanie....; mam tylko nadzieję, że wkrótce się te "czasy zarazy" skończą i znów bedzie można gdzieś wyruszyć bezpiecznie....  

Życzę więc całego mnóstwa cierpliwości i duzych pokładów wytrwałości wszystkim rozsądnym! Good

U mnie obecnie z małego deszczyku rankiem, zrobił się wielki deszcz.. no leje w tej chwili jak diabli... 

ale nie przeszkadza to przecież w popołudniowej przerwie na kawkę Biggrin , a dzisiaj będzie "twórczość własna" z taką wierszyko-rymowanką dla kawki Girl haha : 

Dzisiaj niestety od rana deszcz pada

wiec ogród na kawkę nie bardzo się nada..., 

za to w porcelanie ! - nieco więc z rozmachem!

kawka na tarasie- schowana pod dachem...

do tego omlecik, jogurcik, malinki ...

mamy więc kalorie, lecz też witaminki ; 

Sami przyznajcie - pyszne to szamanko ? 

i w takiej oprawie zjemy dziś śniadanko! 

Biggrin Smile Girl smile

 

Miłego popołudnia, końca deszczu i już więcej słoneczka!  trawniki i kwiatki podlane, może sobie deszcz iść gdzie indziej....

Piea

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć ponownie.

Warzywka z kurczakiem wyglądają smakowicie. Też czasami tak robię. Wczoraj upiekłem w piekarniku. Dzisiaj leczo.

Dzisiaj padało i pada nadal. Do pracy słaba pogoda. Deszcz jednak był potrzebny. Może jednak niech w nocy pada a w dzień nie.

Irlandzka focia jak zwykle cudo.

Miłego dnia

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea :

Życzę więc całego mnóstwa cierpliwości i duzych pokładów wytrwałości wszystkim rozsądnym! Good

Parę osób nie prowadzi samochodów zatem jest uzależnionych od pulblicznych środków transportu. Parę osób mieszka w bloku bez ogródka.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 6 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Fragola, ogródek w obecnych czasach to super sprawa daje trochę własnej przestrzeni . Ja tą moją przestrzeń wykorzystuję codziennie do pracy przy roślinach: podlewanie, plewienie, polowanie na ślimaki (aby nie zeżarty moich plonów i kwiatów). Nie przypominam sobie abym tam spędziła czas na wypoczynku, chyba że przy grillu. Do tego zniechęcają między innymi komary. Dlatego urlop w domu z ogródkiem, nawet robiąc czasem wypady np. rowerem nie zastąpią urlopu spędzanego poza domem, gdzie odcinasz się od domowych obowiązków.

Jeśli nie można podróżować autem, przy zachowaniu ostrożności można pociągiem (podobno nie ma tłumów). Moja Basia jechała  do Świnoujścia

Ja raczej też z tych ostrożnych, więc w tłum się raczej nie pchamy. Ale są podobno miejsca gdzie ludzi nie jest dużo. Znajoma polecała nad morzem Rewę pod Gdynią

Życzę Ci abyś zrealizowała plany urlopowe i  wypoczęła. Daj znać gdzie wypoczywasz i przekaż cenne informacje do wykorzystania przez innych.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 17 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dobry wieczór 

Piea, szamanko absolutnie i przepyszne i cudnie podane !! ta lilia w wazonie jak pieknie wygląda Good omlety uwielbiam, więc i pojadałam i popiłam i oczy sie nacieszyły.

Ja nie wiedziałam ,że ty taka poetka jesteś Yes 3

Ok to w temacie zagadek podejmuje próbę 1/ Armenia ?  2/ nie znaju niestety  3/Kuba ?

Radek piękne krajobrazy !! a te wrzosy jakie mają intensywne barwy . Dobrze Asia prawi, trzeba by się tam znowu wybrać.. Dzieki za odnowienie wątku Irlandzkiego, to przecież nasz przewodnik po tym kraju

Darek, jak kawociastko z Żabki ? dało sie zjeść ? 

No trip no life

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

5.08.2020

ŚRODA

218 dzień roku

Imieniny dziś obchodzą:

Kasjan i Oswald

Rządzą zodiakalne:

Lwy

Dziś jest dzień wszystkich kierunków

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 360 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 163 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -107 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 100 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 35 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Nowość ! Mrówka - 16 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote 

Nowość ! Mrówka - 9 dniścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

Nowość ! Megi- 2 dni - Rumunia i Bułgaria na motorze   Rumunia - Największe atrakcje - WP Turystyka 

Nowość ! Asia A - 2 dni - romantyczny wyjazd do Świeradowa  Świeradów-Zdrój

 

Życzmy sobie nawzajem pogodnego i szczęśliwego dnia!

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Dzień dobry! Guten Morgen! ¡Buenos días! Bonjour!

Dzisiaj to ja jestem pierwszy na posterunku... Vampire Wakacje w pełni, więc chciałoby się pospać dłużej, lecz nie zawsze można.

Przy okazji chciałbym podziękować za życzenia z okazji święta administratora (było 31 lipca). Miło, że pamiętacie i jesteście wyrozumiali Preved

Dziś jest dzień wszystkich (dobrych) kierunków

Mam nadzieję, że może kiedyś uda Wam się wpaść choć na dzień do Dolnej Saksonii Biggrin

Zapraszam!

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 6 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Andrew zwiedzasz, czy służbowo?

A jeśli chodzi o spanie to chyba równo o szóstej obudzili nas panowie kosiarze z wyjącymi kosiarkami, którzy strzygli trawniki przy chodnikach (chyba na zlecenie UM). Nawet zamknięcie okna nie pomogło.

Miłego dnia!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Asia, ci panowie z kosiarkami, to zapewne kosiarze umysłów Biggrin No ale oni też kiedyś muszą ogolić te zarośnięte trawniki...

A w Niedersachsen jestem prywatnie i ot tak sobie zwiedzam Biggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap