--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33600 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 44 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko piąteczkowe Wszystkim !!! : )

"na wyspie" urodzaj na jeżyny,co zapewne oznacza...mroźna i długą zimę 

...owoców tego krzewu nikt nie zbiera,z wyjątkiem...ptaków,które sr..ą później "na filoetowo" !!!

w tym właśnie czasie,poznać po "kolorowych plamach" kto "z miasta" a kto..."z małego miasta" ; )))

a,propos -"samochód",jesli uda sie nam kupić auto "do grudnia" ,będę rad !!!

...teraz nawet nie oglądam ofert z UK bo Irlandia "zezwala na wybycie" już tylko do czterech państw,sa to:Cypr,Finlandia,Łotwa i Liechtenstein...

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 37 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Darek, pytasz o kąpiel w Jeziorze żywieckim? Podobno obowiązuje zakaz kąpieli z uwagi na brak bezpiecznych kąpielisk. Ale  można żeglować pływać łódkami. Dotychczas była to strefa ciszy, ale w tym roku pozwolono pływać motorówkom ale to nie podoba się wędkarzom. Rybki podobno są (złowiono tu nawet 2 m suma!!)

A jeśli chodzi o naszą miejscówkę to rozmawialiśmy z właścicielką. Mówiła, że w okresie zimowym oferują dowóz klientów na stok do Szczyrku , na górę Żar chyba też, aby narciarze mogli napić się piwka. . Posiadają odpowiedni samochód. Na lato tez planują postawienie dużego basenu. W planach jest dokupienie sąsiedniej działki, postawienie następnych dwóch domków, budowa tężni.

A dziś szliśmy najpierw wzdłuż Białej Wisełki a następnie na Baranią Górę!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 15 minut 13 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 26 września 2020

SOBOTA

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

 CyprianDamianJustyna 

Przysłowia:

„We wrześniu, gdy tłuste ptaki, srogo się zima da ludziom we znaki”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 308 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 112 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

Alamed - 21 dni - Bieszczady jesienią   

NOWOŚĆ Smile Nel - 10  dni - spontaniczny, babski wypad  w greckie klimaty ,Kos na horyzoncie    How Safe Is Kos for Travel? (2020 Updated) ⋆ Travel Safe - Abroad

 Dana - 7 dni - przeprowadzka do Bournemouth Bournemouth, Christchurch, & Poole Branch Programme / Historical Association

BESTY.pl - Miłego dnia

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 15 minut 13 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

hurra , weekend do nas przyszedł Smilie girl  012 nic tylko się cieszyć

Jakie macie plany ? u mnie luz.. coś mnie chyba bierze z rana , muszę się nałykać witaminek Girl hospital Jakie macie domowe sposoby na budzące się przeziębienie ?

Asiu, twoi gospodarze rozwojowo podchodzą do tematu, fajnie. Ta podwózka zimą na stok, super sprawa. To już chyba twoja noga całkowicie sprawna, skoro takie trasy robisz ? Jak pogoda , dopisuje ? Pozdrów Basię 

Radek, widziałam w UK całe szpalery jeżyn na prowincji  i rzeczywiście niewiele osób je skubało . A ja jeżyny bardzo lubię, mam je i na działce i w przydomowym ogródku. Na działce wyjatkowo w tym roku ze wgzlędu na brak opadów, większośc owoców mi po prostu uschło na krzaku Sad 

Widać,że Irlandia bardzo restrykcyjnie podchodzi do sytuacji z pandemią..tylko do 4 krajów wyjazdy. CZy po kraju tez są wciąż  takie surowe ograniczenia ?

Zapraszam was dzis na śniadanko w słońcu na plaży, smacznego 

 Kubki Swiatlo | Pobierz Darmowe Wektory, Zdjęcia i pliki PSD

 I kilka zgadywanek, dziś az 5 zagadek ale wcale nie będzie łatwo bo tematy.... statkowe Ssun-smilie water  030 Ciekawe jak sobie poradzicie 

1/ polski żaglowiec, edukacyjne rejsy,stocznia gdańska

2/ kliper herbaciany,XIX wiek, Greenwich

3/Kolumb, żaglowiec, Haiti

4/ dziewiczy rejs, Southampton,mega luxus

5/Rosja, krążownik,rewolucja pażdziernikowa

Pięknej soboty kochani Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Hej, witajcie sobotnio!

pogoda ewidentnie sie zmieniła... jest wprawdzie ciepło, ale słonko gzieś poszło.... przyszły tydzień ma byc bury i ponury z deszczami, za to kolejny znów zapowiada się pięknie...

Nel, na początkujące przeziębionko - u mnie idzie dużo czosnku! Preved (swoją drogą, uwielbiam go! mimo, że śmierdzi  Biggrin ) do tego gorrrrąca herbatka z sokiem malinowym, osłodzona miodem + cytryna! 

o! zagadki statkowe trudne Shok , ale tak na szybko ( bez szperania po necie Pleasantry ):

1) Dar Młodziezy? 

2) ???

3) Santa Maria ?

4) ???

5) Aurora ? 

kilka dni temu serwowałam wam kawkę "po kubańsku", ale taką "literacką" , ambitną z lekturami..... Yes 3

to dziś kawkowa powtórka z Kuby, tyle, że jak na Kubę przystało - będzie znacznie mniej ambitnie - za to mocno wyskokowo Yahoo

no i przy okazji: mała zagadka na spostrzegawczość Biggrin ... bo na tym zdjęciu jest mały psikus Blum 3 - tak zachachmęciłam, że coś tu nie gra ....???? ktoś zgadnie? Biggrin

Smacznej kawusi i i  Miłego Weekendoska! Give rose

Piea

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Zagadki:

2. Cutty sark

4. Titanic

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 44 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

u nas pomysł Asia-A,"wciąż żywy" ; )))

...Basia wieczorkiem wybywa do pracy a ja...po obiedzie,"na ryby" ...

irlandzkie "restrykcje pandemiczne" są napradwę..."restrykcyjne".

...od piątku do "zamkniętego Co.Dublin dołaczyły hrabstwa Donegal i Wexford,cóż "takie czasy"...

a weekend baaardzo słoneczny choć chłodnawy 11-14*C

...siemanko sobotnie Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 15 minut 13 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea, kanapka z czosnkiem zjedzona, herbatki z miodem i cytryną już 2 za mną. Mam nadzieję,że pomogą 

Więc jeśli chodzi o zagadki.. kawkę wypiłam a na zdjęciu , jak dla mnie pod znakiem zapytania jest to naczynko ? 

Teraz statki ... pięknie ustrzeliłaś nr 3 to jest Santa Maria a nr 5 to krążownik Aurora . Brawa dla ciebie ! bo to nie było łatwe . Model statku do sklejenia czeka na ciebie..

Okręt "Santa Maria"

Dana, pieknie odgadła 2 i 4 czyli ad 2 to Cutty Sark stojący teraz w Greenwich a ad 4 tosłynny Titanic. Dla ciebie mam zaproszenie do muzeum Titanic w Belfaście, masz stosunkowo niedaleko więc po pandemii..

Titanic Belfast - największe na świecie muzeum Titanica - WP Turystyka Zatonięcie Titanica, co można zobaczyć w Halifaxie?

do odganięcia pozostaje zagadka nr 1 , bo to nie jest Dar Pomorza. Jako podpowiedż, dodam ,że to jest statek wciąż pływający 

1/ polski żaglowiec, edukacyjne rejsy,stocznia gdańska

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 37 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Zagadka : 1. Dar Młodzieży?

Piea, naczynko egipskie?

U nas dzisiaj Wisła i Ustroń, raczej spacerowo. Rano deszcz. Wiało i zdrowo padało. Jak się przejaśniło wybraliśmy się na zakupy do Żywca i na wycieczkę. Było nawet trochę słońca.

Widoki ze skoczni w Wiśle Malince.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

hej, 

co do mojej kawkowej zagadki: nie o NACZYNKO tu chodzi! Biggrin  (naczynko-jak naczynko - to zwykła popielniczka! Biggrin ; nie jest z Kuby, ale cygaro dobrze "leży" Biggrin (Asia, tak, to pamiątka z Egiptu, mąż sobie nabył, ale stoi  nieużywana Biggrin ); chodzi o coś zupełnie innego- taki mały psikus; dlatego napisałam, że to "zagadka na spostrzegawczość" Biggrin , próbujcie dalej...... Blum 3

Nel, dziękuję za model statku  Give heart 2 ; ło jezu! ale to chyba nie dla mnie taka dłubaninka... , mimo, że jestem cierpliwota i godzinami potrafię siedzieć nad jakąś "precyzyjną" robótką, to sklejanie modeli to zajęcie raczej dla mojego starszego syna, on takie rzeczy uwielbia! 

i jak tam? - czosnek pomógł trochę? 

Radek, he he... ale Was wzięło z tymi "Asiowymi piankami" Preved ; ta wygląda bardzo apetycznie! mocno do mnie przemawia... Biggrin

u mnie właśnie leje... po sympatycznym, ciepłym i nawet całkiem słonecznym dniu- w końcu przyszedł zapowiadany front....  jutro "zamykam" taras Wink nie, nie tak dosłownie Acute  ale juz te wszystkie poduchy, materace na lezaku, zasłonki - trzeba pomału pochować.... no smutno, że musi to teraz wszystko czekać znów do maja! Sorry 2

Miłego sobotniego wieczoru zyczę Wszystkim! z książką, filmem, winkiem, gorącą herbatką, pod kocykiem... a co tam sobie chcecie! Odpoczywajcie i pełen relax! (PS. Darek, to sie tez Ciebie tyczy! zostaw tą wieczną robotę! Acute )

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap