--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33578 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 11 godzin 40 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Teraz w lesie jeszcze pięknie bo już liście kolorowe, ale jeszcze bardzo zielono, mech od tych deszczy puszysty. 

Tak Nela bardzo lubi te dzikie leśne tereny Emo smileys-dogs- 586854

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry 

wpadłam tylko na chwilkę życzyć wam miłego dzionka  Ssun-Flower4You i z prośbą o zastępstwo.Nie dam rady dzis przygotować odliczanki, zagadek etc..

Mam nadzieję,że nie bedzie problemu  ktoś coś ??

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 282 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 NOWOŚĆ !- Radek- 204 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie  

Mrówka - 86 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

 Bajka - 66 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

 

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nel, nie da się wyprodukować wina o identycznym smaku każdego roku. Pisząc "to samo" masz na myśli ten sam rocznik? Niektóre roczniki są bardzo słabe i dotyczy to każdej marki/firmy/producenta win. W ubiegłym roku w Buenos Aires piliśmy każdego wieczoru wino z marketu z naprzeciwka hotelu. Pyszne, oczywiście w Polsce kosztowałoby ze 100 zł.

Nie ma czegoś takiego jak stała jakość oliwy, wina danej marki/firmy.

Wiele produktów i dań dostosowanych jest pod gust lokalny. Np. zielona herbata w Chinach nie jest taka jak u nas. To "lekko złamany wrzątek".

Mało Polaków docenia pizzę neapolitańską, w ogóle "małoskładnikowośc" kuchni włoskiej.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 11 godzin 55 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...zagoniony byłem ostatnio,że hej ; ))

do tego "siadła pogoda" i do tego "wyspa" przeszła na "level five",czyli niemal kompletny "lockdown" : (

...na plus,od jutra zaczynam długi weekend,pięciodniowy ; )

to taki "gift od managmaentu",chcą przeforsować "nowe ustawienia' na rok przyszły...

ale,że finansowo się nie popisali ( dla nas około pięciu stówek zysku w skali roku),my też mamy dla nich podarek...

...jest to..."palec"...wiadomo który ; )

siemanko wieczorkowe Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Kawkę Wam zostawiam i życzę miłego Piąteczku!!! no i stąpającego już Weekendu!!! 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 23 października 2020

PIĄTEK

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

 MarlenaSeweryn 

„Kiedy październik śnieżny i chłodny, to styczeń bywa zwykle pogodny”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 281 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 NOWOŚĆ !- Radek- 203 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie  

Mrówka - 85 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

 Bajka - 65 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

 OKAZJONALNY grupy świat marzeń - Grupy w NK

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

piękny dzien dziś mamy - piąteczek Preved i weekend tuż tuż

Jak wam sie podobała wczorajsza pogoda ? prawda że pieknie było ? ja w ogródku z krótkim rękawem Yes 3  działalam. Liście były grane Biggrin

Fragola, dzięki za wczorajszą odliczankę  Air kiss to nic trudnego, prawda ?

Piea, twoja Ssun-coffee się na pewno przyda, bo podobno ciśnienie idzie dzis ostro w dół. Trzeba sie więc jakoś ratować Help 2 A propos zimowej herbatki ,którą nam serwowałaś parę dni temu,  pytałam sie ciebie o karkade. Jak to używasz, jaki ma smak ? bo ja zupelnie nie znam..

Radek,  przed tobą piekny weekend , bo ..długi weekend Good pozadrościć.  Normalnie byście pewnie pojeżdzili troche tu i tam ale skoro jest  lockdown to jakie plany ? kulinarno- książkowo-odpoczynkowe ? I napisz wiecej o planach wyjazdowych na Mau 

Kurcze coraz wiecej krajów wprowadza ponownie coraz większe restrykcje w związku z covidem..lockdown, godziny policyjne, zamkniecie granic etc 

Nie wiem czy wiecie , że mimo wszystko niektóre wycieczkowce ruszły.. Jednak tylko w obrębie m. Śródziemnego i z bardzo dużymi ograniczeniami sanitarnymi . Kto ma ochotę, to zapraszam do artykułu

 https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/koronawirus-wlochy-rejs-w-czasach-pandemii-jak-wyglada-czy-jest-bezpiecznie/xk40yce,07640b54

Dziś wrzucam cd zagadek kulinarnych

1/Węgry, danie pasterzy,mięso/cebula/papryka

2/zupa, zakwas, buraki

3/krokiety, azja,różne farsze

4/kaczka, Chiny, stolica

5/sałatka, Bułgaria, warzywa

Zdrowego piątku wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 18 godzin 26 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel karkade (hibiskus) parzy się na czerwono i jest bardzo kwaśny. Przywiozłam sobie kiedyś z Egiptu spora porcję i mam do tej pory.

We Wrocławiu wczoraj było ciepło, ale nie na krótki rękaw. Dzisiaj już mży.

Kończę kawkę od Piea i zmykam pracować. Niecierpliwie na koniec pracy czekam na moment w którym zamknę służbowego laptopa.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Nel, karkade znasz na pewno!!! , tylko nie wiesz, że to się tak nazywa! Biggrin

tak jak napisała już Asia- to nic innego jak suszone kwiaty (w całości) hibiskusa! 

Podobno nazwa CARCADE przyjęła sie tylko w Egipcie, w róznych innych krajach nazywają to pewnie inaczej Biggrin

nie wiem na czym polega smak tego suszu ( pewnie chodzi o odmianę?: w Egipcie używają głównie suszu z tzw czarnego hibiscusa sudańskiego, który jest NAJLEPSZY!!! ), choć znając spryt arabów- mogą wcisnąć jakąś podróbę  i wtedy mozemy byc nieco rozczarowani smakiem.... 

co do kwasowości - hmm, kwąsny posmak jest dla hibiskusowych suszów naturalny, bowiem wiadomo, że zawiera bardzo dużo witaminy C, a ta ma właśnie posmak kwaśny, ale to zależy od długości czasu parzenia... im dłużej parzą się hibiscusowe kwiatki- tym herbatka ( choć to wcale nie jest żadna herbata!) będzie bardziej kwaśna! przy czym w Egipcie nie da się tego pić Shok , bo oni walą tam jakieś nieprawdopodobne ilości cukru! Shok Shok Shok 

Mnie to bardzo smakuje (Małżowi i rodzince też)  i "zapijamy" się tym od lat!!!!  ; też nawiozłam tego sporo z Egiptu, ale już dawno mi się mój zapas skończył, na szczęście moje spore grono różnych "podróżomaniaków" stale uzupełnia mi braki zapasów - jak tylko ktoś jedzie do Egiptowa, to zawsze o to proszę; mam jeszcze spory worek tego! Crazy

PS.  sama kupowałam to w Egipcie różnych miejscach w niewielkich paczkach i... w Hurgadzie sprzedali mi na bazarku jakieś totalne paskudztwo! fuj! - tylko chodziło im o wcisnąć turyście i wyrwać kaskę Show-me-the-moneynatomiast to kupione w sklepie z przyprawami/ ziołami/ herbatami- w Asuanie (za nieco większą kaskę) pamietam do dziś.... to była poezja smakowa .... hmmm... 

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap