--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33602 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

tak patrzyłam na te Radkowe zagadki i wiedziałam, że gdzieś tą Rumunię dopiero co widziałam! a to z Relacji Megi!  Preved

to ja się pokusze o pozostałe: 

1) nie byłam ...ale miałam być Biggrin i obejrzałam chyba z 5 milionów zdjęć z tego miejsca i mam nadzieję, że nie palnę głupoty, ale dla mnie to są Azory!

4) tak patrzę na te domeczki...uliczki... i zatoczkę... i  mam deja vu, tyle, że juz nie z oglądanych zdjęć , tylko przeczucie z serii własnych podróży- dla mnie to musi byc Kreta! i chyba nawet Chania!

5) zdecydowanie "wieje" mi tu klimatami kanaryjskimi, ale ...w lewym dolnym rogu wypatzyłam taką jakąś budowlę/ światynkę na wzgórzu, a nigdzie tego nie widziałam! ...?, więc stawiam, że to fotki z tych Kanarków na których nie byłam, więc albo la Palma, albo El Hierro ???

co do zapaszków, he..he... to "zazębiam" się tu z Basią Radka jesli chodzi o jeden zapach: słynną szpileczkę Caroliny Herrery  Tender - z tym, że u mnie to jest w wersji codziennej; ja na wieczory i wyjścia od lat niezmiennie używam moje ukochane CN od Versace  Air kiss  (oczywiście perfumy, nie wodę toaletową) 

Miłego Wieczoru dla Wszystkich!

 

 

Piea

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 6 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Witajcie wieczorem Smile

Jeżeli chodzi o zagadki ?

2. to Chorwacja, poznaje Plitwickie Jeziora i Dubrownik.

Piea rozpoznała Kretę i Azory i też obstawiam Wyspy kanaryjskie ale nie wiem Która ?

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 2 godziny 56 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...heee, trzy dziewczyny rozpoznały zagadkowe lokacje !!! : )

no to,"na dogrywkę",jeszcze dwa mixy ; ))

...podpowiedź:kraje są "sąsiadami"...

1.

2.

...no to "do wieczora" i...siemanko wczesnoporanne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 29 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 18 listopada 2020

ŚRODA

znak zodiaku: SKORPION

Imieniny obchodzą:

RomanTomasz 

”„Gdy w listopadzie wody się podniosą, to snadź w zimie deszcze roszą”

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 255 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

NOWOŚĆ ! Bajka - 179 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

Radek- 177 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

Mrówka - 59 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

Bajka - 40 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

 

Miłego dnia - iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 29 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzie dobry,

brrrr... szary i ponury ten środowy poranek , ale chociaz ciepło. Dobre  i to Yes 3 Niestety na weekend idzie zimno 

To zaczynamy dzień od forumowej awantury Shok ... no kto sie pytam buszował dzis po nocy  ? 

Radek, to zdradż nam pls która to z wysp kanaryjskich jest na mixie , bo padło kilka propozycji ..

A propos Kanarków to na La Gomerze osunął sie kawał klifu przy brzegu gdzie czesto stoja zaparkowane auta i kampery. Na szczęscie obyło sie bez ofia tylko trochę  paniki. Na fotce widać juz usypaną górę z klifu a te małe białe punkciki to kampery

 

Piea, ja mam to samo. Też juz bym sie wybrała gdziekolwiek, nawet parodniowy wypad na działkę byłby atrakcją,ale niestety to  już nie sezon. A do hotelu czy gdzies na kwatery boję się teraz jechac..błędne koło 

Udanej środy Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

hejka, witajcie w środku tygodnia  Preved , choż juz  mocno popołudniowo sie zrobiło ! ( a za oknem jakaś  szaruga okropna i ciemno się już robi!  Beee wrrr... nie cierpię listopada! Ireful 3 ' często o tej porze roku lubiliśmy sobie z Małżem zrobić jakis wypadzik w ciepłe kraje..... a teraz.... ??? no doopa blada!  Cray aż się boję pomyślec jakie to święta będą w tym roku! ? Unknw 

no właśnie!- zapytam za Nel : kto wychlał całą kawę????  Pleasantry 

(nel. kolorowe skarpeteczki - przednie! Give heart nigdy takich "rękawiczkowych" nie miałam... ciekawe czy palce w tym nie marzną? 

A propo naszych znajomości! - no pewnie, że jeszcze naszą DANĘ dorzucam do szacownego "peletonu'!  Preved - tak sie zasugerowałam tym spotkankiem w Miau Cafe, że zupełnie mi Dana z głowy wyleciała! he..he... stary łeb już !  Crazy

Radek, no fajnie, że dziewczyny odgadły, ale podałbys odpowiedx odnośnie tych kanarków: co to? gdzie to? 

a te dzisiajesze..... ło jezuuu! ja nie wiem czyimi sąsiadami są te kraje, ale chyba nie naszymi ? Girl haha

Udanego Popołudnia i Wieczoru! Ssun-Flower4You

no może nr 1) - wygląda jak jakies helmutowe miasteczko/plaze nad Bałtykiem ( coś takiego kiedys odwiedzilismy na wyspie Uznam ,będąc w Świnoujściu- widoczkowo było podobnie, ale może to byc również np. Dania?  (ciżko rozpoznać po takich fotkach? )

a numer 2) to już zupełnie nie wiem czyj to sąsiad???  Crazy wygląda mi na Finlandię....! Helsinki.....? 

Piea

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

AAAAaaaa!!! 

dopiero teraz mi zaświtało w starym łbie, że to nie o naszych sumsiadów chodzi! Crazy , tylko o sąsiedztwo krajów na fotkach! Wacko

no to jak tak, to to pierwsze to pewnie będzie..... no i cóż że ze Szwecji?  Lol 2 ROFL 

Piea

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 2 godziny 56 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko wieczorkowe Wszystkim !!! : )

co by temat wczorajszych (z dzisiejszą "dogrywką" ; )) zagadek zakonczyć ...

No1.-Azory,No2.-Chorwacja,No3.-Rumunia,No4.-Kreta, No.5-El Hierro i dogrywka No.1-Szwecja i na ostatku No.2-Finlandia

...reasumując,zwyciężyła Piea rozpoznajac najwięcej lokacji. A prywatnie jestem pod wrażeniem odgadnięcia  Azorów !!!!

no to...czas na kolejna zgadywankę... wiem,że dla sporej grupy forumowiczów istotnym na wyjazdach jest "czynnik ludzki" ; )

i dlatego dziś zagadka dotycząca...ludzkiego nakrycia głowy...

pytania będą troszke zróżnicowane aby uniknąć trafienia metodą "chybił trafił" ...

pytanko pierwsze,najłatwiejsze...moim zdaniem: "gdzie (kraj) kobiety noszą takie "nakrycie głowy", jak sie ono nazywa oraz...dlaczego tak się nazywa !??? ; )

1.

pytanie drugie,tym razem "męska czapeczka" ; )))

Gdzie jest noszona (kraj i region poproszę) , oczywiście konieczna nazwa i jej (nazwy) uzasadnienie !??? ; ))

2.

i zagadka trzecia,najtrudniejsza:gdzie kobiety noszą takie "cuś" (podać kraj lub kraje), koniecznie prawidłowo nazwać ową ozdobę głowy i uzasadnić dlaczgo ma taki kształt !???

3.

...no to miłej zabawy : )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Offline
Ostatnio: 4 godziny 46 minut temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Witam wszystkich wieczorową porą Preved

Radek, zadajesz trudne zagadki Shok Chociaż trochę podróżuję to nie znałam na nie odpowiedzi Sad Dzisiaj jest znacznie lepiej bo chociaż kraje kojarzę Biggrin 1. Japonia 2. Indonezja. Niestety nic o tych nakryciach nie wiem. Trzecia zagadka dla mnie najłatwiesza, hi, hi, hi... więc dam szansę tym, co czytają moją relację z ... ? W relacji jest odpowiedź na wszystkie pytania Radka dotyczące trzeciego nakrycia głowy Yes 3 Życzę powodzenia Biggrin

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

he he.... wprawdzie znam odpowiedzi na wszystkie pytania (łącznie z Herero z Mabrowej ralacji!) ale .... dajmy pozgadywać innym! ( pamętajcie: nie tylk kraj, ale i szczegóły!) 

(ja mam fioła na punkcie "czapeczek wszelakich"    Hi  które bardzo często zwożę "z wojaży" do domu... niektóre nawet używamy, szczególnie małż (panama, coppola) , inne wiszą na ścianach (non-la, keleshe, sombrero, kumma) a niektóre walają się po szufladach ...., generalnie opócz masek, figurek, laleczek, instrumentów dziwnych, czasami kupuję też niecodzienne nakrycia głowy  Hi   i nawet całkiem sporo o nich wiem Girl haha

a tutaj kilka naszych z serii "świat na głowie"  : oczywiście nie wszystkie.... czasami coś jest tylko "przymierzane" na miejscu, albo wiązane na daną okazję i wcale nie kupowane do domu, ale fotki zostały.... 

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap