--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33589 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 godzina 22 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Hej, witanko popołudniowe,

ale piękną, wtorkową  kawusię zapodała nam dzis Nel  Air kiss

Basia, masz sporo racji .... pamiętam taki "najazd" obcych z 5 lat temu na innym zaprzyjaźnionym portalu Biggrin ; wpadli jak po bombę, narobili strasznego "szumu" ( i to na tyle dużego, że połowa starych uczestników portalu, się zwinęła na amen przez tą "rozpierduchę" ) a potem.... minęło kilka miesięcy i szum ustał wraz z całym tym najazdem "obcych" - szybko tam wparowali , bałaganu narobili, i równie szybko wyparowali......; ale Ci "starzy" co uciekli -  już niestety nie wrócili.... i portal naturalną siłą rzeczy "zamiera"  a w zasadzie to  juz prawie umarl na amen!)  Unknw

Och, mamy Dzień Buraka ! Preved , uwielbiam je pod każdą postacią!!!  i jako barszczyk i ćwikłę i "pierzynkę" na śledziach a najbardziej  jako- jarzynkę z buraczków na gorąco! i koniecznie z czosnkiem! mniam! Preved

Ciasto pycha, tez chwytam! ( takie mało kaloryczne to i mniej sie utyje, he..he... kazde tłumaczenie dobre! 

Radek! no zlituj się! nie masz dla nas litosci tymi zagadkami! Shok ; super, że je wrzucasz, ale czy one muszą byc takie trudne???  Wacko 2

no dobra...., tak na szybko (bez buszowania w necie, no co i tak nie mam czasu) to chyba nie wiem nic  Sarcastic blum

no to postrzelam: 

1) panele?  o Kyrie Elejson Wacko 2 nie mam bladego pojęcia o co Ty się zapytowywujesz???  Crazy

2) Alaska...., wiem tyle, że Car opchnął to Amerykańcom za bezcen, że do dziś Moskwa włosy rwie! więc stawiam na 5 centów! (choć zupełnie  nie pamiętam ile dokładnie akrów ma Allaska? ) 

3) ??? nie wim! ale pewnie max z 7 razy! 

4) ??? a kto by tam pamiętał powierzchnię tych jezior? nawet jednego z pięciu nie określę poprawnie? no cóż... liczby nie są moją mocną stroną, ja humanistka z urodzenia  Girl crazy 

5) hmm... szzczerze mowiąc nie słyszałam nawet o tym! ale skoro na średniowiecznej katedrze w Salamance jest rzeźba astronauty Girl blum , to  znając amerykańców - strzelam, że to prawda! 

6) ??? qrcze, a ile jest hoteli w Vegas? - nie mam bladego pojęcia

7) i znowu liczby..... , ło Jezu? Wacko 2 skoro w USA mieszka ok 300 mln dusz, a NY liczy juz pewnie ok 9-10 mln, to odejmując 10 najludniejszych stanów? (..???...) no nie wiem czy to możliwe ? ale u nich to wszystko mozliwe ?  trudno ustrzelić , ale chyba jednak nie.... czyli to może byc fałsz

 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 51 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Radek, ale zagadki, bez poszukiwania w necie się nie obejdzie. Na razie odpuszczam. Widzę,że dziewczyny walczą. Ale zdjęcia zagadkowe piękne chętnie pooglądam.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 39 minut 58 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ok to wracam, do zagadek i ja też wzorem Pieii postrzelam sobie trochę Hunter 

ad 1/ tak sobie myślę,że Reagan był  przeciwieństwem poprzednika więc raczej nie poszedł w jego śłady , nie był tez neutralny. Pewnie więc wydał nakaz usunięcia a  byc może nawet i zniszczenia

ad 2/ napisałam wcześniej

ad3 / strzelam ,że 6 

ad 4/ strzelam,że obu Ameryk

ad 5 / głowa pewnie nie jest żartem ,tam jest wszystko możliwe 

ad 6/ skoro LV słynie z tylu hoteli to pewnie odpowiedż c 

ad 7/ Logika mi podpowiada ,że to być nie może, ale.... skoro wydaje się ,że  nie może to pewnie właśnie tak jest wiec prawda 

Radek, tak czy inaczej fajna zabawa a fotki mega Good

 

No trip no life

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Dziewczyny Nelcia i Piea i tak jesteście niesamowite, że próbujecie odgadnąć. Ja bez szperania w internecie nie mam szans na odgadnięcie. 

Ten czas poświęcam Radku bardzo Cięza to przepraszam na pisanie o Rumunii i Bułgarii. Chcę już mieć ją z głowy.

U nas piękna słoneczna pogoda ale jest dość mroźno. 

Dzisiaj spotkalam 11 łani, może uda mi się wrzucić filmik. 

megi zakopane

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea :

Och, mamy Dzień Buraka ! Preved , uwielbiam je pod każdą postacią!!!  i jako barszczyk i ćwikłę i "pierzynkę" na śledziach a najbardziej  jako- jarzynkę z buraczków na gorąco! i koniecznie z czosnkiem! mniam! Preved

 

Uwielbiam buraki! Moja ulubiona zimowa sałatka jest z upieczonych buraków, ogórków kiszonych, jabłek i śmietany. Na Łotwie jadłam podobną z dużą iloscią czosnku i tej jesieni juz 3 razy taką  zrobiłam. Podróże inspirują mnie kulinarnie baaardzo.Tego lata królował chłodnik i nie mogę sie nadziwić dlaczego w upalne polskie lato tak trudno go zamówic w knajpach. W krajach bałtyckich jest wszędzie, mimo, że mają chłodniej. Zakwas buraczany też wychodzi mi pyszny i popijamy w domu. Na Sri Lance jadałam curry buraczane. W Polsce warzywo mało doceniane, nieco wyśmiewane. Trochę jak cebula, którą też uwielbiam.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 51 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Fragola jak pieczesz buraki? w skórce, czy obrane z przyprawami. Podaj szczegóły jak podajesz robisz i sałatkę. Domownicy też ją lubią?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 39 minut 58 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Radek , a przy okazji buraków .. wrzuciłeś jakiś czas temu fotke carpaccio z buraka , jakie Basia przygotowała kolację.

Prosiłam o  przepis Yes 3 ale pewnie nie zauważyłeś. Ale dzis w dzien buraka ,  nie odpuszczę  Acute

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Asia-A :

Fragola jak pieczesz buraki? w skórce, czy obrane z przyprawami. Podaj szczegóły jak podajesz robisz i sałatkę. Domownicy też ją lubią?

Ze skórką, domownicy bardzo lubią. Oprócz domowników znajomi, z którymi byłam w krajach bałtyckich uznali tę sałatkę za najlepsze spróbowane tam danie. Ja robiłam od dawna, ale po tym wyjezdzie robię z dodatkiem czosnku, którego wcześniej nie dawałam.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 28 minut 1 sekunda temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko popólnocne Wszystkim !!!: )

dzis pauza z zagadkami,jutro rozwiazanie wczorajszych,nagroda dala zwycięzcy i kolejne łamigłówki ; )

...a na dzis...

                                   Bajka o forumowiczach...

Nel wszystkim przewodzi a z ważnych przymiotów najbardziej jest znana Jej niechęć...do kotów.

alamed,to wiadome było od początku,że "wody schłodzonej" unika jak...wrzątku.

Asia_A,Basia_A  te dziewczyny na codzień nie wiedzą co to smutek,jedynie nie lubią..."na drutach robótek".

Bajka wszystkim oznajmiła że ma dosyć Grecji,na kolejne wczasy leci do...północnej Szwecji.

Dana,proste ma zasady,kiedy miejsce ma wybrane,zawsze tego bądźcie pewni że jest...cywilizowane.

Huragan ustalił kryteria dla siebie: "40-ści stopni w cieniu i lampa na niebie".

mabro potajemnie wyzna: "ja nie lubie gdy Świat dziki" a najgorsze Jej wspomnienia dotyczą...Afryki.

megizak,w rozmowie przyzna mimochodem ,że na każdą eskapadę lubi jechać ...samochodem.

Piea,fotki pokazuje a na każdej świat jest śliczny,szkoda że...nie kolorowy tylko monochromatyczny.

i na koniec ssstu Radek ,jest gotów zapłacić niemałe pieniądze by...Grecję zobaczyć.

Mówicie: "Cóż to za bajka,wszystko to być może" !!! Prawda,lecz ja to....................... ; )

 

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 51 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Radek, poeta jesteś i to pełen umoru.  I chce Ci się chcieć. Jak widać, jako nasz przyjaciel znasz nas dobrze. Należy Ci się jakaś nagroda.   Może jakąś czapę na drutach Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Strony

Wyszukaj w trip4cheap