--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Tak jak napisała Asia, buraczki owijam w folię pojedynczo, a co do zjadania solo to nic nie przebije pieczonych kalafiorów.

trina
Obrazek użytkownika trina
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 30 sty 2014

To jeszcze ja o burakach:)  Nie przepadam, ale... Byłam w lipcu chwilę w Ostródzie. Przeczekując burzę w restauracji LALO, zjadłam przepyszną sałatkę z marynowanych buraków, z zapiekanym kozim serem i orzechami włoskimi w karmelu. Była w składzie jeszcze zielenina - jakiś rodzaj sałaty i chyba coś jeszcze. 

Sama knajpka też bardzo przyjemna, położona w centrum nad jeziorem, niedaleko zamku krzyżackiego. Znajomi jedli tam inne rzeczy i również im bardzo smakowało. Warto zajrzeć, jeśli będziecie w okolicy. 

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 47 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...Nel,wydawało mnie sie ,że przy fotce "carpaccio" napisałem kilka słów o przyrządzaniu tejże przystawki przez Basię !???

ale skoro piszesz,że "miałem napisać" to znaczy..."wydawało mnie się" że napisałem ; )

...Basia robi to tak:

buraczki kupuje już ugotowane (pakowane próżniowo)

nastepnie nie kroi ich ale "ściera" na tarce na cienkie plasterki !!!

...znacznie łatwiej "utrzeć" niż równo pokroić ; )

talerz wykłada na spodzie listkami Rukoli,tak aby zakryć spód ale nie za grubo

na Rukolę układa plasterki buraków,dośc gęsto,powinny całkowicie zakryć Rukolę...

powierzchnię buraków "skrapia" dressing,iem z wymieszanej olivy,octu balsamicznego,musztardy i miodu

"zmoczone" buraczki posypuje "pokruszoną" Fetą

na sam koniec obsypuje wszystko świeżo prażonymi ziarnami słonecznika

proste i smaczne,nawet ja bym umiał zrobić...nooo, trochę się zagalopowałem ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 26 listopada 2020

CZWARTEK

znak zodiaku: SKORPION

Imieniny obchodzą:

  KonradLeonard  

  • „W połowie listopada deszczy, w połowie stycznia trzeszczy”
  • DZIŚ DZIEŃ CIASTA

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 247 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

NOWOŚĆ ! Bajka - 171 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

Radek- 169 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

Mrówka - 51 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

Bajka - 32 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

 

Miłego dnia - iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witanko czwartkowe Preved weekend blisko, coraz bliżej .

Ale zmroziło w nocy  Wwę, 8 rano i -3 C, zimno Sad jakos za szybko ten mróz przyszedł. Trawy, kwiaty wszystko mocno oszronione .Pewnnie jeszcze ostatnie kwitnące wczoraj kwiaty szlak trafił .

DZiś dzien ciasta , czyli słodkości można wcinać. Jakie jest wasze ulubione ? U mnie przoduje tradycjna szarlotka, uwielbiam.

Radek, dzięki za przepis, Skoro pisałeś , to ja widocznie nie wyłapałam, sorki .

Kilka dni był w stolicy przepiekny zachód słońca. Nie mogłam się napatrzeć,  te cudowne barwy na niebie zmieniały się ,ale wszyystko trwało dość krótko.Przepiekny spektakl ! Na dowód ,że było co oglądać wrzucam kolaż

 

Miłego czwartku kochani Ssun-Flower4You

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 3 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Witajcie kochani Preved

Nel jeżeli chodzi o czytanie np odlicznki to od 22 11. mamy znak zodiaku Strzelec Smile

Fajne buraczane przepisy zrobię i carpaccio Radka Basi i Fragoli sałatkę Emo pieczen wolowa

Jeżeli chodzi o połączenie forum z FB to ja nie jestem za tym ale tez sie nie upieram ,że wtedy nie będę aktywna.

Jeżeli chodzi o  relacje to staram sie czytać prawie wszystkie, czasami zostawiam tylko emotikony, taki znak ,że byłam.

Sama nie lubię pisać swoich relacji ale skoro Nel mnie tak namawia to to czynię, nie jestem humanistką nie umiem ładnie opisywać.

Bardziej opieram sie na zdjęciach ale miło jest kiedy ktoś zagląda i zostawi komentarz.

Bardzo lubię nasze małe grono znajomych na pogaduchach Heart

Wszyscy są dla siebie mili i to mi pasuje Smile

MIŁEGO DNIA Smile

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 17 godzin 33 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie, 

o rany! ile ciastaaaa dzisiaj!!! Shok i my mamy to wszystko zjeść???? Preved 

coś sobie więc wybiorę, choć ja już po kawce..... a ciacho z kawką smakuje lepiej! Smile

Nel, co za kolory na niebie??? łał.... powiem Ci szczerze, ze jakoś zupełnie przegapiłam i nawet nie zauwazyłam.... Girl cray ( może dlatego, że podczas gdy za oknem jest zachód, to ja wciąż ślęczę jeszcze w pracy przed kompem...  a siedzę w "rogu" pokoju, więc okno mam z boku i nie widzę nawet co się dzieje.....  

Ja juz wczęsniej napisałam, odnosnie FB, że jestem na NIE!  dla mnie taka forma odbierze portalowi "ducha", zabije panującą atmosferę i być może zaleje nas spamerami ? - ale to tylko moje zdanie.... 

Co do zagadek: to zostawiam Wam fajną łamigłówkę do dzisiejszego ciasta Biggrin  kombinujcie..... 

(Ps. Radek, a jak tam rozwiązania Twoich mega-trudnych zagadek? coś napiszesz? ) 

Miłego Dzionka! Ssun-Flower4You

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

trina :

To jeszcze ja o burakach:)  Nie przepadam, ale... Byłam w lipcu chwilę w Ostródzie. Przeczekując burzę w restauracji LALO, zjadłam przepyszną sałatkę z marynowanych buraków, z zapiekanym kozim serem i orzechami włoskimi w karmelu. Była w składzie jeszcze zielenina - jakiś rodzaj sałaty i chyba coś jeszcze. 

Sama knajpka też bardzo przyjemna, położona w centrum nad jeziorem, niedaleko zamku krzyżackiego. Znajomi jedli tam inne rzeczy i również im bardzo smakowało. Warto zajrzeć, jeśli będziecie w okolicy. 

Bardzo fajne surówki można zrobić z buraków po ich kiszeniu. Wymagają jednak drobniejszego potraktowania, bo są prawie surowe=tylko ukiszone.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 47 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko czwartkowe Wszystkim !!! : )

czas na nagrodzenie zwycięzcy "amerykańskich zagadek" ; )

...pulę zgarnia ...Nel !!!

odpowiedziała poprawnie na największą ilość pytań : )))

...dla ciekawskich podaje poprawne rozwiazania:

pytanie  No1. -Prezydent Reagan nakazał zdemontowanie panelu słonecznego...

            No.2 -amerykanie przy kupnie Alaski zapłacili "2 centy" za akr

            No.3-w jeziorze "zmieści się" sześć Statuł Wolnośći    

            No.4- wodą z Wielkich Jezior można 'pokryć" obie Ameryki

            No.5- głowa Darth,a Vadera "zdobi" katedre w Waszyngtonie

            No.6-potrzeba 400 lat aby spędzić choć jedna noc we wszystkich hotelowych pokojach Las Vegas

            No.7- choć NY to najludniejsze miasto USA,jego populacja jest zbyt mała aby dorównać 40-stu satnom USA. Czyli odpowiedź "NIE"

a dla Nel, "amerykański drobiazg",równa "bańka",tak..."na waciki" ; )

no to czas na kolejną zgadywankę. Myśle że każdy lubi skalne iglice, kamienne bramy i inne nietypowe twory na morskim wybrzeżu. Pokaże dziesięć i poprosze o podanie lokacji czyli gdzie na wybrzeżu (nazwa państwa) możemy je zobaczyć. Jako iż większość z nich posiada nazwy,ich wymienienie będzie atutem przy równej ilośći oddanych głosów.

No to zaczynamy:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

...jak widać dziś "bez liczb". No to...miłej zabawy ...

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 17 godzin 33 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Nel, Gratulejszyn!!! z taką bańką to możesz świat zawojować!  Biggrin (jak minie corona!) 

Radek, no pojechałeś po całości.....

Ty jak zapodasz zagadkę , to nie ma zmiłuj! Biggrin

no to znów tak "z marszu" : 

1) nie wiem, ale cos węszę ze to gdzies w Twojej Irlandii? 

2) nie wiem

3) Szkocja jakaś? albo gdzies w pobliżu? 

4) nie wiem

5) nie wiem

6) no tutaj to na 100% Tajlandia; Wyspa Jamesa Bonda? albo cos podobnego? 

7) takie "piramidy" to chyba tylko w Australii? 

8. patrząc na kredowo białe pochodzenie budulca, stawiam , że to gdzieś na południu Anglii, ale cięźko mi określic gdzie dokładnie? ( na pewno nie są to słynne Seven Sisters!), lub ewentualnie słynne północne wybrzeze Francji /Normandia? (słynące równiez z takich klifów) 

9) tutaj raczej nie mam wątpliwości: to 12 Apostołów w Australii ( choć z tej 12-tki zostało juz chyba tylko 9 czy 10? - erozja zwaliła je do oceanu..., niestety) 

10) nie wiem, ale po aurze sadząc i budulcu skał - jakies takie "alaskańskie klimaty" mi sie nasuwają/ bądź gdzies w poblizu? 

a jak tam dzisiejsza zagadka z pizzą? Girl crazy

apropo dzisiejszego Dnia Ciasta- nie chciało mi sie piec.... bo potem trzeba to jeść Yahoo , a w domu tylko Małz i koty!  Biggrin , więc poczekam na weekend...może dzieci wpadną to pomogą? 

ale żeby tradycji sie stało upiekłam same śliwki i posypane lekko pudrem smakują prawie jak ciasto! Yes do kawki poszły gładziutko! Preved

o takie: Częstujcie się! 

a jeszcze tak a propos.... natchnęło mnie to święto.....  Lol 2

Dzisiaj jest Dzień Ciasta

słodkie święto mamy

więc od rana sobie

łakocie wcinamy...

Torty i lody i czekolady

ciasta, ciasteczka, wszelkie rolady

nad cukrem- Modły!

nad miodem- Glorie! 

dzisiaj bezkarnie - żremy kalorie! 

od jutra- koniec! 

od jutra - basta! 

i w koszu skończą te wszystkie ciasta! 

a może jeszcze jutro się skusisz? 

a od pojutrza- mniej juz żreć musisz! 

w innym przypadku: brzuszek-grubasek

stwierdzi zdziwiony : za krótki pasek! 

a potem: jęki, płacze, o rety! 

koniec z ciastami!

potrzeba diety! 

więc zamiast ciasta

zjem dwa obiady

na deser uszczknę kęs czekolady

od jutra zacznie się moja dieta

a teraz zasiadam i ...jem kotleta! 

Biggrin Biggrin Biggrin 

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap