--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33516 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 19 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

U mnie słonecznie od rana, zapowiada się piękny, ale pracowity dzień. Tym razem nie w ogrodzie, tam już trochę pograbione i zrobiony porządek z hortensjami. Czas zacząć przygotowania do świąt. Dzisiaj przygotowanie listy i pierwsze większe zakupy.

Co przygotowujecie na święta? U mnie tradycyjnie ciasta (Basia sernik pistacjowy – jestem ciekawa smaku oraz zielone ciasto, ja makowiec i mazurki), jajka faszerowane pieczarkami, sałatka jarzynowa, sałatka z bobu i pieczone mięso. Na obiad rolady wołowe. A wy co dobrego szykujecie, szukam pomysłu na coś jeszcze. Dana Radek a Wy podtrzymujecie polskie rodzinne tradycje, czy macie swoje, lokalne?

Pozdrawiam i życzę miłego, wesołego dnia !

Dziś Prima Aprilis Zrobiłeś żart ? - Memy.pl

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 6 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

Asiu, jak miło ,że zrobiłaś odliczankę Preved 

Ja tez planuję dziś większe zakupy świateczne, ale bez szaleństw . bo idziemy też w goscie.  Z ciast planuje zrobić keks, to ciasto jest u nas zawsze na wielkanoc. Makowiec robi świetny teściowa więc nawet nie staję w konkury he he , może jeszcze zrobię babkę wielanocną.  Obowiązkowo będzie  pasztet , który na ciepło jest podawany z chrzanem , faszerowanymy jajkami  i sałatką jarzynową na śwąteczne śniadanko.Na obiad żurek z pływającą kiełbaską. Ugotuje tez kompot . To z grubsza wstępny plan.. może coś jeszcze wskoczy ..

A w Japonii już  kwietnienie wiśni Sun- 5 w tym roku ponoć zakwitły najwcześniej od 1200 lat. Zobaczcie jak pięknie..Też mam w ogródku wiśnię japońską,ale jeszcze nie kwitnie

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Asia-A :

U mnie słonecznie od rana, zapowiada się piękny, ale pracowity dzień. Tym razem nie w ogrodzie, tam już trochę pograbione i zrobiony porządek z hortensjami. Czas zacząć przygotowania do świąt. Dzisiaj przygotowanie listy i pierwsze większe zakupy.

Co przygotowujecie na święta? U mnie tradycyjnie ciasta (Basia sernik pistacjowy – jestem ciekawa smaku oraz zielone ciasto, ja makowiec i mazurki), jajka faszerowane pieczarkami, sałatka jarzynowa, sałatka z bobu i pieczone mięso. Na obiad rolady wołowe. A wy co dobrego szykujecie, szukam pomysłu na coś jeszcze. Dana Radek a Wy podtrzymujecie polskie rodzinne tradycje, czy macie swoje, lokalne?

Pozdrawiam i życzę miłego, wesołego dnia !

Dziś Prima Aprilis Zrobiłeś żart ? - Memy.pl

Asia, jak robisz sałatkę z bobu?

U mnie święta to tradycyjnie żurek (ale w tym roku będzie łagodniejszy biały barszcz, bo jednak część starszych osób nie moze jeść aż tak kwaśnych potraw), sałatka jarzynowa i jeszcze taka z ananasem, porami, jajkami, selerem, dużo wędlin, mięsa, kiełbas, chrzan z jajkiem. Z ciast sernik i strucla makowa, ale kupowane. W niedzielę nie robimy obiadu jest tylko pózne śniadanie z tym, co napisałam.W poniedziałek jest królik w śmietanie z buraczkami.

A propos buraczków to wczoraj piekłam. Część poszła do sałatki z rukolą , kozim serem i sosem balsamicznym, a dziś będę ekspreymentować z kaszotto buraczanym.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 6 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kochani, wprowadzamy coś nowego... pobawimy sie trochę w konkursy, co wy na to ?

Co miesiąc czy kwartał  bedziemy wybierać RELACJĘ MIESIĄCA albo KWARTAŁU  W każdym miesiącu (kwartale)  będziemy ( zalogowani forumowicze) głosować na  jedna relację spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.Każdy forumowicz ma prawo dać 1 punkt na 1 relację, która mu sie najbardziej podobała ( kryterium indywidualnej oceny jest dowolne )Decydować bedzie ilość zsumowanych punktów od forumowiczów. Konkurs jest oczywiscie tylko dla chętnych ,ale traktujemy to  jako wspólną  zabawe a nie jakies chore współzawodnictwo.. 

to jak ? bawimy sie ?  są chętni ? 

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Konkurs świetna rzecz, ale przy tak małej widowni i przy znajomościach prywatnych to nie wiem Biggrin

Mnie ostatnio najbardziej podobają się relacje Archenar ze starymi zdjęciami. Przyznam, że inne relacje ogladam jeśli już to bardzo pobieżnie, zdjecia scrolluję. Przepraszam.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 19 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Fragola składniki sałatki z bobu to: bób gotowany  bez skórki , ser żółty grubo tarty śmietana/majonez/jogurt (kto co stosuje) i musi być czosnek, dużo! + przyprawy: pieprz i inne – do smaku. Inne wydanie tej sałatki to zamiast bobu ananas drobno pokrojony lub rzodkiewka utarta – ale wtedy ser ma być na drobnej tarce. Polecam miłośnikom czosnku.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Online
Ostatnio: 1 godzina 2 minuty temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Hej kochani, u nas ostatnie dwa dni były bardzo ciepłe, wczoraj nawet do auta zeszłam w klapkach na goła stopę i szczerze było ciepło Sun bespectacled

Rozbawiła mnie balkonowa piwonia fajne Dance 3

Ja piwo lubię takie lokalne, z ogólnie dostępnych w sklepach to tylko firmy Amber Johannes mi smakuje, lubię ciemne piwa też, ale ostatnio trzymam dietę i nie piję w ogóle alkoholu.... Obiecałam sobie ze pierwszy trunek wypije w Grecji Lol

Pozdrawiam serdecznie i DZIĘKUJĘ ASIU za odliczanke Heart

Miłego wieczoru i smacznej porannej kawki 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 6 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

      Good-morning

Dziś jest PIĄTEK 2 KWIETNIA

znak zodiaku: BARAN

Imieniny obchodzą:

FranciszekUrbanWiktor 

Dzisiaj Wielki Piątek  

Zmiana w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !

Dana - 231 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 194 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 152 dni -widokówka pod Sandomierzem  

 Dana - 138 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 120 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 Bajka - 107 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

Bajka-70 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

 Margerytka-61 dni-niespodzianka dla męża ,czyli  Ssun-pedalekpo Bieszczadach i sprawdzenie co z kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

 Alamed -61 dni Słowacja- Mała Fatra- trekking po ukwieconych halach 

Bajka - 43 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich   

Margerytka -27 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

  Życzę Ci wspaniałego dnia •• Miłego dnia (Dzień dobry) - kartki ••  aleKartki.pl

Wszystkie zdjęcia na odliczance pochodzą z internetu

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 6 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

ostatnie 2 dni to było cudowne  lato a nie wiosna..zrobiło sie tak cieplo, słoneczko dawało i jak spojrzałam na termometr to oczom własnym nie wierzyłam ..23 C  Sun bespectacled

Pysznie smakowała Ssun-coffee na tarasie, w słoneczku  i to w krótkim rękawie . Dziś już chyba tak nie będzie , trzeba będzie troche poczekać na taką aurę

Jak przygotowania świąteczne ? Sun-smilie girl  273 Ja wczoraj wybrałam sie na zakupy,ale nie udało mi sie wszystkiego kupić. Zajrzałąm do  Tesco, w którym wieki nie byłam i to był zły pomysł.. oferta bardzo słaba, kas mało więc kolejka. Więcej już sie nie wybiorę, niech zamykają tą sieć jak najszybciej

Czy pisanki robicie w tym roku ? Easter obrazek- 0387 Jeśli tak, to może wam się podpowiedż przyda

Asiu czy bób do tej sałatki używasz z mrożonek czy z puszki ? Czosnek bardzo lubię, bób też więc pewnie mi posmakuje..

Fragola. masz rację.. to słaby pomysł 

Jak wczorajsze Prima Aprilis ? wkręciliście się w coś ? Wacko 2  w mediach było parę śmiesznych artykułów ..

Pewnie dzisiejszy, przedświąteczny piątek będzie dla wszystkich pracowity, więc niech moc będzie z wami he he Yes 3

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 12 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie prawie juz Wielkanocnie! 

wpadłam na chwilkę życzyc Wam Easter obrazek- 0387 - przede wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt! 

jak tam: jaja pomalowane?  Easter ostern  70

u nas w tym roku święta "w izolacji"  Crazy - cała nasza rodzina zdroworozsądkowo zadeklarowała, że w tym roku nie będziemy sie gościć!  Nea , tak wiec spedzimy je tylko w gronie własnym: my+ syn, drugi- ten nowożeniec- wpadnie tylko na obiad w lany poniedziałek i tyle Unknw , ale cos tam przygotowac trzeba... 

Asia, fajna ta bobowa sałatka.... nie znałam jej ... ( a skąd Ty masz teraz bób? chyba mrożony? - tak pytam tylko, bo ja generalnie mrożonek do sałatek nie używam) 

U mnie jak u Fragoli - zawsze tak było w Wielkanoc, że robilismy tylko śniadanie ( wprawdzie takie późne, ale ok południa- połączone z czyms gorącym)

zadnych specjałów nie wymyslam, typowo: barszcz biały z białą kiełbaską, czosnkiem i chrzanem, + biała kiełbasa pieczona w piekarniku z jałowcem, czosnkiem, i ziołami ;  no i jako, że to jajowe święta- więc sporo dań jajecznych - sałatki rózne , jaja faszerowane, + jaja ze śledziem w "serowych babeczkach" (bardzo to lubimy)- jak chcecie podam przepis na końcu;

na 2 dzień - kaczka z pieczonymi jabłkami + obowiązkowe buraczki, bo ja wolę kaczkę w buraczkach Preved

ciasta nie piekę! w tym roku wyręczy mnie  synowa Biggrin i to tyle ... Emo pieczen wolowa 

Bajka - z tym piwem to u mnie jest przedziwna sprawa : generalnie nie pijam bo po prostu nie lubię! Bad  , ale dziwne, bo latem pijam często na imprezach grillowych (te smakowe, lubię imbirowe, z cynamonem, z sokami itd...) - wtedy jakos mi podchodzi... , natomiast w podróży.... no i pijam i bardzo mi wtedy smakuje! Preved , nie wiem dlaczego tak jest? ale na wyjazdach, zawsze mi smakuje, a w domu nie! Lol (oczywiście tylko te lokalne) ; 

to teraz przepis: 

krojony w kostkę śledzik + siekane jaja na twardo + dużo szczypioru - wymieszać wszystko w sosie ( majonez, jogurt, gęsta śmietana - co lubicie i wolicie) i to jest "wypełnienie" , natomiast "babeczki" to żadne babeczki  Pleasantry - ja tylko tak to nazywam Wink ; ser żółty zetrzec na grubej tarce (sporo) i na rozgrzaną oliwą patelnię  usypać  po środku ten ser ( w kólko ok 10-15 cm średnicy)  i przyklepac jak placek - obsmażamy chwilę z obu stron i teraz całe clou: trzeba wziąć jakąś szklankę, kubek, słoik  ( o takiej średnicy jaką mają miec babeczki) postawić do góry nogami - i gorący serowy placek kładziemy na nasze naczynie przykrywamy recznikiem papierowym i formujemy ręką naszą babeczkę! ( wazne, żeby zrobic to na gorąco, bo jak ten usmażony ser wystygnie - to nie uformujemy, bo sieę połamie; robimy kilka takich placuszków ( ok 10 sztuk) ; i tyle! - potem wypełniamy naszym śledziowo-jajowym farszem i voila! Preved

Zatem trzymajcie się smacznie i zdrowo!  Easter ostern 054

PS, Nel, ten konkurs to na pewno fajna zabawa, tyle, że co tu teraz oceniać? jak nikt nigdzie nie jeździ i niczego nowego nie pisze? , ale może być fajnie... ja tam wierzę w ludzką szczerość i nie kierowanie się "prywatnymi znajomościami"  Preved

(osobiście też jestem fanką relacji archernara, o czym zawsze często mu piszę w jego relacjach! , jestem też fanką irlandzkich zamków Radka Good , ptaszków męża Nel Declare  , lubię czytać zwięzłe relacje Jorgusia Biggrin  i dłuuuuugie archernara!  Preved ale i też bardzo lubię inne.... ; ja relacje sobie "wybieram" w zależności od tematu...., bo nie wszystko mnie interesuje - ale jak juz czytam to od deski do deski a zdjęc nie scrolluję, tylko oglądam dokładnie! , głównie dlatego, że uwielbiam je oglądać....  Preved

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap