--------------------

____________________

 

 

 



REJS KARAIBY 2013 - COSTA LUMINOSA

88 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 22 godziny temu
Rejestracja: 11 wrz 2013
REJS KARAIBY 2013 - COSTA LUMINOSA

Halo halo...

Jako że minęły już 3 tyg. od naszego powrotu czuje się zobowiązana zacząć relację z pierwszego w naszym życiu rejsu cruisem - wcześniej były tylko małe czarterowane w różnych portach jachty.

Teraz przyszła kolej na cruise. 

Wyjazd szczególnie nie planowany. Zadecydował jeden magiczny czynnik - CENA Biggrin

Rejs 10-dniowy z pełnym wyżywienie ( bez alkoholu ) - promo price: 269 Euro/ osobę

 

I tym oto sposobem spędziliśmy kolejne święta Bożego Narodzenia i Sylwestra poza domem.

Trasa rejsu:

Miami > Bahamy > Jamajka > Kajmany > Honduras > Meksyk > Miami

Rejs zakupiony na stronce: www.seascanner.com

 

Może na początek pierwsze wrażenia co do samego statku.

Sam statek już jest mega atrakcją. Ten przepych na statku, światła, niczym Titanic z filmu, także to na pewno warto zobaczyć. Serwowane kolacje, wieczory, gale, występy artystyczne, pokazy, animacje, cały czas coś się dzieje.

Przekrój ludzi z całego świata, choć wiadomo że jaka linia, taka dominujaca ilość gosci. My byliśmy na włoskim statku - linia COSTA, stad 70% gosci to Włosi, ale lepsze to niż Rosjanie Biggrin

 

Co do samej linii Costa i naszego statku Costa Luminosa.

4 restauracje, w tym restauracja klub i Samsara Restaurant za dodatkową opłatą i tylko po wcześniejszej rezerwacji
11 barów, w tym Cigar Lounge i Coffee, Chocolate Bar
Obiad i kolacja w restauracji Samsara są wliczone w cenę dla gości w Samsara Kabiny i Suites

 

Na statku znajdują się:

3 baseny, w tym jeden z wysuwaną pokrywą
4 jacuzzi
gabinety zabiegowe, sauna, łaźnia turecka, solarium 
wielofunkcyjne boisko sportowege
arena biegowa i tor do jazdy na rolkach na świeżym powietrzu
kino 4D
teatr na trzech poziomach
casyno
dyskoteka
wielki bar z parkietem do tańca
symulator gry w golfa i na zewnątrz GolfArea
biblioteka
centrum handlowe

 

Kabina:

Mieliśmy najtańszą opcję czyli kwatera wewnętrzna bez okna. W niczym to nie przeszkadzało, gdyż chodziliśmy tam tylko spać.

Kabina czysta, w miarę wygodna, w pełni wyposażona. Łazienka - również w pełni wyposażona - przyzwoitej wielkości. Ręczniki zmieniane parę razy na dzień. Bardzo dobry serwis kabinowy.

 

Gastronomia:

Parę restauracji (z przydzieleniem godziny kolacji). Restauracje typu bufetowego. Sporo barów przekąskowych. W zasadzie można jeść i pić 'na okrągło'. Kuchnia urozmaicona, ale wiele dań kolacyjnych przygotowanych z mrożonek (smaczne). Nie ma kodu ubraniowego, ale większość gości przebiera się w przyzwoite ubrania na wieczorną kolację.

 

Sport i rozrywka:

Jest basen, są animacje. Sporo wszelkiego rodzaju zajęć. Dyskoteka. Specjalne zajęcia dla dzieci. W zasadzie można nie opuszczać statku. Codziennie do kajuty dostarczana gazetka Today z rozkładem na kolejny dzień.

Co wieczór doskonałe show w sali widowiskowej - rewie taneczne, występy wokalne, artyści Mam Talent Show z całego świata.

 

Wycieczki fakultatywne:

W każdym porcie organizowane są wycieczki. Jest ich naprawde sporo, ale co do jakości obsługi Costa się nie wypowiem, gdyż zawsze robilismy wszystko na własną rękę. Wycieczki proponowane są w wielu wariantach tematycznych. Wycieczki można wykupić przed rejsem, albo na statku w trakcie.

 

 

--> Odwiedzane wyspy fajna sprawa, ale to takie compendium danego miejsca, wiec wszystko dzieje sie szybko.

 

5-6 godz na wyspie to mało. Ale mieliśmy takie postoje jak Honduras, Kajmany czy Meksyk po ok 9-12 godzin. Wtedy spoko bo masz cały dzien i jest to zupelnie inny wypoczynek, a nie tylko gonitwa za atrakcjami.

 

Na plus, że widzisz sporo miejsc i wtedy łatwiej dokonać wyboru co do kolejnych wakacji - ja wiem że Kajmany czy Honduras zdecydowanie zasługują na ponowne odwiedzenie Biggrin a Bahamy za to kompletnie bez szału, nie ma nic poza resortami.

 

Jeśli wybiera się rejs, trzeba zwrócić uwagę ile dni spędza się na morzu. Lepiej być na lądzie niż tylko płynąć i płynąć...

 

Tyle tytułem wstępu...

PS> Proszę o cierpliwość, będę starała się wszystko dokładnie opisać, ale ciutkę gorzej z czasem na pisanie.

Dzięki Biggrin

 

 

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Yahoo

moonia
Obrazek użytkownika moonia
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

ubiegłaś mnie bepi, miałam byc pierwsza ...

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

No Kasiu w końcu bo już upomnienie do Ciebie pisałam Crazy

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 22 godziny temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Mały update co do płatności:

Jest malutkie pole do mini golfa, symulator golfa oraz prawdziwego bolida F1 ( wszystko płatne osobno -ceny od 10 do 20 Eur w zależności od czasu ) oraz kino 4D ( 6 EUR/os). Na statku wszystko płaci się karta pokładową, a na koniec jest obciążana karta płatnicza/kredytowa lub zostawiona w zabezpieczeniu gotówka. Wszystkie ceny oczywiście są w EUR.
Jest też czywiście spa ( ceny wyskokie np. masaż ok 120 EUR ). Na najwyższym pokładzie trasa dla rolek ( do wypożyczenia na pokładzie - 7 Eur ), siłownia ( BEZPŁATNIE ), zajęcia typu pilates czy joga, po wcześniejszym zapisie - BEZPŁATNIE

Najsłabszy punkt statku Costa Luminosa to baseny - żadnych rewelacji. Baseny - 2 - takie sobie i maławe, zważywszy na olbrzymią liczbę pasażerów (ok. 2,5 tys.).

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Katarina
Obrazek użytkownika Katarina
Offline
Ostatnio: 7 lat 11 miesięcy temu
Rejestracja: 17 gru 2013

Clapping też się cieszę na tą relację!!! Dance 4

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

Bardzo cieszę się na kolejny rejsik.

basia35

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

O i ja i ja !!!! Hurra. . Nie dość, ze Costa to jeszcze Karaiby  Dance 4 . Będę miała pytania o pogodę na Florydzie  i na rejsie, bo tak sobie planuje pomalutku na przyszłość i boję się, że w styczniu moze być nie za ciepło

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasiaaa Yahoo

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 22 godziny temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Makono :

O i ja i ja !!!! Hurra. . Nie dość, ze Costa to jeszcze Karaiby  Dance 4 . Będę miała pytania o pogodę na Florydzie  i na rejsie, bo tak sobie planuje pomalutku na przyszłość i boję się, że w styczniu moze być nie za ciepło

Na rejsie pogoda w porządku, słoneczko codziennie, może na Bahamach - pierwszym postoju Nassau szału nie było. Poza tym ok. 25-30 stopni codziennie.

Co do Florydy w styczniu - z załozenia słoneczny stan, jednak my trafiliśmy na atak zimy w USA - jak pech to pech i mieliśmy dni gdzie temp. spadła do 8 stopni.

Generalnie grudzień - styczeń na Florydzie 20 - 25 stopni.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

kasiakrotoszyn :

Co do Florydy w styczniu - z załozenia słoneczny stan, jednak my trafiliśmy na atak zimy w USA - jak pech to pech i mieliśmy dni gdzie temp. spadła do 8 stopni.

Generalnie grudzień - styczeń na Florydzie 20 - 25 stopni.

No wlasnie takiego ataku zimy się boję. A było przynajmniej slonecznie - nie musi byc gorąco byle slonce świecilo, bo wszystko jakoś tak bardziej kolorowo i ładnie wygląda - czyli przy tych 8 to w kurtkach chodziliście, czy to było jakos inaczej odczuwalne niz u nas ?

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

Strony

Wyszukaj w trip4cheap