--------------------

____________________

 

 

 



Chiny - Szanghaj – Wuzhen – Suzhou – Hangzou – Putuoshan – Szanghaj - marzec 2014

36 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Linus
Obrazek użytkownika Linus
Offline
Ostatnio: 7 lat 10 miesięcy temu
Rejestracja: 27 lut 2014

by sie czuć "swojsko" koniecznie należy jeszcze zakupić/nałożyć "piżamkę" Biggrin

pozdrowienia
CS

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Ojoj...tyle wiadomości Smile Po relacjach Makono, Zająców i Linusia bardzo się ...nie tyle "napaliłam", ale po prostu Wasze Chiny bardzo mi sie podobają. Tylko, że podoba mi się tyle innych miejsc Wacko i Kenia, a bardziej Tanzania, na Kraibach jeszcze nie byłam, inne regiony Taj trzeba odkrywać, Bali takie egzotyczne....juz o Filipinach czy Borneo nie wspomnę Scratch one-s head

A Chiny to też trzeba by było na kilka razy bo jest tam mnóstwo do zobaczenia. No i koniecznie samemu organizować, bo w biurach w jednym pakiecie jest to, w drugim tamto...a ja chcę i to i tamto Wink A organizacja - tak jak pani Zajaczkowa napisała, ciężko to wszystko ogarnąc.

To zrobimy tak: Wy zaplanujecie, dacie mi gotowca, a ja po prostu polece i już ROFL

Hahaha...fajnie by było Biggrin

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Kolka :

Ojoj...tyle wiadomości Smile Po relacjach Makono, Zająców i Linusia bardzo się ...nie tyle "napaliłam", ale po prostu Wasze Chiny bardzo mi sie podobają. Tylko, że podoba mi się tyle innych miejsc Wacko i Kenia, a bardziej Tanzania, na Kraibach jeszcze nie byłam, inne regiony Taj trzeba odkrywać, Bali takie egzotyczne....juz o Filipinach czy Borneo nie wspomnę Scratch one-s head

A Chiny to też trzeba by było na kilka razy bo jest tam mnóstwo do zobaczenia. No i koniecznie samemu organizować, bo w biurach w jednym pakiecie jest to, w drugim tamto...a ja chcę i to i tamto Wink A organizacja - tak jak pani Zajaczkowa napisała, ciężko to wszystko ogarnąc.

To zrobimy tak: Wy zaplanujecie, dacie mi gotowca, a ja po prostu polece i już ROFL

Hahaha...fajnie by było Biggrin

Kolka mówisz masz. Tu kupujesz 4 bileciki. Cenka super

http://www.mlecznepodroze.pl/2014/03/26/tanie-loty-chiny-kanton-pekin-2025pln/.  i lecimy *biggrin*. Pamiętaj kupić na maj, bo w czerwcu na Bali jesteśmyROFL

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Ewka
Obrazek użytkownika Ewka
Offline
Ostatnio: 9 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 01 sie 2014

Jestem w Chinach od miesiąca, pobyt na własną rękę - u rodziny...i wcoąga mnie ten kraj. Docelowo jestem w Szanghaju i stąd poruszam po różnych miejscach. Też mi sie wydawało, że poruszanie się po tym kraju nie będzie problemem, ale gdzie tam....to są tak duże odległości, że trzeba mieć wszystko od początku zaplanowane i przemyślane. Ale trzeba przyznać Chińczykom, że komunikacja jest rewelacyjna. Metro w Szanghaju - rewelacja, 16 lini metra, można dojechać praktycznie w każde miejsce, jak nie metrem to taksówką. Szanghaj mnie zachwyca - pomijam kultowe miejsca, bo to trzeba zobaczyć, ale z mapą w ręcę oddalam sie nawet w peryferie tego miasta i odkrywam nowe uliczki, stare szanghajskie zabudowania. Po prostu bajka. Sami Chińczycy bardzo życzliwi, trochę nieufni, ale jeśli poroszę o radę (zaopatrzona jestem w rozmówki chińsko-polskie) chętnie pokażą, doradzą, tłumacżą, chociaz i tak ich nie rozumiem Biggrin

Pekin, Honh Kong - na to trzeba zaplanować po 4,5 dni, aby dostatecznie zwiedzić - ale warto. Natomiast trzeba wcześniej zarezerwowac sobie bilet na samolot czy te szybką kolej. Dobrze, że siostra nam to zrobiła, bo dostanie biletu z dnia na dzień może okazać się niemożliwe i zostaniecie uziemieni np. w Pekinie. Poza tym potzrebne są dane z paszportu.

Teraz zwiedzam miesteczka wokół Sznaghaju. Na mapie to wygląda - rzut kamieniem, a rzeczywistości to są odległości nawet 200-300 kilometrów. Wykupiona wycieczka tutaj w Szanghaju do Suzhou, Tongli, Zhouzhuangu za 600 RMB to podróż całodniowa, ale warto na pierwszy raz wybrać się z kimś kto zawiezie, opowie. Mam trochę niedosyt samego Suzhou, ale zrekompensuję to sobie wypadem do Wuzhen, który też okazuje się ciekawa wyprawą, jeśli chodzi o dojazd z Szanghaju. Wuxi kolejne miasteczko - trochę mnie rozczarowało, mało atrakcji turystycznych.

Wciągają Chiny, bardzo. Ale teraz po tym pobycie wiem, że mój nastepny wypad do Chin to dokładnie przemyślane i zaplanowane miejsca - marzenie to Chiny południowo-zachodnie, wyprawa wzdłuż Reki Żółtej.

Ewka

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ewka moim marzeniem tez były Chiny .... Pekin, , Tęczowe Góry, Prowincja Hunan ( w tym Zinghaje). byłam tylko w Szanghaju jak do tej pory.... ale postanowiłam na razie odpuścić , własnie te odległości mnie na razie odstręczają, bo zapewne i komunikacja z chinczykami byłaby prawie żadna, ale..... nigdy nic nie wiadomo ... może kiedyś Scratch one-s head

To co możemy liczyć na jakąś relację..... proszę Mail 1

Strony

Wyszukaj w trip4cheap