--------------------

____________________

 

 

 



RUMUNIA - Off Road po bezdrożach Transylwanii 2015

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Nastał kolejny dzień...nie dali nam pospać, zakwasy po pływaniu potężne, wychodzimy do swoich samochodzików, każdy podchodzi do swojego...a naszego superowskiego Landka nie ma! zly Czekamy, czekamy...i w końcu podjeżdża taki wypierdek! wow

Małe toto, jakieś takie zużyte, oparcia do połowy pleców, ciasno...no...land rover to nie jest sad Nie ma wyjścia, przecież tam nie zostaniemy. 
Każdy spakował się w bagaż podręczny - główny pojedzie już osobno wink
Dzisiaj śpimy w schronisku więc żegnamy się naszym hotelem.
Przejeżdżaliśmy przez przepiękne miasteczko Sinaia. W tych wszystkich transylwańskich miasteczkach jest mnóstwo bardzo ładnych budynków z wieżyczkami big_smile Lubię takie cukierkowe budowle.

Pogoda jak widać tego dnia była przepiękna! Nie mogło być tak dzień wcześniej?!wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Jedziemy dalej, czasem normalnymi drogami, czasem przez las...czasem jest wygodnie, spokojnie, a czasem skaczemy i obijamy głowami o sufit wink

Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, świeci piękne słońce, a za chwilę pojawiają się nie wiadomo skąd chmury i robi się zimno, i tak na zmianę...

niektóre samochody znowu się psują

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Jedziemy i jedziemy...i nagle pojawił się dym w naszym samochodzie - pełno dymu wydobywającego się z deski rozdzielczej. Panika, wyskoczylismy z samochodu. Nasz kierowca oraz inny, a następnego samochodu zaczęli biegać... wow Wszystkie kable się spaliły

Reszta samochodów pojechała dalej, zostaliśmy na drodze tylko my i jeden samochód, który nas asekurował

Nie było innej rady - trzeba nas wziąć na hol. Wyobraźcie sobie jazdę po serpentynkach bez hamulców i na lince najwyżej 3 metrowej wow

Dojechaliśmy do wysoko już położonego hotelu na obiad. Kiedy my dojechaliśmy, a właściwie kiedy nas doholowali to wszyscy byli juz po obiedzie - my jedliśmy zimne mięso z kapustą, ziemniaków już zabrakło hmm

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Po obiedzie przejechaliśmy się kolejką linową na szczyt góry /nie wiem jak się nazywała/ Każdy ubrał się w najcieplejsze rzeczy jakie miał ze sobą - jak ja tam zmarzłam! wow zly

Dojechaliśmy na górę

wracamy - za zimno tam wink Ale coś Wam jeszcze muszę o tych górach napisać. Góry Bucegi uważa się za jeden ze światowych punktów mocy - czakramów. Podobno...kiedyś tam zdarzyło się tak, że w całej wsi przez dwa tygodnie nikt z mieszkańców nie zasnął. Ludzie po prostu nie mogli spać. Minęły dwa tygodnie i wszystko wróciło do normalnego stanu. Tam się zdarzają cuda! big_smile

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Zjechaliśmy juz z tej góry i przeszliśmy się spacerkiem do Pustelni Pestera smile
Jaskinia Ialomita jak i pustelnia oraz klasztor Pestera położone są w samym sercu Bucegów, w rozległej dolinie Ialomity. Można do niej dotrzeć na trzy sposoby, schodząc pieszo szlakami prowadzącymi tu z różnych punktów masywu Bucegów, dojechać koleją linową, lub przyjechać tu samochodem. Gdy już jesteśmy na miejscu, by dojść do jaskini, musimy obejść zabudowania Manastyru Pestera i po schodach wspiąć się do wkomponowanego w skałę budynku pustelni. Przez tę budowlę wchodzimy do otworu jaskini, gdzie tuż pod jej sklepieniem stoi mała, urokliwa cerkiewka. Całym kompleksem opiekują się mnisi z sąsiedniego klasztoru i to oni otwierają wejście do jaskini, jak i pobierają za zwiedzanie symboliczną opłatę. My idziemy sobie spacerkiem - już nie jest tak zimno wink

Po drodze widzimy ostrzeżenia na drzewach wow

       

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Indy
Obrazek użytkownika Indy
Offline
Ostatnio: 5 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2015

Świetna wycieczka! A widoki chwilami wręcz obłędnie piękne!

Pewnie po obejrzeniu takich zdjęć niejednego skusi ta destynacja....

Dzięki Kolka, że nam tu pokazujesz Rumunię od tak uroczej strony

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Przyznam się Wam do czegoś wink Zgubiłam się tam ups tzn. ja i dwie inne osoby hmm Wrócilismy na drogę, a tu nikogo nie ma wow Gdzie się wszyscy podziali? Przecież droga byla prosta hmm Staliśmy chwilę przy drodze i podziwialiśmy rozczochrańce wink

Zaglądamy w lewo...

W prawo...

Idziemy przed siebie - no przecież gdzieś dojdziemy wink

Po chwili przybiegł do nas nasz przewodnik - cwaniacy poszli sobie na skróty smiech i dlatego nam zniknęli winkZadzwonił po samochód, który zabrał nas do schroniska. Ze spaceru nic nie wyszło wink

Schronisko Padina - /tak się nazywało/ to dwa budynki. Podzielili nas...domek damski i domek męski smiech
Hehe - dostałam pokój dwuosobowy z łazienką, bardzo przyzwoity, natomiast panowie spali w pokojach? czy raczej to sale były 6 i 12 osobowe smile Mieli łóżka piętrowe i kto spał na górze, musiał uważać po przebudzeniu smiech od sufitu dzieliło go ...chyba nawet nie było pół metra wink
Zdjęć pokoju nie mam, zaćmiło mnie i nie robiłam
Na powitanie poczęstowano nas Palinką własnego wyrobu /chyba z gruszek/ dla mnie to syf totalny, poprosiłam o coś bardziej ludzkiego i dostałam absoluta wink Kiedy poprosiłam o jeszcze...pan powiedział, ze już nie ma foch nie było rady - trzeba było się wspomagać palinką wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Dzięki Indy Biggrin

Wrzucę kilka widoków ze schroniska

Chętni mogli jeszcze skorzystać z samodzielnej jazdy na odcinku specjalnym wink

Niektórzy nieco się zagubili... wink

Wieczorem zrobili nam imprezę pożegnalną, było...weselnie wink aż palinki zabrakło smiech Było ognisko, tańce i swawole...

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Rano...nie wiem jak się to udało, że wszyscy wstali smiech ale zwarci i gotowi wyruszyliśmy w ostatni etap naszej podróży.

Dojechaliśmy do najpiękniejszego zamku, jaki kiedykolwiek widziałam - do cukierkowego zamku Pelesz smile 

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Jedziemy więc teraz do zamku Pelesz, a właściwie to Peles w miejscowości Sinaia. Został on zbudowany dla Karola I Hohenzollerna jako letnia siedziba. Jest piękny, bogaty, dopieszczony - dla mnie CUDO! big_smile Tak naprawdę poza samym zamkiem znajduje się tam cały kompleks budynków: pałacyk Myśliwski, Willa Rycerska, Budynek Zarządu, Willa Sipot, stajnie, kwatery straży, elektrownia, domek ogrodnika i szklarnie.
I w tej miejscowości żegnamy się z naszymi autkami, ściskamy z kierowcami, dziękujemy im za w miarę bezpieczną jazdę wink i za przygody. Idziemy do zamku.

        

       

        

        

        

   Wchodzimy do środka

        

Zamku nie można zwiedzać samodzielnie - tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Ludzie czekają na utworzenie grupy. W środku może być określona ilość osób. Czekaliśmy w takim jakby przedsionku na naszą kolej...weszliśmy do środka, wyjęłam aparat i wow nie można robić zdjęć! bang Ok - ale okazało się, że można wykupić zezwolenie na pstrykanie za ok. 30 zł, ale kasa jest na zewnątrz! Tylko dlaczego wcześniej o tym nie wiedziałam?! zly
Przecież wykupiłabym...a tak to po ptakach - już nie mogłam stamtąd wyjść sad
Chociaż z drugiej strony...gdybym miała możliwość robienia zdjęć - nie wiem co miałabym focić w pierwszej kolejności smiech
Pokażę Wam o czym mowa - kilka zdjęć z internetu

No to tak mniej więcej wyglądało... big_smile Na zewnątrz można robić zdjęcia bez ograniczeń

        

Tuż przy zamku stoi fajny hotel wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap