--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2015 - 3 tygodnie - czyli 2 wizyta i wciąż za małooo...

203 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Adam mi zależało konkretnie na przejeździe nocnym autobusem. Z Roro Busem mieliśmy doświadczenia ostatnio, teraz chciałam spróbować z konkurencją i tutaj na Cherry Bus złego słowa nie powiem. Sam przejazd nocny też super sprawa, w zasadzie drogi nie pamiętam.

Co do rezerwacji, autobusy mają swoje konkretne godziny odjazdów, ale jak nie załapiesz się na autobus to co chwilę odjeżdżają busiki. Tylko tutaj zasada jest taka - jedziemy kiedy jest Full.

Ja chciałam mieć po prostu pewne zaklepane, siedzące miejsce Biggrin Taki mały luksus.

Zimno znośnie zupełnie, ale dresik, bluza mile widziane Smile

..........

Zajączku fajnie, że co człowiek to opinia, bo inaczej byłoby wszystko albo białe albo czarne, a tak dla każdego coś się znajdzie.

Na mnie jaskinia/rzeka również zrobiła wrażenie, ale przez pierwsze 5 minut, później bez większych emocji.

Ale zgadzam się, że na pewno pojechać warto i zobaczyć i ocenić samemu, a nie sugerować się czyimiś opiniami Yes

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Baza noclegowa to skromny rodzinny guest house w EL Nido, zaledwie 5 pokoi.

Zadecydowaliśmy, że tym razem ma być wygodnie i wszystko pod nosem, tj. wycieczki, skutery, jedzonko itd...

Jednak Corong Corong ma swój niebywały urok i myślę, że jak będzie 3 raz na Palawanie to wrócę na Corong Corong Biggrin

Miasto to miasto, a plaża to plaża *good2*

Nazwa miejscówki - RELUCIO TRAVELLERS PENSIONhttp://www.agoda.com/pl-pl/relucio-travellers-pension/hotel/el-nido-ph.html

Ale miejsce to miało swój jeden wielki plus - taras i codzienny poranny widok z niego Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Pierwszego dnia - nasz plan to: odpocząć, zrelaksować się na pięknej plaży i dobrze się wyspać Biggrin

Czyli... bierzemy motorek i jedziemy na NACPAN BEACH.  Party

Koszt: 500-600 PHP/ dzień

Miejsce to skradło Nasze serducha już 2 lata temu i w tej kwestii nadal nic się nie zmieniło. Tam znalazłam swój mały raj Biggrin

Droga na Nacpan jest o niebo lepsza, w zasadzie jest już całkiem normalna, pojawiły się solidne mostki, zamiast kładek z desek - jest super.

Kilka ujęć z drogi:

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Na Nacpan chcę tym razem kilka zdjęc zawieźć z poprzedniego wyjazdu.

Dawaj dawaj te przygody, tu juz cała ławka ciekawskich siedzi na walizkach Biggrin

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Kasia Preved wieczorem zawsze spacerek pod "Waszymi oknami" zaliczaliśmy Yahoo

Nacpan Man in love też się zakochałam. Widok na dwie plaże powala Man in love.

Nie dziwię się, że tam tak chętnie wróciliście Biggrin.

Uf z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy *preved*.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Super info odnośnie infrastruktury.  Jakieś jeszcze zmiany zauważyłaś 

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Odnośnie zmian.

Wprowadzone zostały symboliczne opłaty za wjazd na NACPAN BEACH, gdzie dostajemy ticket za 50 PHP/ os.

Pieniążki idą na sprzątanie plaży i całe zaplecze dookoła, jak też rozwinięcie życia wioski.

Za co pokochałam NACPAN BEACH?

- za odludzie

- za piękną, długą i czystą plażę

- płyciutką wodę

- możliwość jazdy bez końca motorkiem po plaży

- za przepyszne jedzenie ( najlepsze jedzenie ever na Filipinach )

- za cudowny gaj palmowy

................

Odwiedzamy punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na okolice.

Punkt nazywany jest CALITANG TWIN BEACH.


Tutaj rozwinęła się już turystyka i możemy spotkac nawet przewodników, w postaci 7 letnich chłopców pokazujących najlepszą drogę na wzgórze. 

Pomagali również "wspinać się" niejednej osobie, ale jest to zupełnie zbędne, bo podejście do trudnych raczej nie należy i wejście zajmuje nie więcej jak 10 minut Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Znowu wjechałaś motorem w ten tłum ???

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Mimo błogiego lenistwa tyłek mi się rwał, żeby coś porobić.

Zatem wynajęliśmy kajak i ahoj przygodo przed siebie. Pytając wcześniej przechodzących Filipińczyków, czy możemy płynąć na wyspę znajdującą się na horyzoncie, usłyszeliśmy dobrze znane "No problem" Dance 4

A gdzie dopłynęliśmy??? Już po godzince machania jesteśmy w kolejnym raju... tyle, że prywatnym raju.

Spośród palm, spośród niczego, wychodzi 2 ochroniarzy uzbrojonych jedynie w swój uśmiech Biggrin

Pytają czy płyniemy z NACPAN, od ilu godzin itd...

Okazuje się, że wylądowaliśmy na wyspie najbardziej znanego Filipińczyka Manny'ego Pacquiao Biggrin

Właściciela nie ma na wyspie, ale odsapnąć i przejść się spacerkiem jak najbardziej możemy. Jedynie w głąb wyspy, gdzie jest jego posiadłość nie wchodzimy.

Po 20 minutach żegnamy się z chłopakami - zostawiamy jeszcze wpis w księdze gości i wracamy do siebie.

 

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Filos
Obrazek użytkownika Filos
Offline
Ostatnio: 7 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Kasik trzeba było powedzieć ze Wy do Manny'ego Pacquiao na lekcje boksu jestscie umówieni i nie ma problemu ze go nie ma zaczekacie u niego w domu jeden dzień Biggrin 

Strony

Wyszukaj w trip4cheap