--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2015 - 3 tygodnie - czyli 2 wizyta i wciąż za małooo...

203 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Tom-Gdynia :

To ja się na szybko podczepie z pytaniami skoro jestesmy jeszcze w temacie Luzonu.

1- Pamietasz jakie koszty są prywatnego samochodu do Banaue/Batad  z Manili ? Czasowo wiem,  że to lipa ale czekając od 14-tej do 22-giej to my w tej Manili popadniemy w depresję, a skoro lecimy w 4 osoby to może się okazać , że nas nawet na taki luksus stać ?

..............

Miałam podobny czas przylotu jak wy, dlatego zdecydowaliśmy się na hotel, odpoczynek po locie + zostawienie bagaży i to nie było głupie.

Co do auta - nie mam niestety zielonego pojęcia  Sad

.

2-- czy kojarzysz może czy jest w Banaue możliwość wykupienia tej wycieczki Adventure Trail (w Sagadzie) jako pakiet ? Chodzi mi o zawiezienie do Sagady, wycieczkę i tego samego dnia powrót ?

Plan bowiem byl inny - po przyjechaniu rankiem do Banaue - iść na treking w kierunku Batad z noclegiem w Cambullo. Ale.....- nie jestem pewien czy bedzie nam się chciało cały dzień łazić i to jeszcze zaraz po nieprzespanej nocy (jeśli to będzie autokar nocny). I drugie ale - Sagada. Miałem ją pominąć ale kiedy ja tam wróce ponownie.........

(więc może bym poleciał pierwszego dnia zwiedzić Sagadę , a wrócił do Batad na dwie noce - bez grzęźniecia w logistyce transportów publicznych Banaue/Sagada ?- tak sobie głośno myślę )

Nie wiem, czy są takie pakiety z Banaue, bo też się tym nie interesowałam...

--> Tomek jest jeszcze jedno rozwiązanie, ja przed wyjazdem o nim nie wiedziałam.

Wprowadzili z Sagady połączenie do Manili, więc nie trzeba robić kółka i wracać do Banaue.

PS> Sagada ma fajny klimat, małe górskie miasteczko, ja osobiście uważam, że warto zostać tam na noc.

 

Rozpiskę wrzucam poniżej, może się przyda:

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzięki Kasiu. Tak tez wygląda rozkład na ich stronie. Podobno autokar z Manili wyjeżdzający o 21-szej jest w Sagadzie o 7.00 rano. Wątpię ale to już możnaby przemysleć.

No to mam trzy kolejne pytania:

-- załapiemy się na tą  wycieczkę (Adventure Trial - 4 osoby) w Sagadzie jeśli stawilibysmy się np. w okolicach 9-10 rano ? Zakładam wtedy potem nocleg w Sagadzie.

-- ile czasu zajęła Wam ta wycieczka i czy z marszu nam ją sprzedadzą (czy trzeba rezerwować ) ?

-- Jak wcześnie rano można uciec z Sagady do Batad (via Banaue ) ?  Coś tam jeździ od np. 8 rano czy trzeba czekać ?

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Tom-Gdynia :

Dzięki Kasiu. Tak tez wygląda rozkład na ich stronie. Podobno autokar z Manili wyjeżdzający o 21-szej jest w Sagadzie o 7.00 rano. Wątpię ale to już możnaby przemysleć.

No to mam trzy kolejne pytania:

-- załapiemy się na tą  wycieczkę (Adventure Trial - 4 osoby) w Sagadzie jeśli stawilibysmy się np. w okolicach 9-10 rano ? Zakładam wtedy potem nocleg w Sagadzie. TAK, o każdej godzinie Biggrin

-- ile czasu zajęła Wam ta wycieczka i czy z marszu nam ją sprzedadzą (czy trzeba rezerwować ) ? NIE TRZEBA REZERWOWAĆ - wycieczka ok. 3 godz.

-- Jak wcześnie rano można uciec z Sagady do Batad (via Banaue ) ?  Coś tam jeździ od np. 8 rano czy trzeba czekać ?  TUTAJ ZONK - najwcześniej ok 12:00 - 13:00

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

hehehe Biggrin

dzięki. Dwie dobre wiadomości i jedna zła....za późno wyjazd do Banaue i potem Batad. Mogę nie zdążyć do Batad przed zachodem a zostałaby mi tam tylko 1 noc (1 niepewny zachód). Na dwoje babka wróżyła.

Ale pomału widzę już możliwą opcję :

-- Przyjazd z Manili do Sagady teoretycznie około 7.00 rano. Zostawienie bagaży głównych w informacji turystycznej. Wycieczka "Adventrure Trial" czyli wąwóz trumien , jakies rzeczki i wodospady - powiadasz że to w sumie tylko 3 godziny ?. Czyli rozumiem , że wynajmuję sobie przewodnika i w drogę. Nie czekam na żadne grupy ?

-- jesli tak krótko to teoretycznie mogę wrócić jeszcze tego samego dnia do Banaue. Wynająć coś do Batad i być tam przed zachodem. Zakwaterować się. (ale nie będzie tragedii jesli dotrę później bo mam jeszcze jeden zachód)

-- Spedzić w amfiteatrze Batad w sumie dwie noce na spokojnie łażąc sobie po okolicach (wodospad i może nawet do wioski Cambullo by się udało, tylko z podręcznym).

Oczywiście po odespaniu tego pierwszego dnia.

Po południu ostatniego dnia (trzeciego w górach a drugiego w Batad) muszę wrócić do Banaue na autobus do Manili

.

Zalety:

-- jednak zobaczymy "Sagadowe" trumny, bo pewnie lata miną zanim tam znowu pojedziemy.

--jednak spędziłbym dwie noce w Batad tak jak mi zależało. (taki chillout na tarasach)

--hardkorowy pierwszy dzień w Sagadzie i tak będzie lżejszy niz zakładany pierwotnie hardkorowy pierwszy dzień trekingu z Banaue w kierunku Batad zaraz po przyjeżdzie rano.

--Do wioski Cambullo być może i tak sobie dojdziemy tyle że od dołu nie z góry wypoczęci po noclegu.

 Jeszcze raz dzięki za info, wiecej pytań o Sagdę i Banaue nie mam. Dziubaj ciąg dalszy please Biggrin

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Szybki teleport... Jesteśmy spowrotem w Manili.

Tym razem nie opuszczamy lotniska, tylko kierujemy się na wyspę CEBU.

..............

Lądujemy w Cebu dość późno, bo przed północą. Znów kierujemy się w stronę białych taxi i jedziemy czym prędzej do HOTELU LA GLORIA RESIDENCE INN.

http://www.booking.com/hotel/ph/la-gloria-residence-inn.pl.html

 

Wybór padł ze względu na lokalizację przy samym terminalu autobusowym - South Bus, z którego już o 04:30 rano !!! ruszymy w kierunku OSLOB.

Tego dnia mieliśmy 3 loty, więc delikatnie mówiąc padliśmy na twarz. Perspektywa 3,5 godzinnego snu też nie napawała optymizmem, ale uwierzcie, że było to jedyne sensowne rozwiązanie, aby nie kisić się dłużej w śmierdzącym Cebu City.

..............

Cebu - South Bus Terminal - Oslob to ok 3 godz jazdy

Cena: 160 PHP/os w jedną stronę

Linia: CERES BUS LINER

..............

Generalnie nie należy sugerować się internetowym rozkładem, a przynajmniej faktem, czy o danej godzinie odjeżdża AIR CON czy nie, u Nas zawsze było odwrotnie Unknw

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Dlaczego wyruszyliśmy tak wcześnie???

... a to wszystko dlatego, aby uniknąć wycieczek Chińczyków i innych wycieczek zorganizowanych, które na miejscu są ok 9-10 rano.

Tym sposobem w wodzie byliśmy już po godz 08:00 rano.

Kilka spostrzeżeń co się zmieniło od ostatniego razu, kiedy pływaliśmy z WHALE SHARKAMI w 2013 roku.

- duuuużo więcej turystów

- duuuużo więcej łódek na raz w wodzie

- mniej zwierzaków, a może i my akurat tak trafiliśmy, w końcu na to nie ma reguły

Powiem tak, NIE WYOBRAŻAM sobie wejść do wody z pozostałymi grupami po godz 09:00.

Ludzie stali w kolejce do rejestracji żeby dostać się do łódek.

Cena: 1000 PHP/ os + 200 PHP/ os  ( entrance fee )

Opcjonalnie podwodna kamerka + operator - 550 PHP/ parę/ grupę

..............

Także wyjazd o świcie był zdecydowanie dobrym wyborem. Dance 4

O samym pływaniu raz już napisałam, nic w kwestii zasad się nie zmieniło, także po prostu przeklejam tutaj mój ostatni wpis.

..............

Wcześniej parę słów przestrogi, czyli rekinów nie dotykamy i… nie jeździmy na nich.... tak, widziałam przekreśloną fotkę dziewczyny stojącej na grzbiecie biednego rekina…może i są olbrzymie, ale kości nie posiadają i uszkodzić je nie jest tak trudno wbrew pozorom. Pierwsze zaskoczenie – rekiny były dosłownie kilkadziesiąt metrów od brzegu! Myśleliśmy, że będziemy płynąć dłuższą chwilę, może nawet szukać ich a tu nic z tych rzeczy! 2 minutki i już są!

Tylko 30 min w wodzie z „tuki”, jak nazywają je Filipińczycy. Ok, skłamałabym mówiąc, że ani trochę się bałam... był moment wątpliwości, może nawet lekka panika, szczególnie jak obserwując jednego rekina odwracam się i… widzę gigantyczną, szeroko otwartą paszczę na wprost mojej twarzy!!!

... ok mały update - teraz już się nie bałam Curtsey

My ich nie dotykaliśmy, ALE one nas zdecydowanie tak! Zwłaszcza, że było ich sporo! 10-15 rekinów, tyle samo łódek. Przewodnicy, którzy dawniej polowali na nie, teraz dokarmiali je krewetkami niczym pieska z ręki. A rekiny, nic nie robiąc sobie z naszego towarzystwa, ochoczo pałaszowały krewety niemal kładąc swoje paszcze na maleńkie łódeczki. Z tego powodu uważam, że nurkowanie mija się trochę z celem. Snorekling w zupełności wystarcza.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

te malenkie bangki to dokarmiacze a Wy startowaliscie z tej większej ? czy na odwrót ?

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Peg
Obrazek użytkownika Peg
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 tygodnie temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

Jestem i ja Biggrin Kasiu super wyjazd, a o długości to już nie wspomnę Shok

Nurkowanie z rekinami coś wspaniałego Man in love Jaskinia piękna chociaż trochę niebezpieczna Acute

Z niecierpliwością czekam na c.d. *popcorm2*

wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 mar 2014

ja bardzo lubię te wielkie morskie zwierzaki, ale słyszalem na razie z jednego, dość niepewnego źródła, że w Oslob już się dzieje mały koszmarek dla rekinów wielorybich, miejscowi czując mamonę płynącą coraz większym strumieniem, co raz mniej przejmują się obostrzeniami, a coraz bardziej swoim wypchanym portfelem. W żwiązku z tym, że turystów co raz więcej i więcej, całość wymyka się kontroli, rekiny zaczynają bywać poranione np od kopnięć itp. inne idiotyczne rzeczy. Nie chcę przesądzać, że już należy to sobie odpuścić dla dobra rekinów, bo nie byłem, sam nie widziałem, a źródło podające tą informacje , jak już wyżej napisałem, może przesadzać, Kasiu Ty coś zauważyłaś ?? .... bo tłum o którym piszesz, zdaję się potwierdzać sytuację, o której piszę.

LORD
Obrazek użytkownika LORD
Offline
Ostatnio: 5 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 11 maj 2015

wojtek1 :

ja bardzo lubię te wielkie morskie zwierzaki, ale słyszalem na razie z jednego, dość niepewnego źródła, że w Oslobod już się dzieje mały koszmarek dla rekinów wielorybich, miejscowi czując mamonę płynącą coraz większym strumieniem, co raz mniej przejmują się obostrzeniami, a coraz bardziej swoim wypchanym portfelem. W żwiązku z tym, że turystów co raz więcej i więcej, całość wymyka się kontroli, rekiny zaczynają bywać poranione np od kopnięć itp. inne idiotyczne rzeczy. Nie chcę przesądzać, że już należy to sobie odpuścić dla dobra rekinów, bo nie byłem, sam nie widziałem, a źródło podające tą informacje , jak już wyżej napisałem, może przesadzać, Kasiu Ty coś zauważyłaś ?? .... bo tłum o którym piszesz, zdaję się potwierdzać sytuację, o której piszę.

Wojtek, mam podobne wieści...mam tylko nadzieję, że toto samo i niesprawdzone źródło... Sad

www.foto-tarkowski.com

a robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap