--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2015 - 3 tygodnie - czyli 2 wizyta i wciąż za małooo...

203 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

--> Aga odnośnie KAWASAN FALLS interesowała mnie tylko opcja z canyoneering.

Na miejsce już nie szukałam i nie pytałam, bo wiedziałam że nie będzie na to czasu.

Wyjazdy na canyoneering są ok 6-7 rano. To jednak kawałek drogi od OSLOB.

............

--> Tomek głębokość dochodzi w tym miejscu do max 10 metrów, ale są miejsca, gdzie jest znacznie płycej.

............

Jeśli ktoś z Was kiedyś zdecyduje się pozostać w Oslob na noc lub po prostu będzie miał ochotę na chwilę relaksu, po dniu spędzonym na pływaniu i wodospadzie, polecam miejsce o nazwie MB'S SUNRISE VIEW.

Bardzo mili właściciele, fajny nowy basen, no i doskonałe położenie, zaledwie 5 min od miejsca wypływania łódek.

My skorzystaliśmy z basenu i zjedliśmy tam lunch.

Za wejście na teren i korzystanie z pustego basenu zapłaciliśmy 100 PHP i rozwiązał się Nam problem spędzenia czasu w OSLOB. Po prostu czysty RELAX Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Piękny "ZNAJOMY " basenik Kasiu, widoczki rewelacyjne,,,,ach,,,total chillout Biggrin

Szkoda ze nie zrobiłas tego Kawassan Falls w wersji hardcore, widze cie tam na tych skałakach Biggrin ale cena tego jak na Filipiny dośc wysoka, ,,,

życie to nieustająca podróż

Ela
Obrazek użytkownika Ela
Offline
Ostatnio: 5 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 20 wrz 2013

jestem i ja Dance 4

przeczytałam wszyściutko dokładnie i powiem Ci Kasia, że kusisz tymi Filipinami Biggrin

ja miałam zamiast Kambodży wybrać właśnie Filipiny (po relacji chociażby Tomka), ale stwierdziłam, że te 8 dni to zdecydowanie za mało na wyspy i chyba dobrze zrobiłam Biggrin

Ale, jak dla Nelci, tak dla mnie jaskinie odpadają, jakbym tam weszła to zaraz umarłabym ze strachu, że się zaklinuję, choć raczej do tych chudszych należę Pleasantry zawsze zazdroszczę ludziom, że tak się nie boją...

rekiny obłędne Preved tyle, że też nie dla, bo ja ciapa pływam nie umiem Blush

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Clapping Clapping Clapping Clapping  Kasiu skrobaj dalej Biggrin

życie to nieustająca podróż

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Z Oslob do Cebu City wracamy tą samą linią, czyli łapiemy z ulicy żółty CERES BUS.

Rozkładów brak, ale autobusy kursują na tyle często, że czekanie dłużej niż 15 min raczej się nie zdarza.

Cena: 160 PHP/os

Czas przejazdu: ok. 3 godz

..............

Kolejnego dnia znów wstajemy dość wcześnie, aby udać się na NORTH BUS TERMINAL, z którego o 6:30 planujemy odjechać w kierunku HAGNAYA, gdzie mamy w planie załapać się na pierwszy prom na wyspę BANTAYAN.

A teraz po kolei:

Cebu - Hagnaya

Cena: 130 PHP/ os. - CERES BUS LINER

Czas przejazdu: ok 4 godz.

..............

Hagnaya - BANTAYAN ( Port Santa Fe )

Cena: 190 PHP/ os.

Czas płynięcia: ok. 1,5 godz

A poniżej jeszcze nieco inne Jeepneye - wersja miejska po tuningu Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Wysiadamy z promu, gdzie już czeka nasz gospodarz na najbliższe 3 dni - Grochu. Victory

Grocha "poznałam" w DDTVN przed ekranem telewizora w domu, kiedy oglądałam wywiad o życiu Polaków za granicą.

Wtedy już wiedziałam, że Filipiny będą ponownie - decyzja: wbijamy do Grocha Biggrin I tak się stało.

Szybki i łatwy kontakt przez FB - https://www.facebook.com/BreakDaCycle-135447459803007/?fref=ts

Dogadanie kwestii terminu i rzeczy potrzebnych na miejscu i jedziemy.

..............

Wyspa BANTAYAN była "całkiem po drodze" na wymarzoną kilka lat temu MALAPASCUA.

A poniżej kilka zdjęć otoczenia i folkoru chaty u Grocha.

A tutaj możecie zobaczyć jak wyglądają pokoje --> http://breakdacycle.com/?page_id=836

Droga do wioski:

Nasza chata:

Dróżka do sklepu:

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Czas na wyspie to niczym pobyt wyciszający, idealny dla osób chcących odciąć od wszystkich i wszystkiego.

Tam życie toczy się leniwie, spokojnie... dla mnie osobiście aż za spokojnie... Scratch one-s head 

Dlatego wyjazd na 3 dni na BANTAYAN był wyborem idealnym.

Osobiście nie wyobrażam sobie życia w tym miejscu, ale spotkaliśmy na wyspie spore grono Polaków, które właśnie tam zarzuciło swoje "kotwice" na czas bliżej nieokreślony.

Znajduję się nawet baro-restauracja w Santa Fe o nazwie Wawel prowadzona przez Naszego rodaka.

..............

Pierwsze popołudnie i wieczór to czas spędzony na rozmowach o życiu w filipińskiej wiosce, o zniszczeniach i przeżyciu Yolandy z 2013 roku, oj wydarzyło się wiele w tym miejscu...

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Fajnie widzę ze zrobiłaś wysepi cebu o których myślę od kilku lat. Plus dorzuciła bym wtedy kilka rzeczy jakie ominelas.... Kombnowałam tak sobie kedyś tam własne taki plan. 

Dlatego też zastanawiam się jaka jest twoja ostateczna ocena tj. Warto czy nie warto. Wyspy jakich wiele, czy też mają to coś. ???? A może któraś jest Twoim faworytem ???? 

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Wysepki podsumuję jak będziemy opuszczać wyspę CEBU.

Tymczasem kolejnego dnia wypożyczamy skuter i ruszamy przed siebie w zasadzie bez większego planu...

.............

Pierwszy przystanek to Ogtong Cave - hasło jaskinia - decyzja - jedziemy.

Okazuje się, że dojeżdżamy do Resortu o tej samej nazwie, w którym znajduje się malutka cenota.

Wstęp: 100 PHP/ os

Resort bardzo fajny, 2 baseny do dyspozycji, fajna zabudowa hotelowa, super plaża między skałkami, zdecydowanie mogłabym sie tam zatrzymać na kilka nocy.

Poniżej kilka ujęć hotel i okolic okołospacerowych Biggrin

Aaaa.... Od tego momentu relacja będzie składała się głównie z wody, plaż, później innych plaż, wysepek i tak do końca Girl wacko

Campingi plażowe są bardzo modne wśród lokalnej ludności - zwłaszcza w weekendy

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

edyta11
Obrazek użytkownika edyta11
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 02 lis 2013

super ale ja wole najpierw gdy mi napiszesz czy fajnie a potem zobaczę niż odwrotnie. Kaśka Warto? czy nie fajnie czy nie? a jak się czuliście tam?

...................................................................
www.smakowanie-swiata.pl
....................................................................

Strony

Wyszukaj w trip4cheap