--------------------

____________________

 

 

 



Majowy Eurotrip 2013 czyli Europa w pigułce! (Wenecja, Santorini, Kreta, Cypr, Rzym).

259 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Mija91
Obrazek użytkownika Mija91
Offline
Ostatnio: 3 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Rzeczywiście - zdjęcia doskonałe i nastrojowe a wyprawa przepiękna. Gratulacje ! Ale.... żeby nie było samego podlizywania Wink czy nie szkoda tak wielu wspaniałych miejsc "zaliczać" w tak krótkim czasie ? To dla mnie trochę tak jak oglądanie filmu w trybie szybkiego przewijania. Tak czy inaczej - wyprawa super Biggrin

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Mija91 :

Rzeczywiście - zdjęcia doskonałe i nastrojowe a wyprawa przepiękna. Gratulacje ! Ale.... żeby nie było samego podlizywania Wink czy nie szkoda tak wielu wspaniałych miejsc "zaliczać" w tak krótkim czasie ? To dla mnie trochę tak jak oglądanie filmu w trybie szybkiego przewijania. Tak czy inaczej - wyprawa super Biggrin

Nie uważam że tydzień na Krecie, tydzień na Cyprze, 2 dni w Rzymie i 1 dzień w Wenecji to za mało czasu, zdążyliśmy wypocząć i zobaczyć wszystko oprócz Chrissi (ale tu plany pokrzyżowała pogoda) co chcielismy. Leżenie plackiem w 1 miejscu przez ileś dni to nie dla nas. Rozumiem,że są osoby które muszą być 2 tygodnie w jednym miejscu by poczuć klimat, ale często my w krótszym czasie widzimy znacznie więcej niż ktoś kto jedzie na 2 tygodnie. Czasem nasze wyprawy są faktycznie szybkie, taka była Azja, ale reszta jest tak zaplanowana by był wypoczynek i czas na zobaczenie wszystkich interesujących miejsc.

damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Mija91 :

czy nie szkoda tak wielu wspaniałych miejsc "zaliczać" w tak krótkim czasie ? To dla mnie trochę tak jak oglądanie filmu w trybie szybkiego przewijania. Tak czy inaczej - wyprawa super Biggrin

No zawsze trochę człowiek stoi przed wyborem ile czasu poświęcić na dane miejsce. My często faktycznie mamy spore tempo ale czasem leżenie bykiem tez zaliczamy więc nie jest tak źle. Oczywiście każdy ma swoje preferencje - jeden nie wyobraża sobie niczego innego prócz "plażingu" Biggrin, inny tylko chodzi po muzeach itd. My mamy swój "rytm" Lol  ale czasem lubimy też poleniuchować i odpocząć na ładnej plaży.

Fajnie właśnie, że ludzie preferują różne metody podróżowania bo można poznać z innej strony trochę pewne rzeczy do których się nie dotarło... a człowiek czy poświęci dzień, tydzień, czy miesiąc to często i tak nie zobaczy wszystkiego więc zawsze każdy wybiera dla siebie optymalną wersję Biggrin

Mija91
Obrazek użytkownika Mija91
Offline
Ostatnio: 3 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

anusia :

Nie uważam że tydzień na Krecie, tydzień na Cyprze, 2 dni w Rzymie i 1 dzień w Wenecji to za mało czasu, zdążyliśmy wypocząć i zobaczyć wszystko oprócz Chrissi (ale tu plany pokrzyżowała pogoda) co chcielismy. Leżenie plackiem w 1 miejscu przez ileś dni to nie dla nas. Rozumiem,że są osoby które muszą być 2 tygodnie w jednym miejscu by poczuć klimat, ale często my w krótszym czasie widzimy znacznie więcej niż ktoś kto jedzie na 2 tygodnie. Czasem nasze wyprawy są faktycznie szybkie, taka była Azja, ale reszta jest tak zaplanowana by był wypoczynek i czas na zobaczenie wszystkich interesujących miejsc.

Oczywiście szanuję prawo każdego do swoich "metod" zwiedzania - nawet Wam autentycznie zazdroszczę  bo ja nie przyswajam tak szybko nowych miejsc. Dla mnie 2 dni w Rzymie czy 1 dzień w Wenecji to (wybacz) byłoby wyrafinowanym okrucieństwem pt. co wybrać ?. Wenecja to też piękny i klimatyczny cmentarz w San Michele; to Murano, Lido i dziesiątki miejsc gdzie jest fajnie się pogubić. Nie da rady tego zrobić w dzień.  W Rzymie byłem 3 razy i widziałem pewnie z połowę tego co chiałbym zobaczyć.    Choć "zobaczyć" i "zobaczyć" znaczy pewnie dla nas coś innego. Byłem niedawno w Rzymie przez tydzień, mieszkaliśmy  prawie na samym Piazza Navone (choć nie leżałem plackiem Biggrin ), widziałem ten plac w deszczu i w słońcu, kompletnie pusty i zatłoczony, rano i  w środku nocy. Czy sądzisz że widzieliśmy to samo miejsce ? Wink

Pozdrawiam serdecznie

damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Mija91 :

Czy sądzisz że widzieliśmy to samo miejsce ? Wink

Pozdrawiam serdecznie

pewnie, że nie Biggrin Tyle, że jak sam stwierdziłeś człowiek czasem jest kilka razy w jednym miejscu i nadal coś nowego się zobaczy lub w innym "świetle"... a my czasem lubimy więcej różnych rzeczy zobaczyć niż wracać w jedno miejsce dużo razy... bo czasu nie da się zatrzymać niestety, a szkoda bo czasem by się chciało zatrzymać ... Biggrin

Carmi
Obrazek użytkownika Carmi
Offline
Ostatnio: 8 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Wiecie, czasami człowiek mieszka w jakimś miejscu latami, a i tak nie odkryje wszystkich uroków swojego miasta. Wychodzę z założenia, że lepszy jeden dzień niż wcale. 

Ważne, żeby była w nas ciągle ta ciekawość i chęć kolekcjonowania wrażeń Biggrin

damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Carmi i to jest tu kluczowe chyba aby ten motorek napędowy nigdy nie padł Biggrin ... jaką drogą ten motor jedzie to już jest mniej istotna sprawa Preved

Madziarra-M1 (nieaktywny)
Obrazek użytkownika Madziarra-M1

Ja też wolę więcej zobaczyć w życiu nawet kosztem dokładności. Wolę być gdzieś jeden dzień niż nie być w ogóle. Mam tyle miejsc do odwiedzenia że gdybym je chciała kontemplować w różnych porach dnia, światłach i pogodach to bym mi czasu zabrakło Wink Ale szanuję że ktoś woli poświęcać wakacje na jedno miejsce i znać je od podszewki Biggrin

MOHEROWY BERECIK.
Obrazek użytkownika MOHEROWY BERECIK.
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

ANUSIA Smile

W końcu doczytałam, bo ostatnio wieczorami zawsze mi coś "wypada" ROFL

Piękne fotki Good

a i mam pytanie

czy opłynęłaś 3 razy Skałę Afrodyty ?( o północy ) Wink

i zabrałaś kamyk z plaży ? Pleasantry

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

MOHEROWY BERECIK. :

ANUSIA Smile

W końcu doczytałam, bo ostatnio wieczorami zawsze mi coś "wypada" ROFL

Piękne fotki Good

a i mam pytanie

czy opłynęłaś 3 razy Skałę Afrodyty ?( o północy ) Wink

i zabrałaś kamyk z plaży ? Pleasantry

Kamyk zabrałam MoherkuDance 4ale nie pływałam wokół skały

Strony

Wyszukaj w trip4cheap