Barcelona - moje 3 grosze na temat

42 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013
Barcelona - moje 3 grosze na temat
Przed wyjazdem do Barcelony/ listopad 2012/ uważnie przeczytałam świetne relacje jakie napisali wojtek37k, marinik, czy ooonaa. Wszystkie bardzo mi pomogły. Postanowiłam dodać do nich kilka moich spostrzeżeń, może z nich również ktoś skorzysta Smile
Plany, żeby gdzieś na krótko pojechać kołatały się w mojej głowie od jakiegoś czasu, ale nie myślałam o Hiszpanii. Decyzja, że to będzie podróż do Barcelony zapadła nagle, a głównym bodźcem do jej podjęcia była cena biletów lotniczych, jaką zaproponował Ryanair. Niespełna 400 zł za bilet w obie strony, to była cena do przyjęcia. Można i taniej, ale ponieważ wyjazd był możliwy tylko do końca listopada, klamka zapadła.
Przez kilka dni przed wylotem pogoda płatała figle i z powodu gęstej mgły samoloty z Modlina często odlatywały z opóźnieniem...a czasem nie leciały wcale. Bardzo się tego obawiałam, bo przy wycieczce, która ma trwać 4 dni utrata choćby kilku godzin wprowadza duże zakłócenia. Na szczęście nie wprowadziła... :-), chociaż dzień był mglisty.
Podróż z Warszawy do Modlina jest możliwa na różne sposoby, my wybraliśmy kurs z zaprzyjaźnionym warszawskim taksówkarzem, za 100 zł.
Od grudnia zaczyna działalność taka linia http://rewelbus.pl/..., która proponuje dobre warunki / zabiera klientów sprzed domu/ i niezłe ceny. Być może ktoś będzie chciał skorzystać z takiego rozwiązania.

Z tylko godzinnym opóźnieniem samolot Boeing 737-800 odleciał do Barcelony w piątkowy poranek.

 

Bujamy w obłokach

Czasem na lecący samolot patrzy się w dół :-), nie byliśmy sami w przestworzach.

 

Jeszcze chwila nad Alpami

 

I po dwóch godzinach i 50 minutach lądujemy w Barcelonie, na lotnisku El Prat

  Tagi: Brak
Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013
Odpowiedź na pierwsze istotne pytanie "Jak się dostać z lotniska do hotelu?" można znaleźć jeszcze podczas lotu, bowiem Ryanair proponuje taxi z lotniska do dowolnego miejsca w Barcelonie w cenie 12 euro od osoby. Jeżeli podróżują 2 osoby, jest to atrakcyjna cena, przy 4 osobach lepszym rozwiązaniem wydaje się normalna taksówka, gdzie kurs z lotniska do centrum kosztuje około 30 euro.
Gdyby jednak ktoś się decydował na taxi Ryanaira, to kupuje bilet od razu w samolocie / można od razu kupić również bilet powrotny z hotelu na lotnisko/, w hali przylotów czeka przedstawiciel firmy transportowej, który informuje z którego miejsca jest odjazd.
Wystarczy wyjść przed terminal

Z pewnością można znaleźć tańszy sposób, żeby się wydostać z lotniska, są przecież autobusy miejskie, ale tego dnia był strajk komunikacji /podobno to się często zdarza/ i autobusy nie jeździły do godziny 16.00.
Transport Ryanaira / niewielki bus/ zawiózł nas bezpiecznie do hostelu HMB, mieszczącego się w centrum, w bocznej uliczce odchodzącej od ulicy Diagonal, około 500m od budynku Casa Mila.

Hostel czysty, w umiarkowanej cenie, w dobrej lokalizacji.

W samolocie Ryanaira można również za 3 euro kupić plan Barcelony, posiadanie którego uprawnia do 10% zniżki podczas zwiedzania niektórych obiektów. Na planie podane są numery linii metra i numery autobusów, jakimi można się dostać do poszczególnych miejsc godnych zwiedzania.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013
Sposobów zwiedzania Barcelony jest pewnie tyle ilu turystów, ja przedstawię ten, który wybrałam. Nie twierdzę, że jest najlepszy, ani najtańszy...ot, jeden z wielu. Dla mnie okazał się strzałem w dziesiątkę.
Autobusy Barcelona City Tour odjeżdżają z Placa Catalunya. Pierwszy o 09.00...ostatni o 19.00
Są 2 linie:
Pomarańczowa - Orange Route- zwana również West Route i
Zielona- Green Route - zwana również East Route /Green= Verde/
Wszystkie autobusy tej korporacji są czerwone,piętrowe, z przodu autobusu jest oznaczenie, czy to jest linia pomarańczowa, czy zielona. Piszę o tym dlatego, że konkurencyjna firma ma autobusy zielone, ale nimi nie można jeździć na te same bilety. Natomiast w czerwonych autobusach można dowolnie zmieniać linię z zielonej na pomarańczową.
Bilet na 1 dzień kosztuje 24 euro / dziecko 4-12 lat 14 euro, dziecko 0-3 lata 0 euro/
na 2 dni 31 euro / 18 euro 0 euro/

Na pierwszy rzut oka wydaje się drogo...ale wraz z biletem otrzymuje się małą czerwoną książeczkę ze zniżkami na bilety wstępu do różnych obiektów i wystarczy, że wyskoczymy z autobusu, żeby zwiedzić na przykład Casa Batllo / 20,35 euro- 2,04 euro/ i akwarium /19,45 euro- 1,95/, a już o 4 euro mamy tańszy bilet.
Autobusy jeżdżą mniej więcej co 15 minut, 4 przystanki są wspólne dla obu linii i tam się można przesiadać. W autobusie można wziąć słuchawki i podłączyć do audio guida przy każdym siedzeniu. Nie ma wersji polskiej, angielska jest na kanalee 3 i 11.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013
Linia pomarańczowa
Przystanek 1 - Placa Catalunya

Jest to miejsce w centrum Barcelony, gdzie krzyżują się linie metra i autobusowe. Znajdują się tam liczne sklepy, hotele i restauracje.

Od Placa Catalunya zaczyna się najsłynniejsza ulica Barcelony La Rambla. Już w świątecznym wystroju, ale w listopadowy wieczór nie bardzo zatłoczona.

Przystanek 2 - Catedral- Gotic

Wysiadając na tym przystanku można zobaczyć dzielnicę Barri Gotic, czyli Stare Miasto oraz zbudowaną między XIII a XV w. katedrę św. Eulalii. Jest to siedziba archidiecezji barcelońskiej i arcybiskupa Barcelony.

Katedra jest poświęcona św. Eulalii, drugiej patronce miasta, która według opisów historycznych zginęła podczas ostatnich prześladowań chrześcijan w Barcelonie w wieku 13 lat. Legenda głosi, że zanim Eulalia miała być stracona była bita, torturowana natomiast tuż przed egzekucją została obnażona publicznie, ale w tym momencie spadł śnieg, który zasłonił jej nagość tym samym oszczędzając jej skromność. Święta jest pochowana w bogato zdobionym, alabastrowym grobowcu pod ołtarzem głównym w Katedrze.

Peg
Obrazek użytkownika Peg
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 dzień temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

Dana super, że piszesz o takich szczegółach Good  są one  bardzo ważne przy planowaniu podróży Mail 1

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 4 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana .

  Czym więcej jest relacji na temat Barcelony ,tym lepiej.

Każdy kto odwiedził to miejsce jest zachwycony,i nam czytającym się to udzielaSmile

  Więc czekam na Twoją BarceClapping

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Peg, janjus...tak własnie się staram, żeby moje relacje były w połowie informacyjne, a w połowie emocjonalne. Zawsze piszę z nadzieja, że może komuś ułatwią podróż Smile

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013
Przystanek 3 - Passeig de Colom

Ulica La Rambla, która zaczyna się od Placa Catalunia, kończy się przy Placa Portal de la Pau, gdzie stoi pomnik Krzysztofa Kolumba.
Obiekt został wzniesiony z okazji Wystawy Światowej, która odbyła się w stolicy Katalonii w 1888 roku, żeby upamiętniać miejsce powrotu Krzysztofa Kolumba z jego pierwszej wyprawy do Indii Zachodnich. 3 kwietnia 1493 roku odkrywca został powitany tutaj przez parę królewską, Izabelę i Ferdynanda.
Pomnik o wysokości 60 metrów ma kształt kolumny, na której szczycie znajduje się siedmiometrowa sylwetka Kolumba wskazującego palcem wyjście z portu. Jest najwyższym spośród 64 pomników odkrywcy na świecie.
W środku kolumny znajduje się winda mieszcząca 4 osoby, którą jeszcze niedawno można było wjechać na samą górę, ale na razie winda nie działa...i według pani z informacji turystycznej nieprędko będzie działać Sad

Miał być Kolumb w roli głównej....wyszło inaczej Lol

 

Przystanek 4 - World Trade Center

World Trade Center w Barcelonie jest centrum biznesowo-handlowym, uroczyste otwarcie było w 1999 roku. Centrum zostało zaprojektowane przez amerykańskiego architekta Henriego N. Cobb, budynek ma kształt łodzi, składa się z czterech części. Przede wszystkim znajdują się tam biura, sale konferencyjne oraz hotel pięciogwiazdkowy, Grand Marina.

algida (nieaktywny)
Obrazek użytkownika algida

dana Dance 4

Asia
Obrazek użytkownika Asia
Offline
Ostatnio: 2 lata 9 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana dotarłam Drinks

...nieważne gdzie, ważne z kim...

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 miesiąc temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

I znów BarcelonkaDance 4

Strony

Wyszukaj w trip4cheap