--------------------

____________________

 

 

 



Puma Na Bali 2015

173 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Towarzystwo przysnęło, no to może Was obudzę .... jedzimy do Tirtagangga , jak juz wspominałam miejsce to odwiedziłam za namowa Małego Zająca . W Tirta znajdują się tzw . Stawy Królewskie , w przeszłości mniejsce to było dużo większe to co przetrwało do dziś to zaledwie mały wycinek. Niewątpliwą atrakcją sa kamienne, okragłe płyty wystające ponad powierzchnię basenu, w którym pływają naprawdę wielki okazy karpi ozdobnych. Miejsce to (przynajmniej podczas naszego pobytu) było w większości opanowane przez młodzież, spacerujące pary młodych balijczyk,ow, jest tam tez miejsce (basen naturalny) w kt,órym można się wykąpać , fajne miejsce na popołudniowy  odpoczynekParty

Miejsce jaest naprawde przepiękne i co najważniejsze, co myślę widac na zdjęciach prawie całkowicie puste

no i oczywiście przepiekna, zadbana roślinność

Rzeżby były naprawde przerażające

Troche mnie chyba poniosło z ilością zdjęć z tego miejsca , ale naprawde było tam uroczo .

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Wejście do Tirtagangga 20.000 rupii, mkniemy dalej, bo słońce zaczyna zachodzić a my mamy jeszcze w planie Ujung i wspaniały pałac na wodzie, niestety odpuszczamy pozostałości pałacu królewskiego Kerta Gosa , bo za chwile zamkną nam Pałac na wodzie....a szkoda. Pałac na wodzie położony jest nad brzegiem morza jest to stosunkowo nowy obiekt bo z 1919 r, został on uszkodzony w 1963 roku podczas trzęsienia ziemi, i doszczetnie zniszczony w 1976 roku. Został odbudowany a historia tego miejsca jest o tyle ciekawa ze kiedys mieściło się tu więzienie dla osób trudniących się czarną magią. Król panujący w czasach 1909-1945 zachwycił sie jego położeniem , widokiem na morze i zarządził przebudowe go na swoją rezydencję. Miejsce to stanowi wspaniałe miejsce do odpoczynku dla mieszkanców wioski Ujung , którzy faktycznie tutaj się bawią, odpoczywają , czy uprawiaja jogging i co ...znów zero turystów , wejście dośc drogie bo 35.000 rupii. No to spacerujemy, a pania w czerwonych leginsach która uprawiała jogging mijamy kilkakrotnie

Słońce pomalutku zachodzi a my wracamy do hotelu ...... jutro jedziemy do Ubud

Hapol
Obrazek użytkownika Hapol
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 01 sie 2014

Aaaaa tam przysnęło....wstaw Pumi siakieś weżyki ewentuuuułłłalnie pajączki to zobaczysz jak siem rozruszają ROFLROFLROFLMosking

"Nadzieja to największe skur......two jakie wyszło z puszki Pandory"....

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Hapolku co ja poradze że wszystkie węzowate omijaja mnie na kilometr ........ *girl_devil* . Pajączków tyz nie było ale niedługo będa małpy i dziobaki ptaki moga być ? Vampire

Hapol
Obrazek użytkownika Hapol
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 01 sie 2014

Na bezrybiu i rak ryba Mamba no trudno mogą być ROFLMosking

"Nadzieja to największe skur......two jakie wyszło z puszki Pandory"....

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Następnego dnia około godz 12 jedziemy do Ubud , tam mamy zaplanowane 3 noce w hotelu Tebesaya Cottage , hotel 3* ale ma bardzo dobre opinie na tripie i jest prawie w centrum Ubud. No to jedziemy , przyjeżdzamy trochę przed godz 13. ale pokój czeka , szybko sie rozpakowujemy (częściowo ) i oczywiście pierwsze kroki kierujemy do Małpiego Lasu od hotelu to jakieś 10 minut spacerkiem , ale najpierw uzupełniamy kalorie o całkowicie nie balijskie danie

Nasz pokój i okolica

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

w końcu docieramy do Małpiego Lasu.... na obudzenie kochane małpki Yahoo

Zwarta grupa pod wezwaniem wyciągnietej stopy, chość może nie do końca zwarta Lol

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Małpi Las to miejsce magiczne, zwłaszcza po południu, małpy spokojne bo najedzone, zero agresji, i co ..... jak zwykle mało ludzi Yahoo

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 25 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Pumcia, świątynia Tirtagangga przepiekna Yahoo nie dotarłam tam i juz żałuję ..

No trip no life

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Opuszczamu to magiczne miejsce ..... żegnamy małpy obzarte do granic możliwości, co niektórym nawet sie ruszyć nie chce

Strony

Wyszukaj w trip4cheap