--------------------

____________________

 

 

 



Puma Na Bali 2015

173 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
marylka80
Obrazek użytkownika marylka80
Offline
Ostatnio: 2 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 22 sty 2014

Pieknie tam Pumciu! Oj jak mi sie marzy Bali...tylko skad brac czas na te wszystkie podroze...ehhh...ciekawa jestem Ubudu. Mam tam na oku kilka hotelikow i jak juz tam dotre to nie ma innej opcji, musze sie tam znalesc Biggrin Ciekawa jestem twoich miejscowek Biggrin

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Hej Smile

Ja też chętnie pozwiedzam z Tobą Bali...bo moje Bali już za siedemdziesiąt parę dni.

Mam pytanie odnośnie Pura Ulun Danu Batur. Jaki tam jest teren? Czy trzeba pokonać schody, żeby się tam dostać? Jeżeli tak, to dużo jest tych schodów?

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Aniu...taaaaaa napewno *girl_devil*

Indy no małpki w Ubud były wjatkowo spokojne, gdybym miała tam iść po pobycie na Redangu to juz bym taka happy nie była Cray 2

Plumerio... to prawda małpy potrafia prześmieszne pozy przybierac Lol
Mika ciesze się ze dotarłaś ... kokardki złapałam w locie Girl witch

Aga ...jeszcze chwilka i lazurki też będą Sun bespectacled

Świerszczyku fajnie ze mnie znalazłaś

Jestem, jestem troche problemów mnie przygniotło ale się wykaraskałam i lecimy dalej Wizard

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Marylko ja w Ubud spędziłam malutko czasu, oj bardzo malutko, nasze 4 noce były w Sidemenie i tam się skupiłam bardziej na hotelu, tzn.widokowo, w Ubud poniewaz na 2,5 dnia pobytu 2 dni to były wycieczki, więc w hotelu tylko spaliśmy, dlatego wybrałam typowy hotel w centrum , w dobrej cenie, widoczkow to tam raczej nie było, ale w sumie to o to mi chodziło. Przyznaje że takiego problemu z wyborem hotelu jak na Bali (Ubud) jak dotąd nie miałam.....  ten był wybierany pod kątem dotarcia do centrum z buta, czystości, dobrej ceny do jakości i to otrzymaliśmy za 3 noce tam spędzone zapłaciliśmy około 650 zł.... dla porównania w Sidemenie za 4 noclego około 1800 zł.

Dana .... schodów tam nie było ( o matko jeśli nie pomyliłam nazw światyn) jesli chodzo Pura Besakih to tam jest podejście pod świątynie ...ale o niewielkim nachyleniu no i potem schody, jak widać na zdjeciach .

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Gotowe na dalsze zwiedzanie Bali ? Miotły gotowe ? No to lecimy Girl witch

Na dziś mamy umówionego kierowcę , o którym na forum już było , namiary dostałam od Kieni i Agi (dzięki dziewczyny) . Jeszcze drogą mailowa wytargowłam 40 usd za dzień . Punktualnie o 8.30 Putu melduje sie w naszej recepcji, robi naprawdę sympatyczne wrażenie.....uśmiechnięty, miły.....

Nasz zierwszy punkt to tarasy, na pytanie czy chcemy zejść na dół, PEWNIE że tak ..... jest przepięknie , to chyba pierwsze tak zielone, błyszczące, mieniące się w słoncu tarasy, które zobaczyłam.

Jak widać Pinokio jest tu dość popularny

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Dzięki, Puma. Smile

Zadaję takie dziwne pytania, ponieważ będę podróżować z osobą niepełnosprawną, która porusza się o kuli i  nie chodzi po schodach. Pura Besakih niestety nie wchodzi w grę... Sad Zaplanowałam wizytę  w czterech świątyniach: Pura Ulun Danu Batur, Pura Taman Ayun, Pura Taman Lot i Pura Delem Agung w Monkey Forest. Jeśli ktoś z forumowiczów ma wiedzę na temat dostępności tych miejsc dla osoby niepełnosprawnej, bardzo proszę o informacje. Czy Małpi Gaj jest w ogóle w zasięgu dla takiej osoby, czy może powinnam zmienić plany? A co z tarasami ryżowymi, tylko do oglądania z góry, czy sądzicie, że ktoś o kuli da radę?

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dojeżdżamy do

Zapomniałam napisać ze te tarasy powyżej to oczywiscie tarasy w Tegellalang

sama swiątynia jest położona tuz obok KOSZT WEJŚCIA 15.000 RUPII

Putu ubiera nas w sarongi

i jesteśmy gotowi

jak i wcześniej jesteśmy sami , turystów zaledwie parę osób

JA  i PUTU

Jest pięknie, spokojnie i relaksująco.

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana Małpi las jak najbardziej ...to miejsce gdzie wodospad i to wielkie drzewo można ominąć, zresztą tam małpek i tak nie ma. Gunung Kawi niestety odpada, ale Tirtha Empul już poże być ...jeśli dobrze pamiętam nie ma tam schodów, ale w miarę jak będę pisać i wklejać zdjęcia będziesz mogła to ogarnąć.

Jedziemy do Pura Gunung Kawi w Tampaksiring  .Kompleks położony jest w malowniczej dolinie rzeki Pekerisan, w otoczeniu tarasów ryżowych i przepięknej roślinnośći. Droga na początku idzie ostro w dół, niestety potem trzeba się będzie wspiąć do góry.

Sama świątynia wydrążona jest w skale i uznawana jest za grobowce królewskie. świątynia ta jest bowiem mauzoleum rodziny królewskiej panującej w Xi w. Piszę że uznawane bo choc przekaz czy raczej legenda głosi ze spoczywa tu król , jego małżonka, syn i dziewięć nałożnic to archeo;odzy nie potwierdzają tej wersji, ponieważ nie odnaleziono żadnych szczątków . Natomiast sami balijczycy powtarzają historię o olbrzymie KEBo Iwo który własnymi pazurami wyrzeźbił reliefy w jedną noc. To miejsce to prawdziwa oaza spokoju .

A prowadząca do nich droga wśród pól ryżowych zachwycająca, cho pot leje się do oczu

tymczasem my podziwiamy inni a w zasadzie inne  ( bo na Bali od noszenia ciężarów sa kobiety *girl_devil*)

naprawde ciężko pracują

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tirtha Empul już jutro, a żeby Was nie zamęczyć kolorem zielonym na dobranoc, troszke błękitu

julka2
Obrazek użytkownika julka2
Offline
Ostatnio: 7 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Puma nie męczysz bo te zielone widoki są cudowne Good

Strony

Wyszukaj w trip4cheap