--------------------

____________________

 

 

 



Singapur-Bali-Nusa Lembongan -lipiec/sierpień 2015

269 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
eve
Obrazek użytkownika eve
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 07 lip 2014

Poproszę również namiary na kierowcę.. Relacja przekonała mnie na wybór Nusy, noclegi już wstępnie porezerwowane Biggrin

Eny
Obrazek użytkownika Eny
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 02 lis 2015

Jadę w ferie zimowe i jestem cała w skowronkach:))). Lecimy z córkami (9 i 12 lat) i Lembongan chociażby z tego powodu jest nam wygodniejszy, chociaż przy Gili można z żółwiami pływać..., no nic rybki wystarczą:)

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Eny w ferie zimowe, czyli w porze deszczowej? bardzo ciekawa jestem jak wtedy wyspa wyglada, liczę że relacja po będzie? Biggrin

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Nusa Penida też jest cudowna! Czas tam zatrzymał się 100 lat temu. Gorąco polecam, jakby co...

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

własnie żałuje, że tam sie nie zapuściłam  Biggrin ale może będzie jeszcze okazja zawitać w te strony i nadrobić zaległości

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

podsumowując pobyt na Nusie uważam, że to cudowne miejsce dla kogoś kto szuka  lokalnego folkloru, pięknych widoków, fajnego  towarzystawa (choc sporo też było turystów z Chin) i nie chce wydawać dużej sumy na nocleg czy wyżywoenie.

Nasza dwójka za 5 dniowy pobyt w Alma Nusa, 3 masaże, wynajem łódki i opłynięcie wyspy + snurki, dużą ilosć jedzenia (jedlismy w hotelowej restuarcji codziennie albu lunch, albo kolację i zwykle było to przystawki, 3 dnia główne , desery i pyszne koktajle ) + kilka drinków i piwe zapłaciliśmy 1250 zł!! Biggrin gdzie ja w Polsce za tyle wypocznę i dobrze zjem ja się pytam ? ;). Tak wiec miejsce cudne rownież pod względem cen.

Ale tymczasem czas na ostatni przystanek na Bali, czyli Uluwatu.

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Z Nusy do Sanur wracamy z tym samym przewoźnikiem , czyli Glory, spod hotelu zabiera nas samochód, wszystko przebiega sprawnie i szybko.

W Sanur troszke długo trwa zacumownie bo fale nie pozwalają w spokoju dobic do brzegu (na te transfery morskie lepiej zaopatrzyć się w aviomarin, bo dośc mocno buja, na szczęście płynie się zaledwie 30 minut). z Sanur mamy równiez transfer, ale nie do samego Uluwatu - możliwe sa tylko te bardziej popularne miejsce i wybieramy transfer do Jimbaran, skąd biezemy taxi i śmigamy do hotelu. (taxi kosztowała jakies 30 zł)

Hotel: Uluwatu Cottages - generalnie wszystko z hotelem w jak najlepszym porządku, ładny teren z super widokiem, zadbany ogród, duże pokoje ....ale po tych wszystkich balijskich, drewnianych chatkach jakoś mało klimatycznie dla mnie tu było. Nawet to, że w restauracji leciało jakies radio z dość mocną, komercyjną muzyka mi przeszkadzało ;). Gdybym przyjechała w to miejsce na początku wyjazdu odbiór mógłby być zupełnie inny, ale mając porównanie z Ubud czy z Nusą, to ten hotel najmniej mi się podobał.

  

wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 mar 2014

Korolowa i fajnie , że piszesz dalej Biggrin 

LORD
Obrazek użytkownika LORD
Offline
Ostatnio: 5 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 11 maj 2015

popieram Wojtka Biggrin

www.foto-tarkowski.com

a robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

z dużym opóźnieniem, ale lecę dalej z relacją Biggrin

ostatnie dni na Bali spędziliśmy w Uluwatu, poruszaliśmy się właściwie miedzy dwiema plażami.

Pierwsza - zlokalizowana 10 minut na piechotę od naszego hotelu: PecatuBLUE POINT BAY - Blue Point to nazwa hotelu, ale wszyscy na plażę mówili własnie Blue Point i tak najłatwiej ją znaleźć jak sie chce pojechać taxi czy kogoś zapytać o drogę. Miejsce super, stromy klif na którym zlokalizowana jest cała masa knajp, widoki cudowne! mnsótwo surferów, generlanie raczej młodsze i wyluzowane towarzystwo. Idealne miejsce na dobrego drinka czy piwo i podziwianie zachodów słońca. Poniżej zdjecia z róznych dni i różnych godzin z tego miejsca, oczywiscie mocne odpływy sprawiały, że plaża wygladała za każdym razem inaczej, ale zawsze pięknie Biggrin

parking

knajpki

Strony

Wyszukaj w trip4cheap