--------------------

____________________

 

 

 



Singapur-Bali-Nusa Lembongan -lipiec/sierpień 2015

269 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

po długim spacerze ponownie spacerem wracmy do centrum Ubud, a dokąłdnie pod Pałac gdzie jest generealnie punkt zbiórek, tam łapiemy taxi i wracamy do hotelu (koszt to 40 tys, czyli jakies 3,5 $)

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Korolowa- dotarłam!!! spózniona, ale jestem i oczarowana twoimi zdjęciami. Singapur piekny i moge sie wniego gapić bez końca!!! Czekam zatem na więcej sin- jak obiecałas na koncu!!!

super ze tak wszystko szczególowo opisdane- takie relacje lubie, po nitce do kłebka!!

życie to nieustająca podróż

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

dziękuje Aga, choć mi sie wydaje, że własnie mało piszę, zdawkowo, ale nie umiem się za bardzo rozpisywac Biggrin a i juz po czasie ulatuje dużo rzeczy, chyba następnym razem bede robić na bieżąco notatki w wordzie i potem je tu wklejać Biggrin

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Korolowa najwazniejzse to szcegółowe opisy własnie jak sie dostac z lotniska do centrum, jak napisałas, jakie linie, kolory itd. Potem jak człowiek czyta i wszystko zwizualizowane to odrazu sie mniej boi, ze sie pogubi :):):)

życie to nieustająca podróż

LORD
Obrazek użytkownika LORD
Offline
Ostatnio: 5 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 11 maj 2015

SUPER...

www.foto-tarkowski.com

a robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

a to się cieszę Biggrin że jest to pomocne, zresztą zawsze mozna dopytać na watku i o ile autor pamięta Wink to odpowie co i jak

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

A więc lecimy dalej, 1 dzień w Ubud, zaraz po przylocie spedziismy, już tylko w hotelu, 2 dzień do południa w hotelu, a nastepnie w Ubud i Monkey Forest, na 3 dzień natomiast umowilismy się z naszym kierowcą na całodzinny objazd najciekawszych miejsc. Kierowca punktualnie stawił sie pod hotelem o 9.00 i ruszylismy.

1. Przystanek pierwszy to położone dość bilisko od Ubud tarasy ryżowe w wiosce Tegalalang. Było jeszcze wcześnie stąd mało turystów, co oczywiscie nas cieszyło Biggrin A tarsy? choć  ryż był niedawno sadzony to i tak zrobiły na mnie mega wrażenie, było zielono i pięknie! Mogłabym tam cały dzień spedzic, naprawdę Biggrin to miejsce ma dla mnie cos magicznego (w sensie Bali i cała ta zieleń, pola ryżowe itp).

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

2. Przystanek numer dwa to piękna Pura Gunung Kawi (info:  jest kompleksem świątynnym wykutym w X wieku w skałach zbocza malowniczej doliny, na obu brzegach płynącej doliną rzeki. Do świątyni prowadzi kilkaset kamiennych schodków. Cała dolina jest otoczona pięknymi tarasami ryżowymi.)

Miejsce przepięknie położone, ponownie sporo ryżowych tarasów i pięknych widoków, rzeka, liany, i ta obłędna zieleń! Droga do świątyni to sporo schodów, wzdłuż drogi mamy możliwośc zrobienia zakupów u lokalnych mieszkańców, robią naprawde piękne rzeczy z drewna (żadne tam chińskie twory)

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

3. Przystanek numer trzy to świątynia Pura Tirta Empul  ( info: świątynia jest jedną z ciekawszych świątyń balijskich. Została zbudowana w X wieku wokół gorącego źródła, które do dzisiaj bulgoce na dziedzińcu świątyni. Balijczycy przychodzą do świątyni, by odbyć rytualną kąpiel. Przypomina to trochę kąpiel Hindusów w Indiach w Gangesie)

Świątynia również piękna i  warta zobaczenia, choć tutaj już zdecydowanie więcej ludzi.

  

  

  

  

  

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

4. Przystanek numer cztery to plantacja kawy, miejsce gdzie sporo fakultetów staje na degustacje kawy, herbaty, ale nie ma to nic wspolnego z masówką, a przynajmniej sie jej nie odczuwa w tym miejscu. Można znaleźć stolik na uboczu i spokojnie sobie degustować, odpoczywać itp.

Generalnie cały zestw kaw i hebrat jest darmowy, jeśli któras zasmakuje można ja zakupic w sklepiku. Natomist słynna kawa Kopi Luwak jest już płatna ekstra (około 10 zł na nasze za jedną filiżankę). My spróbowaliśmy oczywiscie, ale nie powiem aby była to najlepsza kawa jaką w życiu piłam Biggrin  Wink

  

Strony

Wyszukaj w trip4cheap