--------------------

____________________

 

 

 



MSC PREZIOSA-rejs do Szkocji i na zaczarowana Islandie (maj 2019)

109 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
mabro
Obrazek użytkownika mabro
Offline
Ostatnio: 4 godziny 9 minut temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Widziałam już sporo fotek z Islandii ale tak pięknej pogody to chyba nikt nie miał - wodospad w słoneczku cudowny, gejzer również Good

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 15 minut 6 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Oglądanie na żywo tej przyrody, a w szczególności gejzerów i wodospadów musi być super!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 13 cze 2015

To bez watpienia fakt,ze mialem fuksa z pogoda,ale ja w ogole podrozujac po Skandynawii prawie zawsze mialem dobra pogode wbrew temu co mozna czesto przeczytac o tych regionach swiata

Nastepny punkt programu to zalozony w 1928 roku Parka Narodowy Þingvellir

To miejsce szczegolnie wazne dla mieszkancow Islandii,bo odbyl sie tutaj w roku 930 pierwszy ich zjazd parlamentarny  o nazwie Althing oraz ogloszono tutaj w 1944 roku niepodleglosc Islandii

Ale pozatym i co dla turystow pewnie ciekawsze jest to obszar,gdzie stykaja sie dwie plyty tektoniczne-euroazjatycka i polnocnoamerykanska.Obszar ten znajduje sie tez nad najwiekszym jeziorem Islandii.

W sumie planujac podroz na Islandie i ogladaj fotki z poszczegolnych atrakcji myslalem,ze ten punkt wycieczki nie bedzie niczym az tak szczegolnym,ale musze powiedziec,ze bedac na miejscu zrobila na mnie wrazenie ta wielka przestrzen,ktora mozna bylo tam zaobserwowac -szczegolnie stojac na gorze tego wawozu i tej doliny,gdzie te dwie plyty sie ze soba spotykaja.No dobra dosc gadania-kilka fotek.

Kierowca wyrzuca nas na parkingu na dole doliny i sciezka powoli sobie mozna isc w jakies 15-20 minut na gore,gdzie sie mamy gdzies za 45 minut spotkac.

Sciezka prowadzi wzdluz najbardziej spektualrnego wawozu w tym rejonie o nazwie Almannagjá.Aczkolwiek caly ten rejon jest pelny jakis szczelin i mniejszych wawozow,bo plyty tektoniczne wywoluja tutaj duza aktywnosc sejsmiczna oddalajac sie od siebie srednio o 1 cm na rok

Widok na najwieksze jezioro w Islandii-po drodze jadac kawalek wzdluz brzegu tego jeziora bylo widac,ze chetnie odwiedzane tez przez lokalsow

Gdzie w Europie ma sie jeszcze widok na taka niezabudowana przestrzen??

W koncu dochodze do tego miejsca,gdzie obradowal ten ich pierwszy parlament-dokladnie tam gdzie jest flaga

Zeby tam dosc trzeba odbic troche boczna sciezka i pojsc kawalek w dol

Wracam ta sama sciezka do glownej trasy wzdluz wawozu i posrod takich imponujacych scian dochodze w koncu na gore

na gorze ma sie jeszcze lepszy widok na cala ta doline

Widok z gory na ten duzy wawoz,ktorym szedlem od dolu doliny

Na gorze jest obok punktu widokowego sklepik z pamiatkami,mala restauracja ,WC i duzy parking -tak ze pelne zaplecze turystyczne.W sklepiku widze tez,ze wiele osob opisujacych Islandie mialo racje piszac,ze obzeraja sie tam masowo naszym Prince Polo -rzeczywiscie jest i to centralnie przy samej kasie ROFL

Po spotkaniu z kierowca na parkingu tam wracamy juz w kierunku statku.Po drodze zaliczamy jednak jeszcze jeden postoj.Przy samej drodze jest nieduza zagroda,gdzie stoja te slynne koniki islandzkie.Dla mnie to nie az taka duza atrakcja,ale dla kilku osob z autobusiku tak,a ze kierwoca ma ze soba nawet kilka marchewek to radosc jest obopolna-zarowno u pasazerow jak i u koni Biggrin Tutaj tez warto doadac,ze ci ktorzy wykupili wycieczke Zloty Krag u MSC z tej atrakcji zrezygnowac musza,bo autokary z nimi smigaja obok nas nie zatrzymuajc sie.Zdjec nie robie,bo schowalem aparat juz w plecaku myslac,ze bedziemy jechac juz prosta droga do statku.

Po ponad 6 godzinach troche umeczony,alej jak najbardziej zadowolony z wycieczki wracam na statek

 W miedzy czasie nad samym morzem zaczelo sie juz troche chmurzyc,a jeszcze godzine temu wglab ladu byla piekna sloneczna pogoda

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Huragan, Ty szczęściarzu jeden! - no faktycznie- mieć taką pogodę na Islandii - to naprawdę rzadkość; dopiero w słońcu widać pełną urodę tej wyspy; foty z tym Gulfossem po prostu MEGA!!! Good ; śliczny wodospad i te przestrzenie wokół.... oj robi to wrażenie; no pięknie jest - czekam na kolejną porcję

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 7 godzin 46 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Park Narodowy przepiekny!!

No trip no life

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 13 cze 2015

6 dzien            Reyjkjavik/Islandia

Jak widzicie w Reykjaviku spedzamy dwa dni i uwazam to za dobry krok MSC,bo jest tu naprawde duzo do zwiedzania-w samym Reykjaviku,jak i w okolicy.

Na drugi dzien pobytu wykupuje wycieczke u MSC na Polwysep Reykjanes.Wycieczka nosi nazwe Lunar Landscapes:Craters&Hotsprings.Niestety nie znajduje zadnej podobnej wycieczki u lokalnych operatorow i dlatego decyduje sie na wykup bezposrednio u MSC.Koszt to 90 Euro za osobe dorosla

Po okolo godzinnej jezdzie autokarem przyjezdzamy do pierwszej atrkacji tej wycieczki-czyli mostu pomiedzy kontynentami.Nazwa pochodzi stad,ze most jest polozony nad szeroka szczelina ,ktora stanowi granice pomiedzy polnocnoamerykanska i euroazjatycka plyta tektoniczna.I w tym miejscu jest to naprawde bardzo dobrze i wrecz namacalnie widoczne

Na horyzoncie widzicie Atlantyk-jestesmy niedaleko morza

Nigdy nie bylem w USA czy Kanadzie,ale jak by sie ktos pytal to przynajmniej geologicznie zaliczylem Ameryke Polnocna Biggrin

Ale nie tylko sama szczelina robi wrazenie,a tez okolica-az po horyzont niekonczaca sie "pustynia z lawy i kameini"

Ale nawet na tej pustyni widac oznaki zycia

Nastepnym punktem wycieczki jest gratka dla ornitologow,bo jedziemy nad same morze,gdzie sa klify gesto zamieszkale przez rozne ptaki

Niestety nie ma wsrod nich najbardziej znanych ptakow kojarzonych z Islandia czy maskonurow No coz-nie mozna miec wszystkiego.

Wulkaniczny brzeg

Nie pytajcie prosze jakie "wroble" tam maja swoje gniazda-jakies mewy,ale jakie dokladnie nie wiem-nie znam sie na tym.

Kawaleczek dalej stoi latarnia morska,ale obok niej wglab ladu widac tez unszaca sie pare i to wlasnie tam teraz pojedziemy.

Jazda tam trwa doslownie kilka minut i kierowca wraz z pilotka wypuszczaja nas na malym parkingu.Do samych goracych zrodel dochodzimy per pedes w jakies 10 minut

Wiem,ze nudny juz jestem,ale jak widzicie rowniez w drugi dzien pobytu na Islandii pogoda mi dopisywala

Szczegolnie jedno zrodlo wyroznia sie swoja wielkoscia-ilosci buchajacej z niego pary sa naprawde imponujace

Im blizej sie do tego zrodla dochodzi,tym bardziej jest imponujaco,bo do samego widoku dochodzi tez odglos tej syczacej pary,ktora pod wielkim cisnieniem ucieka z ziemi w powietrze

Jak widzicie do zrodla prowadzila tu kiedys inna kladka,ale zostala zniszczona podczas jednego z wielu trzesien ziemi,jakie ten teren nawiedzaja.Moge wam powiedziec,ze aktualnie,czyli w lutym/marcu 2020 ten teren jest tez bardzo aktywny sejsmicznie i mamy tam prawie codziennie trzesienia ziemi-niezbyt mocne,bo takie siegajace do 3-4 w skali Richtera,ale trzesie sie bardzo czesto,co niektorzy fachowcy uznaja jako bycmoze prognostyk rychlego wybuchu jednego z wulkanow na Islandii,ale oczywiscie nikt nie jest w stanie jak na razie takiego wybuchu przewidziec na 100%-sa to wiec tylko spekulacje

Na mnie ta buchajaca para robi mega wrazenie musze powiedziec.

Nazwa tego miejsca to Gunnuhver i wiaze sie z nim oczywiscie jak na Islandii prawie zawsze jakas legenda,ale szczerze mowiac juz zapomnialem o co w tej legendzie chodzilo

cdn

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Jakby ktos chial obejrzec filmik video z etgo miejsca to wkleje wam moj filmik stamtad

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 7 godzin 20 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...krajobraz miejscami bardzo..."irlandzki" ; )

ale "parowanie gejzerów"to coś fantastycznego i tak bardzo "utożsamianago" z Islandią ...

...jak dla mnie GŁÓWNIE z Islandią ; )))

muszę TO kiedyś zobaczyć !!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 5 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Gejzer na tle niebieskiego nieba ? Bezcenne Secret

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 7 godzin 46 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Wow, ale niesamowite ujęcia Good i super miejscóweczka, nie byłam tam..

Pewnie,że 2 dni na okoliczne atrakcje to rewelacja .. szczególnie ,że na statku to rzadkość . Powiedziałabym nawet więcej i przez tydzien byłoby co ogladać 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap