--------------------

____________________

 

 

 



MSC PREZIOSA-rejs do Szkocji i na zaczarowana Islandie (maj 2019)

109 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

miejsce jest fantasctiko !!! mi tez sie bardzo podobało

to chyba ta sama góra , którą ty pokazujesz...

U mnie gdzies tam ledwo ślady sniegu , na twoich fotkach pieknie biala

a czy tego skalnego zwierzaka spotkałeś ?

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

ClappingYahooLol

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 godzina 34 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

piękne te lawowe krajobrazy... ja lubię wulkany, więc mnie takie krajobrazy fascynują; 

(Nel, twoich wstawionych fotek nie widać!)

ale ten widoczek mnie urzekł

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 14 godzin 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Tak, taki tajemniczy i naturalny, super!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

no tak, oczywiście to był mój stary album więc nieudostępniony Biggrin Zaraz udostepnie

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

czy teraz widać 3 zdjecia ? poprawiłam

No trip no life

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 5 dni 5 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Tak Nel-widze twoje fotki.Niestety tego skalnego zwierzaka jakos przeoczylem

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 5 dni 5 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Kolejnym punktem wycieczki i dla mnie chyba najbardziej widowiskowym byly pola geotermalne Hverir znajdujace sie na przeleczy Namaskard.Dlatego niektorzy uzywaja tez tej nazwy na okreslenie tego obszaru.

Znajdziemy tu zarowno bulgoczace baseny blotne jak i fumarole czyli wyziewy wulkaniczne przez ktore na powierzchnie ziemi wydostaja sie gazy wulkaniczne,z czego najbardziej charakterystyczny bo dosyc dobrze wyczuwalne przez nasze ludzkie nosy to dwutlenek siarki majacy niestety niezbyt mily zapach zgnilych jaj

Chociaz musze przyznac,ze nie taki diabel straszny jak go maluja i ten zapach nie byl jakis bardzo dokuczliwy.Troche oczywiscie smierdzialo,ale nie bylo to tak jak opisuja niektorzy,ze robi sie niedobrze Bad albo popada sie prawie w nieprzytomnosc.

Ale dosc gadania-mysle,ze fotki z tego miejsca przemowia same za siebie

Juz jadac tam droga i zblizajac sie do Hverir nie trudno sie domyslic,ze to region aktywny wulkanicznie

No i wkoncu dojezdzamy na miejsce.Od parkingu mamy doslownie kilka krokow do pol termicznych.I idac te kilka krokow czlowiek sie czuje troche jak astronauta,ktory wyladowal na innej planecie.Nic dziwnego,ze NASA przygotowywala wielu swoich astronautow wlasnie na Islandii na wyprawy na ksiezyc,tez miedzy innymi tutaj blisko tego obszaru

Fumarole.Sa tam w kilku miejscach tabliczki ostrzegakjace,ezby nie pchac lap w pare i gazy wydostajace sie przez nie albo w innych miejscach,zeby jednak nie probowac czy bulgoczace blotko jest naprawde gorace Heat ,bo podobno zdarzaja sie tacy "yntelygenci",ktorzy jednak chca koniecznie przekonac sie na wlasnej skorze czy cos cos bulgocze albo syczy para jest naprawde gorace Laugh 1

Huragan taki glupi jeszcze nie jest,ale klade reke przy podnozu takiej furmanoli na ziemi i rzeczywiscie nawet tam jest wyczuwalna wysoka temperatura ziemi.

W poprzednim poscie niektorym sie spoodbala fotka z 

osniezona gora w tle,to tutaj tez ta sama gora obfocona z przeleczy Namaskard

Na pierwszym planie gotujaca sie ziemia,a  w tle snieg - cala Islandia Wink

Musze przyznac,ze popadlem tam troche w "fotoszal" i focilem Fotograf jak glupi ,ale jest chyb na ziemi tylko kilka miejsc,(Yellowstone;Kamczatka),gdzie mozna podobne rzeczy zobaczyc,wiec nie oszczedzalem aparatu

jak wiadomo niektore Panie lubia sie dla urody wysmarowac jakims blotkiem,ale tam bym raczej tego nie polecal Stop Biggrin

Po jakis 25-30 minutach opuszczamy to niesamowite miejsce,ktore jest ostatnim i dla mnie bez watpienia najbardziej fascynujacym  punktem tej wycieczki.Zupelnie jak krajobraz z innej planety.Teraz czeka nas jeszcze jakies 60 km powrotu na statek.

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Niesamowite ClappingClappingClapping

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 13 minut 43 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Krajobraz niesamowity - to połączenie wydobywającej się pary, ośnieżonej góry i rudej ziemi fantastyczne Clapping

Strony

Wyszukaj w trip4cheap