KENIA PO RAZ DRUGI!:)

81 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
slobcia
Obrazek użytkownika slobcia
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 6 dni temu
Rejestracja: 23 wrz 2013
KENIA PO RAZ DRUGI!:)

Chociaż od naszej podróży upłynęło już kilka miesięcy, postanowiłam w końcu napisać relację.

Była to nasza druga wyprawa do Kenii. Pierwszy raz byliśmy tam w grudniu 2011 r. Wtedy pokochałam Kenię z całego serca. Kiedyś moim marzeniem było pojechać do tego kraju. Gdy moje marzenie się spełniło, kolejnym największym było tam wrócić. A ponieważ marzenia mają to do siebie, że potrafią się spełniać, postanowiliśmy wbrew wszystkiemu raz jeszcze zaplanować naszą podróż do Kenii.

Naszym ograniczeniem były pieniądze. Jednak każdy ma swojego bzika;) moim bzikiem jest sprawdzanie, szukanie, porównywanie ofert, lotów etc. Wymagania były takie-dwa tygodnie. Nic więcej. Ja z Mężem generalnie jesteśmy mało wymagającymi turystami. Ma być czysto i….. tenis stołowy.*mosking*Już tak mamy, że staramy się wybierać hotele, w których jest stół do tenisa.Uwielbiamy grać na wakacjach w tzw. Ping-ponga. Z moich obserwacji od kilku lat wynikało, że najlepsze oferty są na początku grudnia, a następnie w weekend kończący ferie w Polsce. Ponieważ listopad ze względu na brak urlopu odpadał, pozostało czekać do końca lutego. W między czasie sprawdzałam jak przedstawiają się oferty last minute. Okazało się, największe obniżki oferuje Itaka, która wylatywała w niedzielę. Przeceny;) zaczynały się już we wtorek wieczorem, w czwartek zazwyczaj było jeszcze taniej a w piątek do 12 już ostateczna cena. Pierwszy raz byliśmy w rejonach Diani w hotelu Kaskazi. Tym razem było nam obojętnie tak naprawdę czy trafimy w rejon Diani, Mombasy, czy Malidi.

W końcu udało nam się ustalić, iż wylatujemy 2 marca 2014 r. Ponieważ jesteśmy z Gdańska, wylot był po 11(chyba-już ze względu na upływ czasu nie pamiętam dokładnie) postanowiliśmy wyruszyć dzień wcześniej i wykupić gdzieś nocleg. W połowie lutego kupiliśmy bilety na Polskiego Busa, zarezerwowaliśmy nocleg. W środę poprzedzającą wyjazd rozpoczęłam nasze pakowanie. W czwartek wieczorem już byliśmy spakowani, ale było jedno „ale”-nie mieliśmy wykupionych wczasów. Jak na złość moje obserwację akurat w tym jedynym terminie się nie sprawdziły. We wtorek zerowa obniżka. W środę wieczorem minimalna. W czwartek nic. W piątek Mąż już urlop rozpoczął. Ja od rana nerwowo sprawdzam oferty i… NIC. Minęła 12 i cisza. Az około godziny 14 wyświetliła się super oferta-dwa tygodnie all inc hotel Reef  za nieco ponad 4 tys. za osobę!:))))

Szybko wykupujemy i już tylko czekamy na wylot!

Do Warszawy docieramy bez problemu. Lot Itaki obsługuje LOT dreamlinerem. Samolot bardzo wygodny. Czas lotu to tylko 8 h i 15 min. Dzięki filmom czas upłynął naprawdę szybko.

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 10 miesięcy 4 tygodnie temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

ClappingDance 4 Pierwsza

Żelek
Obrazek użytkownika Żelek
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

REWELACJA Good

julka2
Obrazek użytkownika julka2
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Podziwiam za tą cierpliwość w oczekiwaniu na lasta Good

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 dni 13 godzin temu
Rejestracja: 24 gru 2013

 Też bylam w tym hotelu  przed i po safarii także chętnie powspominamWink

basia35

mikka
Obrazek użytkownika mikka
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 22 cze 2014

Z przyjemnością wgłebie sie w te relacjęYes 3 Podziwiam cierpliwość z lastemGood Kiedy ja się tego nauczę?Wink

pozdrawiam ciepło:)

Koniczyna
Obrazek użytkownika Koniczyna
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 dzień temu
Rejestracja: 28 wrz 2013

Slobcia- cieszę się na Twoja relację Biggrin dla mnie też Kenia to jak do tej pory najpiękniejsze miejsce w jakim byłam. W lutym miną już 2 lata od kiedy tam byłam. Trochę mnie przeraża to jak czas szybko leci, a z drugiej strony cały czas wspominam ten wyjazd i podobnie jak Ty wiem, że Kenia to miejsce do którego bardzo chciałabym wrócić.

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 6 miesięcy 1 tydzień temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Slobciaaaa....miód na moje serducho skacowane....:)

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Preved

Slobcia, czy dobrze zrozumiałam, że wczasy wykupłaś 2 dni przed wylotem?  Shok Na jakim portalu wyszukujesz takie super Last Minute?

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

slobcia
Obrazek użytkownika slobcia
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 6 dni temu
Rejestracja: 23 wrz 2013

Witam wszystkich zgromadzonych Dance 4 Tak-dokładnie dwa dni przed wylotem kupiliśmy wycieczkę na wakacje.pl Tak jak pisałam to od daaawwna śledziłam ceny. I wiedziałam, że poniżej 4,5 za osobę da się Biggrin Jednak tym razem jeszcze w piątek rano cena była ok. 5300 za osobę. Śmiesznie to wyglądało-walizki spakowane czekają przy drzwiach. na biurku leży wydruk  z Polsiego Busa i rezerwacja hostelu. a my...czekamy na ofertę. ale warto było. Dance 4

Gdy lecieliśmy w 2011 r. w ogóle płaciliśmy 3800/os za dwa tygodnie z all:) tez mega fuksem.

slobcia
Obrazek użytkownika slobcia
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 6 dni temu
Rejestracja: 23 wrz 2013

Dobra-jadę dalej!:)

Lądujemy w Mombasie i od razu uderza w nas gorące powietrze. Gdy zobaczyłam  to lotnisko to aż ze szczęścia się popłakałam Biggrin Bardzo chciałam wrócić do Kenii i właśnie to się działo.

Przechodzimy przez kontrolę paszportową, wykupujemy wizę i już od razu z każdej strony słychać Jambo. Bardzo lubię Kenijczyków za ich otwartość i uśmiech Biggrin W miarę szybko rozdzielają nas do autokarów, które dowiozą nas do hoteli. Tym razem przejazd jest dość krótki- trwa około 45 min(chyba Biggrin).

Dojeżdżamy do hotelu, zakwaterowanie trochę się przedłuża. Robi się przed 24. Pomimo późnej pory zapraszają nas na kolację. Tak naprawdę w hotelu już ciemno. W restauracji też tylko nieliczne światła się palą i do tego takie silne, ala jarzeniówki. Pierwszy raz w życiu myślę, że ten hotel nie jest ok. ale cóż. Zmęczeni kładziemy się spać. Wstajemy rano. Wita nas piękna pogoda. W świetle dziennym hotel przedstawia się zupełnie inaczej!!! Jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Strony

Wyszukaj w trip4cheap