--------------------

____________________

 

 

 



Meksyk 2011, baza CANCUN - 14 dni - co warto, co trzeba zobaczyć moim zdaniem

44 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013
Meksyk 2011, baza CANCUN - 14 dni - co warto, co trzeba zobaczyć moim zdaniem

Nasza przygoda z Meksykiem rozpoczęła się dość niespodziewanie - znaleźliśmy błąd w systemie rezerwacyjnym na stronie niemieckiego TUI, albo z jakiejś cud promocji co trwała 5 godz i wykupiliśmy 14 dni hotel BB w Cancun - wylot Monachium za 2045 zl/osoby.

Namysły za długo nie trwały, tyle że wylot mieliśmy następnego dnia, więc spakowałam się tak jak stałam.

Przed wylotem zdążyłam sprawdzić tylko nasz hotel. Wg pozycji na tripie był na 47/48 hoteli w Cancun - super. No ale cena boska, to co się będę hotelem martwić. No i dobrze, bo hotel był tylko bazą wypadową, doskonale zresztą położoną.

Wycieczki:
Wszystko organizowaliśmy sobie sami - nie ma z tym najmniejszego problemu.
Warto wypożyczyć autko ( my płaciliśmy w czasie świąt 30$/dzień i braliśmy na 4 dni )
Co zobaczyliśmy - lista:
1. Piramida Coba i park
2. Tulum ruiny i miasto
3. Valladolid - urokliwe miasteczko
4. Koniecznie CENOTY ( Dos Ojos, Gran Cenote, Cenote Zaci, ) - polecamy tam nurkowanie i snurkowanie - warto pojechać samemu - wstępy ok 50-150 pesos/osobę tj. ok. 15-40 zł
5. Akumal - plaża z żółwiami - można z nimi pływać za free
6. Xpu- Ha ( mało znane ale cudne miejsce i pustoooo - nie ma szarańczy turystów )
7. Park Xel HA - wodny park mnóstwo atrakcji - jest tam opcja all inc - 79$
8. Park XCaret - park -zoo, z fantastycznym nocnym show, zapierające dech w piersi - 79$
9. Wyspa Isla Mujeres - promy pływają w dwie strony z Cancun za 15$ - piękna wyspa z mnóstwem pięknych miejsc
10. Wyspa COZUMEL polecam na min 3 dni, znaleźć hotel i tam spędzić kilka dni - tam polecam Chankanaab Park - wstęp 20$ ( można opcjonalnie pływac z delfinami, fokami czy krowami morskimi ) - darmowe show fok, hamaki free, snurkowanie super warunki, poza tym boskie plaże PARADISE BEACH, PLAYA MIA, wszystko bajkowe na tej wyspie, Niestety albo trzeba wypożyczyć autko albo skuter, lub taxi, które są na wyspie piekielnie drogie :(
11. Punta Morelos - miasteczko rybackie a tuż obok piękny park CROCOCUN ZOO - można karmić papugi, małpy, krokodyle, i wiele wiele innych stworów :)
12. Samo Cancun - mekka turystyczna, my niekoniecznie lubimy drogie restauracje, wolimy poznać kulturę i obyczaje niż jadać w drogich kurortach, ale w Cancun trzeba pójść na show w COCO BONGO, nie trudno znaleźć to miejsce, Show na światowm poziomie, zabawa do rana - bilet ok 50$ w tym open alkohol bar, ektra na zakonczenie meksykanskich wakacji.

To chyba na tyle na start...

MEKSYK - moje TOP 3 - gdzie wrócę na pewno na dłużej niż marne 14 dni !!!

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

holidaymaniak
Obrazek użytkownika holidaymaniak
Offline
Ostatnio: 9 lat 3 tygodnie temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

UUUU super. Beda kolejne zajefajne fotkiDance 4

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

SUPER, Kasiu które miejsca u Ciebie zaliczasz również do TOP 3 ?( oprócz pięknego Mexico)

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 4 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Moje TOP 3 - kolejność nie ważna... MEKSYK, KENIA, i teraz mam problem, bo kulturowo Sri Lanka, widokowo Seszele Biggrin

Ale jestem pewna, że ja jestem w środku jednak czarna i bliżej mi do Afryki, stąd w głowie Etiopia, Tanzania, Uganda...

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

katerina
Obrazek użytkownika katerina
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Pieknie z niecierpliwoscia czekam na ciag dalszyClapping

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ojj Meksyk to ja planuje od zawsze! Niestety zawsze wpada cos innego, jednak kiedys tam zawitam oj tak! Czekamy na wiecej...

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasiu no to mamy podobne TOP 3 u mnie 1.Meksyk, 2.Tajlandia, 3.Kenia

Seszele owszem widoki najpiękniejsze z wszystkich moich wakacji , najbardziej egzotyczne miejsce , ale ogólne podsumowanko Seszeli już inaczej wypada bo ja to taki turysta tzw..konsumcyjny.. u mnie  dostają minus za jedzenie które było bez szału..nie moja kuchnia-) atmosfere, obługe w hotelach, (do uśmiechniętych tajów, czy wesołych meksykanów , latynosów to im wiele wiele brakuje..powinni się uczyc od nich -))minus za  ceny, oraz wieczorne nudy..

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mellka Ty nie byłaś w Mexico ??? byłam pewna że byliście, Ty się kobieto nawet nie zastanawiaj nad innymi kierunkami-))) tylko śmigaj do Mexico na kolejne wakacje hehe

Mellka
Obrazek użytkownika Mellka
Offline
Ostatnio: 8 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Bepi no nie bylam jeszcze!!!!! Wacko

wiem, ze na banbk mi sie spodoba! Jeszcze ostatnio jak podsumowałas na FB swoja opinie o Meksyku Shok to juz wogole odlecialam na jego punkcie!! Jednak w naszym wolnym czasie ciagle cos innego w "promocji" sie pojawia, nie moge znalezc wtedy kiedy potrzebuje lotu w dobrej cenie, .. a tak bardzo bym chciala...:((

katerina
Obrazek użytkownika katerina
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

To tak,jak u mnie juz 3 raz sie przymierzalam do Meksyku i wybralismy Dominikane,bo duzo lepsza cene miala w naszym terminie...

monia
Obrazek użytkownika monia
Offline
Ostatnio: 7 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasia wrzucisz jeszcze troche fotek?

Bardzo fajnie się ogląda Wasze zdjęcia, są takie wesołe, radosne po prostu cudne I-m so happy

Ja się w grudniu wybieram do Meksyku i oglądam fotki i czytam wszystko co z Meksykiem związane i wciąż mi mało Yahoo

Strony

Wyszukaj w trip4cheap