"Namibia o wielu obliczach" z Itaką, we wrześniu 2018 roku

35 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
mabro
Obrazek użytkownika mabro
Ostatnio: 4 godziny 45 minut temu

Etosha National Park to jeden z najsłynniejszych i największych na świecie parków narodowych - jego powierzchnia jest równa mniej więcej obszarowi Holandii albo Izraela. Został założony w 1907 roku (początkowo jako rezerawat zwierzyny). Występuje w nim wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów a nawet jeden gatunek ryby. Ciekawostką jest to, że nie ma tu bawołów (ostatecznie wyginęły w połowie XX w.) ale są za to oryksy południowe. Dużą atrakcję stanowi ogromna depresja z solniskiem o nazwie Etosha Pan - zajmuje ona około 1/4 powierzchni parku.

Nie będę już rozpisywać się szczegółowo na temat parku bo każdy może znaleźć w necie wiele informacji o jego historii, faunie, florze itp. - lepiej zaproszę Was na poszukiwanie i obserwację zwierzaków Biggrin

Do parku prowadzą 4 bramy, otwierane o wschodzie słońca i zamykane o zachodzie. My wjeżdżamy od strony najstarszego kempingu dla turystów - Okaukuejo

W pobliżu rozkładają swoje stoiska z pamiątkami kobiety z plemienia Himba ale my nie zatrzymujemy się bowiem mamy w późniejszych planach wizytę w wiosce Himba Biggrin

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Ostatnio: 4 godziny 45 minut temu

Wiktor, niestety na zwierzaki musisz jeszcze poczekać - skasowałam niechcący wszystko, co napisałam Dash 1 Diablo Girl cray 2

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Ostatnio: 8 godzin 11 minut temu
admin

Mabro, współczuje ci . Wiem jak to jest ,mi tez się to razy przytrafiło..

Cierpliwie czekamy na zwierzaczki Easter ostern 063

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Ostatnio: 8 godzin 11 minut temu
admin

Mabro, skoro wróciłaś to czekamy na twój powrót do Namibii Yahoo

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap